"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери қызметшілеріне ақшалай ризық, жәрдемақы мен басқа да төлем төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 2 маусымдағы № 255 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2026 жылғы 7 сәуірдегі № 339 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери қызметшілеріне ақшалай ризық, жәрдемақы мен басқа да төлем төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 2 маусымдағы № 255 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15313 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери қызметшілеріне ақшалай ризық, жәрдемақы мен басқа да төлем төлеу қағидаларында:
1-1-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) ақшалай үлес – әскери қызметшілерді материалдық қамтамасыз етудің негізгі құралы болып табылатын ай сайын төленетін үлес түрі.
Мерзімді қызмет əскери қызметшілерін, әскери, арнайы оқу орнының кадеттері мен курсанттарын қоспағанда, əскери қызметшілердің ақшалай үлесі ақшалай жабдықталымды (лауазымдық айлықақыны жəне əскери атағы бойынша айлықақыны), қызмет өткерудің ерекше жағдайы үшін үстемеақыны жəне Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да үстемеақы мен қосымша төлемді қамтиды.
Мерзімді қызмет əскери қызметшілерінің, әскери, арнайы оқу орнының кадеттері мен курсанттарының ақшалай үлесі (стипендиясы) тек лауазымдық айлықақыны қамтиды;";
1-1-тармақ мынадай мазмұндағы 7) және 8) тармақшалармен толықтырылсын:
"7) ісі мен лауазымын қабылдау күні – ісі мен лауазымын қабылдау-тапсыру актісі бекітілген, әскери қызметшінің ісі мен лауазымын қабылдау туралы баянатына командир қарар қойған күн, ол ісі мен лауазымын қабылдау туралы командирдің бұйрығында көрсетіледі;
8) ісі мен лауазымын тапсыру күні – ісі мен лауазымын қабылдау-тапсыру актісі бекітілген, әскери қызметшінің ісі мен лауазымын тапсыру туралы баянатына командир қарар қойған күн, ол ісі мен лауазымын тапсыру туралы командирдің бұйрығында көрсетіледі.";
7-2-тармақ мынадай мазмұндағы үшінші бөлікпен толықтырылсын:
"Ақшалай төлемді есептеу резервтегі қызметті нақты өткеру күндеріне пропорционалды түрде жүргізіледі.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Сарбаз (матрос) және сержант (старшина) лауазымына тағайындалған әскери қызметшіге лауазымдық айлықақы ісі мен лауазымын қабылдау туралы бұйрық шығарылған күннен бастап төленеді.
Ісі мен лауазымын қабылдағанға дейін:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 2 июня 2017 года № 255 "Об утверждении Правил выплаты денежного довольствия, пособий и прочих выплат военнослужащим Вооруженных Сил Республики Казахстан"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 7 апреля 2026 года № 339
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 2 июня 2017 года № 255 "Об утверждении Правил выплаты денежного довольствия, пособий и прочих выплат военнослужащим Вооруженных Сил Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15313) следующие изменения и дополнения:
в Правилах выплаты денежного довольствия, пособий и прочих выплат военнослужащим Вооруженных Сил Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
подпункт 2) пункта 1-1 изложить в следующей редакции:
"2) денежное довольствие – ежемесячно выплачиваемый вид довольствия, являющийся основным средством материального обеспечения военнослужащих.
Денежное довольствие военнослужащих, за исключением военнослужащих срочной службы, кадетов и курсантов военных, специальных учебных заведений, включает в себя денежное содержание (должностной оклад и оклад по воинскому званию), надбавки за особые условия прохождения службы и другие надбавки и доплаты, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Денежное довольствие (стипендия) военнослужащих срочной службы, кадетов и курсантов военных, специальных учебных заведений включает в себя только должностной оклад;";
пункт 1-1 дополнить подпунктами 7) и 8) следующего содержания:
"7) день принятия дел и должности – это дата утверждения акта приема-передачи дел и должности, резолюции командира в рапорте военнослужащего о принятии дел и должности, которая отражается в приказе командира о принятии дел и должности;
8) день сдачи дел и должности – это дата утверждения акта приема-передачи дел и должности, резолюции командира в рапорте военнослужащего о сдаче дел и должности, которая отражается в приказе командира о сдаче дел и должности.";
пункт 7-2 дополнить частью третьей следующего содержания:
"Расчет денежных выплат производится пропорционально дням фактического прохождения службы в резерве.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Военнослужащему, назначенному на должность солдата (матроса) и сержанта (старшины), должностной оклад выплачивается со дня издания приказа о принятии дел и должности.
