Жақсы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 8С-51-1 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2026 жылғы 20 наурыздағы № 8С-53-6 шешімі
Жақсы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жақсы аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 8С-51-1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 219167 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2735029,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1247754 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 28443 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5576 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1453256,6 мың теңге;
2) шығындар – 2766770,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 25498 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 43250 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 17752 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Жаксынского районного маслихата от 18 декабря 2025 года № 8С-51-1 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 20 марта 2026 года № 8С-53-6
Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жаксынского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 18 декабря 2025 года № 8С-51-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 219167) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 2735029,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1247754 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 28443 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5576 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1453256,6 тысяч тенге;
2) затраты – 2766770,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 25498 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 43250 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17752 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-57239,2) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 57239,2 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жақсы аудандық мәслихатының төрағасы А. Бралина
Жақсы аудандық мәслихатының
2026 жылғы 20 наурыздағы
№ 8С-53-6 шешіміне
қосымша
Жақсы аудандық мәслихатының

5) дефицит (профицит) бюджета – (-57239,2) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 57239,2 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Жақсы аудандық мәслихатының төрағасы А. Бралина
Приложение
к решению Жаксынского
районного маслихата
от 20 марта 2026 года
№ 8С-53-6
Приложение 1
к решению Жаксынского
районного маслихата

73577,4
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
896
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
33397
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33397
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
314637,9
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61074,2
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
39150
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
11502
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
202911,7
02
Қорғаныс
15163
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15163
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6115
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
8770
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
278
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
17847
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
17847
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
17847
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
305306,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
305306,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53187,6
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
50952
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
23901
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
58028
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1517
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
927
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету

73577,4
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
896
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
33397
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
33397
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения))
314637,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
61074,2
013
Капитальные расходы государственного органа
39150
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
11502
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
202911,7
02
Оборона
15163
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15163
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6115
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
8770
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
278
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
17847
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
17847
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
17847
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
305306,6
451
Отдел занятости и социальных программ района
(города областного значения)
305306,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
53187,6
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
50952
005
Государственная адресная социальная помощь
23901
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
58028
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1517
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
927
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому

91818
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
22665
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2311
07
Тұрғын үй – коммуналдық шаруашылық
70287
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
70287
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
13063
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
10805
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
3701
016
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
1240
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
41478
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
765301,6
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
765301,6
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
79989,5
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
26255,5
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
16668
006
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
127100
007
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
123322,9
008
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
18754,8
009
Мәдени – демалыс жұмысын қолдау
211850,1
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткізу
5647
015
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5445,8
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2860
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
147408
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
18043,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
12069,9
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
12069,9
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
2836
007
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру

91818
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
22665
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2311
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
70287
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
70287
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
13063
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
10805
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
3701
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
1240
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
41478
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
765301,6
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
765301,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
79989,5
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
26255,5
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
16668
006
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
127100
007
Функционирование районных (городских) библиотек
123322,9
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
18754,8
009
Поддержка культурно-досуговой работы
211850,1
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
5647
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5445,8
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2860
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
147408
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
18043,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
12069,9
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
12069,9
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
2836
007
Организация работ по зонированию земель