Мәртөк аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 268 "2026-2028 жылдарға арналған Мәртөк аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2026 жылғы 11 ақпандағы № 288 шешімі
Мәртөк аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған Мәртөк аудандық бюджетін бекіту туралы" Мәртөк аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 268 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 830 005 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 540 379 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 534 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 650 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 261 442 мың теңге;
2) шығындар – 4 794 536,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 153 414 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 261 662 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 108 248 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 882 054,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -882 054,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 261 662 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 328 985 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 185 268,4 мың теңге.";
6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен түсетін ағымдағы нысаналы трансферттер мен даму трансферттерінің түсімдері төмендегідей мөлшерде ескерілсін:
1) Мәртөк ауданы Мәртөк ауылында өнер орталығының құрылысына – 287 198 мың теңге;
2) тұрғындардың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй сатып алуға – 79 852 мың теңге;
3) ауданның коммуналдық меншігінде тұрған газдандыру желілерін пайдалануды ұйымдастыруға – 20 573 мың теңге;

О внесении изменения в решение Мартукского районного маслихата от 19 декабря 2025 года № 268 "Об утверждении Мартукского районного бюджета на 2026-2028 годы"
Решение Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 11 февраля 2026 года № 288
Мартукский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мартукского районного маслихата "Об утверждении Мартукского районного бюджета на 2026-2028 годы" от 19 декабря 2025 года № 268 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 830 005 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 540 379 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 534 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 650 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 261 442 тысяч тенге;
2) затраты – 4 794 536,4 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование – 153 414 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 261 662 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 108 248 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 882 054,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -882 054,6 тысяч тенге:
поступление займов – 261 662 тысяч тенге;
погашение займов – 1 328 985 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 185 268,4 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета в следующих размерах:
1) на строительство Центра искусств в селе Мартук Мартукского района – 287 198 тысяч тенге;
2) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 79 852 тысяч тенге;
3) на организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности района – 20 573 тысяч тенге;

4) Мәртөк ауданының Кенсахара ауылындағы су құбыры желілері мен құрылыстарын қайта жаңғыртуға – 300 000 мың теңге;
5) Мәртөк ауданының Хазірет ауылындағы су құбыры желілері мен құрылыстарын қайта жаңғыртуға – 300 000 мың теңге;
6) Мәртөк ауданының "Светлана" шаруа қожалығына электрмен жабдықтау желісінің құрылысына – 12 046 мың теңге;
7) қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыруға – 2 050 мың теңге.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.".
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

4) на реконструкцию водопроводных сетей и сооружений в селе Кенсахара Мартукского района – 300 000 тысяч тенге;
5) на реконструкцию водопроводных сетей и сооружений в селе Хазрет Мартукского района – 300 000 тысяч тенге;
6) на строительство линии электроснабжения крестьянского хозяйства "Светлана" Мартукского района – 12 046 тысяч тенге;
7) на организацию отлова и уничтожения бродячих собак и кошек – 2 050 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

46 215
2
Әлеуметтiк көмек
561 632
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
561 632
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
33 545
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 043
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
206 804
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 494
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
120 646
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
21 173
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
176 927
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
71 970
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі
71 970
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 037
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
210
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
22 783
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7 500
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 440
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
967 517
1
Тұрғын үй шаруашылығы
255 925
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
255 925
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
176 073
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
79 852
2
Коммуналдық шаруашылық
667 098
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
667 098
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
12 000
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру

46 215
2
Социальная помощь
561 632
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
561 632
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
33 545
006
Оказание жилищной помощи
1 043
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
206 804
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 494
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
120 646
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
21 173
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
176 927
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
71 970
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
71 970
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
35 037
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
210
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
22 783
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
7 500
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 440
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
967 517
1
Жилищное хозяйство
255 925
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
255 925
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
176 073
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
79 852
2
Коммунальное хозяйство
667 098
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
667 098
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
12 000
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)