До принятия дел и должности выплачивается:

1) мерзімді әскери қызметті аяқтағаннан кейін лауазымға қабылданған және тағайындалған әскери қызметшіге – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 16 қазандағы № 646 қбп қаулысымен бекітілген Мемлекеттік бюджет есебінен қамтылған барлық органдар үшін қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеудің бірыңғай жүйесінде (бұдан әрі – еңбекке ақы төлеу жүйесі) белгіленген лауазымның 2-деңгейі бойынша лауазымдық айлықақы;
2) әскери арнайы орта оқу орнын бітірген әскери қызметшіге – еңбекке ақы төлеу жүйесінде белгіленген лауазымның 3-деңгейі бойынша лауазымдық айлықақы;
3) келісімшарт бойынша әскери қызметке кірген әскери қызметшіге командирдің (басшының) әскери бөлім (мекеме) жеке құрамының тізіміне қабылдау туралы бұйрығы шығарылған күннен бастап – еңбекке ақы төлеу жүйесінде белгіленген лауазымның 2-деңгейі бойынша лауазымдық айлықақы төленеді.";
68-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Сауықтыруға арналған жәрдемақы сомасын есептеу осы айдағы күнтізбелік күннің нақты саны негізге алынып, пропорционалды түрде есептеледі.";
97-2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"97-2. Әскери қызметшіге сыйлықақы беру белгілі бір кезеңдегі жұмыс қорытындысы, жалпы осы әскери бөлімнің (мекеменің) немесе оның жекелеген бөлімшелерінің одан әрі қалыпты (үздіксіз) жұмыс істеуі кезек күттірмейтін және алдын ала болжанбаған жұмыстың шұғыл орындалуына байланысты сол жұмысты орындағаны, Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстары жоспарының іс-шараларын, Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің немесе Премьер-Министрінің актілері мен тапсырмаларын уақтылы және сапалы орындағаны, егер осы өкілеттіктер қызметкерлердің лауазымдық міндеттеріне кірмесе, заң жобаларын, конвенцияларды, келісімдерді, шарттарды, нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлегені, лауазымдық міндеттерін үлгілі орындағаны, мінсіз әскери қызметі, ерекше маңызды және күрделі тапсырмаларды орындағаны үшін жүзеге асырылады.
Осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген негіздерде сыйлықақы беруді мереке күндеріне, мереке және мерейтой күндеріне, әскери қызметшілердің мерейтойына орайластыруға жол беріледі.
Әскери қызметшілердің мерейтойы олардың 40 жасқа толуы, сондай-ақ әрбір келесі 5 жас деп саналсын.";
97-3-тармақтың 3) және 6) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"3) әскери қызметке жаңадан кірген, тиісті әскери бөлімде (мекемеде) сыйлықақы төлеу туралы шешім қабылданған күнге күнтізбелік отыз күннен аз қызмет өткерген (Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне ведомстволық бағынысты бір әскери бөлімнен (мекемеден) екіншісіне ауысуды қоспағанда), сондай-ақ тікелей жоғарыда көрсетілген әскери бөлім (мекеме) командирімен (басшысымен) еңбек шартын бұзғаннан кейін әскери қызмет өткеру туралы келісімшарт жасаған кезде;

1) военнослужащему, принятому и назначенному на должность по окончанию срочной воинской службы – должностной оклад по 2 уровню должности, установленный Единой системой оплаты труда работников для всех органов, содержащихся за счет государственного бюджета, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2017 года № 646 дсп (далее – система оплаты труда);
2) военнослужащему, окончившему военное среднее специальное учебное заведение – должностной оклад по 3 уровню должности, установленной системой оплаты труда;
3) военнослужащему, поступившему на воинскую службу по контракту со дня издания приказа командира (руководителя) о зачислении в списки личного состава воинской части (учреждения) – должностной оклад по 2 уровню должности, установленной системой оплаты труда.";
пункт 68 дополнить частью второй следующего содержания:
"Расчет суммы пособия для оздоровления исчисляется пропорционально, исходя из фактического количества календарных дней в данном месяце.";
пункт 97-2 изложить в следующей редакции:
"97-2. Премирование военнослужащего осуществляется за результаты работы за определенный период, выполнение неотложной и заранее непредвиденной работы, от срочного выполнения которой зависит в дальнейшем нормальная (бесперебойная) работа данной воинской части (учреждения) в целом или его отдельных подразделений, своевременное и качественное выполнение мероприятий Плана законопроектных работ Правительства Республики Казахстан, актов и поручений Президента, Правительства или Премьер-Министра Республики Казахстан, разработку законопроектов, конвенций, соглашений, договоров, проектов нормативных правовых актов, если данные полномочия не входят в должностные обязанности работников, образцовое выполнение должностных обязанностей, безупречную воинскую службу, выполнение заданий особой важности и сложности.
