Аудандық мәслихаттың 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 444 "2026 – 2028 жылдарға арналған Әйтеке би аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2026 жылғы 2 маусымдағы № 517 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың "2026 − 2028 жылдарға арналған Әйтеке би аудандық бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 444 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026 - 2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2026 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 9 153 676,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 722 333,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 220 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 29 600 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 5 395 523,6 мың теңге;
2) шығындар – 10 024 243,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 3 331 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 103 800 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 100 469 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;

О внесении изменений в решение районного маслихата от 29 декабря 2025 года № 444 "Об утверждении Айтекебийского районного бюджета на 2026 - 2028 годы"
Решение Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 2 июня 2026 года № 517
РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата "Об утверждении Айтекебийского районного бюджета на 2026 - 2028 годы" от 29 декабря 2025 года № 444 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1._Утвердить районный бюджет на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 153 676,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 722 333,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 220 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 29 600 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 395 523,6 тысяч тенге;
2) затраты – 10 024 243,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 331 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 103 800 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 100 469 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 873 897,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 873 897,4 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 103 800 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 817 652 мың теңге;
7) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 587 749,4 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Әйтеке би аудандық мәслихатының төрағасы: Б. Д. Сейлханов

5) дефицит (профицит) бюджета – - 873 897,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 873 897,4 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 103 800 тысяч тенге;
погашение займов – 817 652 тысяч тенге;
7) используемые остатки бюджетных средств – 1 587 749,4 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Айтекебийского
районного маслихата:
Б. Д. Сейлханов

96385,2
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
587631
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
73494
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
73494
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
73494
2
Әлеуметтiк көмек
357815,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
357815,5
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
34752
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
83586,5
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
37128
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
28163
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
173686
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
156321,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
156321,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметт
109181,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
500
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
30488
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
13702
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2450
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
386673,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
89355,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
30079,5
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
30079,5
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
59276
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

96385,2
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
587631
1
Социальное обеспечение
73494
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
73494
005
Государственная адресная социальная помощь
73494
2
Социальная помощь
357815,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
357815,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
34752
006
Оказание жилищной помощи
500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
83586,5
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
37128
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
28163
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
173686
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
156321,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
156321,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
109181,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
500
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
30488
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
13702
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2450
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
386673,2
1
Жилищное хозяйство
89355,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
30079,5
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
30079,5
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
59276
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры