Зеренді аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 13-95 "Зеренді ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерiн белгiлеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындаудың қағидаларын бекiту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2026 жылғы 16 сәуірдегі № 46-324 шешімі
Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Зеренді аудандық мәслихатының "Зеренді ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 13-95 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8684-03 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасында:
6-тармақтың 10) және 11) тармақшалары алынып тасталсын;
10-тармақтың 10) және 11) тармақшалары алынып тасталсын;
11-тармақта:
1) және 2) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"1) дүлей апат салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне зиян келуі, үш айдан кешіктірмей. Әлеуметтік көмектің шекті мөлшері 200 (екі жүз) айлық есептік көрсеткіш, бір рет;
2) өрт салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне зиян келуі, үш айдан кешіктірмей. Әлеуметтік көмектің шекті мөлшері 200 (екі жүз) айлық есептік көрсеткіш, бір рет;";
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) әлеуметтік маңызы бар аурулары (адамның иммунитет тапшылығы вирусы (АИВ) тудыратын ауру, қатерлі ісіктер, туберкулез) бар адамдарға (отбасыларға) жылына 1 рет 15 (он бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;";
8) тармақша алынып тасталсын;
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4,5,6,7-баптарында және 8 баптың 3) тармақшасында көрсетілген адамдарға Қазақстан Республикасы шегінде санаторийлық-курорттық емделуге жолдама құнын өтеуге төлем туралы құжаттар негізінде жылына 1 рет 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;";
10), 11) және 14) тармақшалары алынып тасталсын;
16) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"16) гемодиализ аппаратын пайдаланатын бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға ай сайын (он бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;";
12-тармақтың 1) және 2) тармақшалары алынып тасталсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасының міндетін атқарушы Б. Дүйсембекова

О внесении изменений в решение Зерендинского районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 13-95 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Зерендинском районе"
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 16 апреля 2026 года № 46-324
Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зерендинского районного маслихата "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Зерендинском районе" от 26 декабря 2023 года № 13-95 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8684-03), следующие изменения:
в приложении 1 к указанному решению:
подпункты 10) и 11) пункта 6 исключить;
подпункты 10) и 11) пункта 10 исключить;
в пункте 11:
подпункты 1) и 2) изложить в следующей редакции:
"1) причинение ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия, не позднее трех месяцев. Предельный размер социальной помощи 200 (двести) месячных расчетных показателей, единовременно;
2) причинение ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие пожара, не позднее трех месяцев. Предельный размер социальной помощи 200 (двести) месячных расчетных показателей, единовременно;";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) лицам (семьям), имеющие социально значимые заболевания (болезнь, вызванная вирусом иммунодефицита человека (ВИЧ), злокачественные новообразования, туберкулез) 1 раз в год в размере 15 (пятнадцать) месячных расчетных показателей;";
подпункт 8) исключить;
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) лицам, указанным в статьях 4, 5, 6, 7 и подпункте 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеранах" на возмещение стоимости путевки на санаторно-курортное лечение в пределах Республики Казахстан на основании документов об оплате, 1 раз в год в размере 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;";
подпункты 10), 11) и 14) исключить;
подпункт 16) изложить в следующей редакции:
"16) лицам с инвалидностью первой группы, пользующимся аппаратом гемодиализа, ежемесячно в размере 15 (пятнадцать) месячных расчетных показателей;";
подпункты 1) и 2) пункта 12 исключить.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющая обязанности
председателя районного маслихата
Б. Дюсембекова