Бұланды аудандық мәслихатының 2024 жылғы 22 мамырдағы № 8С-19/15 "Бұланды ауданында тұрғын үй көмегін көрсету мөлшерін және тәртібін айқындау туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2026 жылғы 5 ақпандағы № 8C-38/3 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 9 ақпанда № 37958 болып тіркелді
Бұланды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бұланды аудандық мәслихатының "Бұланды ауданында тұрғын үй көмегін көрсету мөлшерін және тәртібін айқындау туралы" 2024 жылғы 22 мамырдағы № 8С-19/15 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8760-03 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Бұланды ауданында тұрғын үй көмегін көрсету мөлшерін және қағидасын айқындау туралы";
көрсетілген шешімнің 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Бұланды ауданында тұрғын үй көмегін көрсету мөлшері және қағидасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес айқындалсын.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасындағы тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Бұланды ауданында тұрғын үй көмегін көрсету мөлшері және қағидасы";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасында:
4 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Тұрғын үй көмегі кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жұмсалатын шығыстарды, коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуға, мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғынжайды пайдаланғаны үшін шығыстарды төлеу сомасы мен көрсетілетін қызметті алушының осы мақсаттарға жұмсайтын шығыстарының көрсетілетін қызметті алушының жиынтық кірісіне 5 (бес) пайыз мөлшерінде шекті жол берілетін деңгейінің арасындағы айырма ретінде айқындалады.
Тұрғын үй көмегінің мөлшерін көрсетілетін қызметті беруші Қағидалардың 4-1- тармағына сәйкес есептейді.";
5 - тармақ алып тасталсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Бұланды аудандық мәслихатының төрағасы Н.Сексенов

О внесении изменений в решение Буландынского районного маслихата от 22 мая 2024 года № 8С-19/15 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в Буландынском районе"
Решение Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 5 февраля 2026 года № 8C-38/3. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 февраля 2026 года № 37958
Буландынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Буландынского районного маслихата "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в Буландынском районе" от 22 мая 2024 года № 8С-19/15 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8760-03) следующие изменения:
заголовок указанного решения изложить в следующей редакции:
"Об определении размера и правил оказания жилищной помощи в Буландынском районе";
пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Определить размер и правила оказания жилищной помощи в Буландынском районе согласно приложению 1 к настоящему решению.";
заголовок в приложении 1 к указанному решению изложить в следующей редакции:
"Размер и правила оказания жилищной помощи в Буландынском районе";
в приложении 1 к указанному решению:
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, и предельно допустимым уровнем расходов услугополучателя на эти цели в размере 5 (пяти) процентов к совокупному доходу услугополучателя.
Размер жилищной помощи рассчитывается услугодателем в соответствии с пунктом 4-1 Правил.";
пункт 5 исключить.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Буландынского районного маслихата Н. Сексенов