Ерейментау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 8С-47/2-25 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2026 жылғы 3 сәуірдегі № 8С-53/2-26 шешімі
Ерейментау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ерейментау аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2025 жылғы 19 желтоқсандағы №8С-47/2-25 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2026–2028 жылдарға арналған аудандық бюджет осы шешімнің тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 643 991,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 199 686,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 389,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 827,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 427 089,6 мың теңге;
2) шығындар – 3 910 399,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 27 179,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 51 900,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 24 721,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -293 586,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 293 586,6 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 6-1, 7-1 тармақтармен толықтырылсын:
"6-1. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарының құрамында Ерейментау қаласының, ауылдардың және ауылдық округтерінің бюджеттерiне осы шешімнің 4-1-қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттердің көзделгені ескерiлсiн.
Нысаналы трансферттер көрсетiлген сомаларын бөлу аудан әкiмдiгiнің қаулысымен анықталады.

О внесении изменений и дополнений в решение Ерейментауского районного маслихата от 19 декабря 2025 года № 8С-47/2-25 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 3 апреля 2026 года № 8С-53/2-26
Ерейментауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ерейментауского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 19 декабря 2025 года №8С-47/2-25 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 643 991,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 199 686,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 389,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 827,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 427 089,6 тысяч тенге;
2) затраты – 3 910 399,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 27 179,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 51 900,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 24 721,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -293 586,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 293 586,6 тысяч тенге.";
дополнить пунктами 6-1, 7-1 следующего содержания:
"6-1. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2026 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам города Ерейментау, сел и сельских округов согласно приложению 4-1 к настоящему решению.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.

7-1. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте заңнамада белгіленген тәртіппен 2026 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан 266 407,6 мың теңге сомасында бюджет қаражатының бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын;
осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес көрсетілген шешімнің 4-1-қосымшасымен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ерейментау аудандық мәслихатының төрағасы М.Әбжіков
Ерейментау аудандық мәслихатының

7-1. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год, в установленном законодательством порядке, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2026 года в сумме 266 407,6 тысяч тенге.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению;
дополнить приложением 4-1 к указанному решению согласно приложению 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Ерейментауского районного маслихата М. Абжиков
Приложение 1
к решению Ерейментауского
районного маслихата

3 910 399,2
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
761 740,6
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
56 794,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
56 794,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
0,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
260 310,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
253 730,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
6 580,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
48 544,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 834,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 710,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
92 819,5
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
90 306,5
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 533,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
980,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
47 753,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 753,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
255 520,1
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 312,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 920,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
216 288,1
02
Қорғаныс
76 637,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
76 637,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
24 684,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 838,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар

3 910 399,2
01
Государственные услуги общего характера
761 740,6
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
56 794,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
56 794,0
003
Капитальные расходы государственного органа
0,0
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
0,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
260 310,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
253 730,0
003
Капитальные расходы государственного органа
0,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
6 580,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
48 544,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
46 834,0
007
Капитальные расходы государственного органа
1 710,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
92 819,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
90 306,5
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 533,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
980,0
015
Капитальные расходы государственного органа
0,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
47 753,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
47 753,0
003
Капитальные расходы государственного органа
0,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
255 520,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
37 312,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 920,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
216 288,1
02
Оборона
76 637,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
76 637,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
24 684,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 838,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы

49 115,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 166,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3 166,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 166,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
434 391,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
433 716,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 194,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
39 257,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
14 389,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
455,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
76 786,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 143,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
293,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
71 389,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
63 312,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
54 119,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28 516,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2 000,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
10 863,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
675,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
675,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
113 402,2

49 115,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3 166,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3 166,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 166,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
434 391,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
433 716,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
71 194,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
39 257,0
005
Государственная адресная социальная помощь
14 389,0
006
Оказание жилищной помощи
455,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
76 786,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 143,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
293,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
71 389,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
63 312,0
021
Капитальные расходы государственного органа
0,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
54 119,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
28 516,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2 000,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
10 863,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
675,0
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
675,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
113 402,2