Жеке басты куәландыратын құжаттарды дайындаумен технологиялық байланысты қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2026 жылғы 1 шілдедегі № 467 бұйрығы
Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінің 193-бабының 9-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Жеке басты куәландыратын құжаттарды дайындаумен технологиялық байланысты қызмет түрлерінің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон қызметі комитеті (А.Б. Аталықов) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
2) осы бұйрықты ол алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
Е. Саденов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2026 жылғы 1 шілдедегі
№ 467 бұйрығына
қосымша
Жеке басты куәландыратын құжаттарды дайындаумен технологиялық байланысты қызмет түрлерінің тізбесі
1. Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілерін жою/кәдеге жасасу жөніндегі қызметтер;
2. Жеке басты куәландыратын құжаттарды жою/кәдеге жасасу жөніндегі қызметтер;
3. Коммерциялық ұйымдармен интеграциялық өзара іс-қимыл жасасу шеңберінде ақылы негізде деректерді өңдеу және өңдеу нәтижелерін ұсыну.

Об утверждении перечня видов деятельности, технологически связанных с изготовлением документов, удостоверяющих личность
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 июля 2026 года № 467
В соответствии с пунктом 9 статьи 193 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень видов деятельности, технологически связанных с изготовлением документов, удостоверяющих личность, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету миграционной службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Аталыков А.Б.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан после его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Саденов
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите и
развитию конкуренции
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 1 июля 2026 года № 467
Перечень видов деятельности, технологически связанных с изготовлением документов, удостоверяющих личность
1. Услуги по уничтожению/утилизации государственных регистрационных номерных знаков;
2. Услуги по уничтожению/утилизации документов, удостоверяющих личность;
3. Обработка данных и предоставление результатов обработки в рамках интеграционного взаимодействия с коммерческими организациями на платной основе.