Ақтөбе облысы Байғанин ауданы аумағында жергiлiктi ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдай жариялау туралы
Ақтөбе облысы Байғанин ауданы әкімінің 2026 жылғы 9 шілдедегі № 3 шешімі
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңының 33 бабының 1 тармағының 13) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Азаматтық қорғау туралы" Заңының 48 бабына және 50 бабының 2 тармағының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 2023 жылғы 10 мамырдағы № 240 "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың сыныптамасын белгілеу туралы" бұйрығына сәйкес және 2026 жылғы 9 шілдедегі Байғанин аудандық төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөнiндегi комиссиясының кезектен тыс шұғыл отырысының № 4 хаттамасы негiзiнде, Байғанин ауданының әкiмі ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қауіпті метеорологиялық құбылыстың (қатты жел) салдарынан тіршілікті қамтамасыз ету нысандарының бүлінуіне және халықтың өміріне қауіп төнуіне байланысты Ақтөбе облысы Байғанин ауданы аумағында жергілікті ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдай жариялансын.
2. Төтенше жағдайды жою басшысы болып Байғанин ауданы әкiмiнiң орынбасары Раушанов Рүстем Аманжолұлы тағайындалсын және осы шешiмнен туындайтын тиiстi iс-шараларды жүргiзу тапсырылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2026 жылғы 9 шілдеден бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Байғанин ауданының әкімі А. Купенов

Об объявлении чрезвычайной ситуации природного характера местного масштаба на территории Байганинского района Актюбинской области
Решение акима Байганинского района Актюбинской области от 9 июля 2026 года № 3
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 48 и подпунктом 2) пункта 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", приказом и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 10 мая 2023 года № 240 "Об установлении классификации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера" и на основании протокола внеочередного оперативного заседания комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций при акимате Байганинского района № 4 от 9 июля 2026 года, аким Байганинского района РЕШИЛ:
1. В связи с повреждением объектов жизнеобеспечения и угрозой жизни населения в результате опасного метеорологического явления (сильного ветра) объявить чрезвычайную ситуацию природного характера местного масштаба на территории Байганинского района Актюбинской области.
2. Руководителем ликвидации чрезвычайной ситуации назначить заместителя акима Байганинского района Раушанова Рустема Аманжоловича и поручить провести соответствующие мероприятия, вытекающие из настоящего решения.
3. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 9 июля 2026 года.
Аким Байганинского района А. Купенов