Ақтөбе облысында ауыз суды беру жөніндегі қызметтердің құны субсидиялауға жататын сумен жабдықтау жүйелерінің тізбесіне енгізілген сумен жабдықтау жүйелерінен берілген ауыз судың бір текше метріне төленетін төлемақының мөлшерін бекіту туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2026 жылғы 30 қаңтардағы № 309 шешімі
Қазақстан Республикасы Cу Кодексінің 26-бап 2-тармағына және Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің "Ауыз суды беру жөніндегі қызметтердің құны субсидиялауға жататын сумен жабдықтау жүйелерінен берілген ауыз судың бір текше метріне төлемақы мөлшерін есептеу әдістемесін бекіту туралы" 2025 жылғы 22 тамыздағы № 306 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36700 болып тіркелген) сәйкес, Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтөбе облысында ауыз суды беру жөніндегі қызметтердің құны субсидиялауға жататын сумен жабдықтау жүйелерінің тізбесіне енгізілген сумен жабдықтау жүйелерінен берілген ауыз судың бір текше метріне төленетін төлемақының мөлшері бекітілсін:
1) қосылған құн салығын ескере отырып, ауыз суды есепке алу аспаптары бар тұтынушылар үшін – 100 теңге;
2) қосылған құн салығын ескере отырып, тәулігіне бір адамға су тұтыну нормативтері 140 (жүз қырық) литр көлемінен асқан жағдайда, ауыз суды есепке алу аспаптары бар тұтынушылар үшін – 130 теңге;
3) қосылған құн салығын ескере отырып, ауыз суды есепке алу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін – 120 теңге;
4) қосылған құн салығын ескере отырып, тәулігіне бір адамға су тұтыну нормативтері 140 (жүз қырық) литр көлемінен асқан жағдайда, ауыз суды есепке алу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін – 156 теңге.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат төрағасының
міндетін атқарушы
Н. МАХАМБЕТОВ

Об утверждении размера платы за один кубический метр питьевой воды, поданной из систем водоснабжения, включенных в перечень систем водоснабжения, стоимость услуг по подаче питьевой воды которых подлежит субсидированию в Актюбинской области
Решение Актюбинского областного маслихата от 30 января 2026 года № 309
В соответствии с пунктом 2 статьи 26 Водного кодекса Республики Казахстан, приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан "Об утверждении Методики расчета размера платы за один кубический метр питьевой воды, поданной из систем водоснабжения, стоимость услуг по подаче питьевой воды которых подлежит субсидированию" от 22 августа 2025 года № 306 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 36700), Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить размер платы за один кубический метр питьевой воды, поданной из систем водоснабжения, включенных в перечень систем водоснабжения, стоимость услуг по подаче питьевой воды которых подлежит субсидированию в Актюбинской области:
1) для потребителей, имеющих приборы учета питьевой воды – 100 тенге с учетом налога на добавленную стоимость;
2) для потребителей, превысивших норматив потребления воды на одного человека в объеме 140 литров в сутки, имеющих приборы учета питьевой воды - 130 тенге с учетом налога на добавленную стоимость;
3) для потребителей, не имеющих приборы учета питьевой воды – 120 тенге с учетом налога на добавленную стоимость;
4) для потребителей, превысивших норматив потребления воды на одного человека в объеме 140 литров в сутки, не имеющих приборы учета питьевой воды - 156 тенге с учетом налога на добавленную стоимость.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
председателя областного маслихата
Н. МАХАМБЕТОВ