Қауымдық сервитут белгілеу туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би ауданы әкімдігінің 2026 жылғы 12 мамырдағы № 153 қаулысы
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер Кодексінің 17, 69 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31, 37 баптарына сәйкес, Әйтеке би ауданының әкімдігі, ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесіне Аралтоғай ауылдық округі, Қияқты және Ұлғайсын ауылдарына күзет аймағымен бірге жеткізуші газ құбырын (газ құбыры, шкафты газ реттеу пункті (ГРПШ) орналастыру және пайдалану үшін жалпы көлемі 3,0966 га жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығына сервитут белгіленсін.
2. "Әйтеке би аудандық ауыл шаруашылығы және жер қатынастары бөлемі" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Осы қаулыны Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресмі жариялауға жіберуді;
2) Осы қаулыны оны ресми жарияланғаннан кейін Әйтеке би ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналасттыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау осы салаға жетекшілік ететін аудан әкімінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Әйтеке би ауданы әкімінің м.а. К. Байдрахманов

Об установлении публичного сервитута
Постановление акимата Айтекебийcкого района Актюбинской области от 12 мая 2026 года № 153
В соответствии со статьями 17, 69 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, статьями 31, 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Айтекебийского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить государственному учреждению "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области" сервитут на право постоянного землепользования на земельный участок общей площадью 3,0966 га для размещения и эксплуатации подводящего газопровода (газопровод, шкафной газорегуляторный пункт (ГРПШ)) вместе с охранной зоной к селам Киякты и Улгайсын Аралтогайского сельского округа.
2. Государственному учреждению "Отдел сельского хозяйства и земельных отношений Айтекебийского района" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) Направление настоящего постановления на официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) Размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Айтекебийского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района, курирующего данную сферу.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
И .О. Акима Айтекебийского района К. Байдрахманов