Жер учаскелеріне қауымдық сервитут белгілеу туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласы әкімдігінің 2026 жылғы 25 ақпандағы № 102 қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер Кодексінің 18, 69 баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31, 37 баптарына сәйкес Ақтөбе қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "ХХI-Энергосервис" ЖШС Ақтөбе қаласы, Жиембет жырау көшесі, № 11 "В" учаске мекен жайында орналасқан жалпы көлемі 577,8 шаршы метр жер учаскесіне, жер пайдаланушыдан алып қоймай, қауымдық сервитут белгіленсін.
2. "Ақтөбе қаласының жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі (Ж. Кабылов) осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. "Ақтөбе қаласының жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы қаулыны оны ресми жариялағаннан кейін Ақтөбе қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақтөбе қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі А. Бекет
Жоба ұсынушы:
"Ақтөбе қаласының жер қатынастары,
сәулет және қала құрылысы бөлімі бөлімі" ММ басшысы Ж. Кабылов

Об установлении публичного сервитута на земельные участки
Постановление акимата города Актобе Актюбинской области от 25 февраля 2026 года № 102
В соответствии со статьями 18, 69 Земельного Кодекса Республики Казахстан, со статьями 31, 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат города Актобе ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить публичный сервитут на земельный участок, расположенный по адресу города Актобе, ул. Жиембет Жырау, участок № 11 "В" без изъятия у землепользователя, общей площадью 577,8 кв.метров ТОО "ХХI-Энергосервис".
2. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства города Актобе" (Ж. Кабылов) принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства города Актобе" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление настоящего постановления на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Актобе после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Актобе.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города А. Бекет
Проект вносит:
Руководитель ГУ "Отдел земельных отношений,
архитектуры и градостроительства города Актобе" Ж. Кабылов