Премирование на основаниях, указанных в части первой настоящего пункта, допускается приурочить к праздничным дням, праздничным и юбилейным датам, юбилеям военнослужащих.
Юбилеем военнослужащих считать достижение ими возраста 40 лет, а также каждые последующие 5 лет.";
подпункты 3) и 6) пункта 97-3 изложить в следующей редакции:
"3) вновь поступившего на воинскую службу, прослужившего в соответствующей воинской части (учреждении) менее тридцати календарных дней на дату принятия решения о выплате премии (за исключением перевода из одной воинской части (учреждения) подведомственного Министерству обороны Республики Казахстан в другое, а также заключившего контракт о прохождении воинской службы непосредственно после расторжения трудового договора с командиром (руководителем) вышеуказанных воинских частей (учреждений);

6) әскери қызметші мемлекеттік тапсырыс шеңберінде жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқу демалысында болған кезеңде;";
97-3 тармақ мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
"7) егер сыйлықақы төлеу туралы шешім қабылданған күнге ол күнтізбелік отыз күннен аз жұмыс істесе, ұзақтығы алты және одан көп ай болатын оқу демалысынан, баласы үш жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты демалыстан шыққан жағдайда.";
97-6-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы тармақтың Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің сыйлықақы беру туралы шешімінің болуы бөлігіндегі талаптары әскери қызметшілердің мерейтойына (туған күніне, егер әскери қызметші 40 жасқа және әрбір келесі 5 жасқа толса, бір лауазымдық айлықақы мөлшерінде) сыйлықақы берілетін жағдайға қолданылмайды.";
97-9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"97-9. Әскери қызметшіге оның ауыр материалдық жағдайына байланысты материалдық көмек көрсету мынадай жағдайда:
1) оның жақын туыстары, жұбайы (зайыбы) және (немесе) жекжаттары қайтыс болғанда – республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген ең төменгі жалақының бес еселенген мөлшерінен аспайтын мөлшерде;
2) өзі некеге тұрған кезде – республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген ең төменгі жалақының үш еселенген мөлшерінен аспайтын мөлшерде;
3) баласы туған, ол бала асырап алған кезде – республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген ең төменгі жалақының үш еселенген мөлшерінен аспайтын мөлшерде;
4) әскери қызметшіге өзіне қатысты құқыққа сыйымсыз әрекет жасау (тонау, ұрлық және басқа) салдарынан мүліктік залал келтірілгенде, сондай-ақ зілзала (өрт, су тасқыны, жер сілкінісі және басқа) болғанда – республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген ең төменгі жалақының үш еселенген мөлшерінен аспайтын мөлшерде;
5) қосымша қаржы шығыны талап етілетін емделу (санаторлықтан басқа, күнтізбелік он және одан көп күн стационарлық немесе амбулаторлық емделу), емдеу мекемесінен тиісті құжат болғанда (операцияға төлем шот, дәрілік препараттарға шығыс және тағы басқа) – республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген ең төменгі жалақының үш еселенген мөлшерінен аспайтын мөлшерде;
6) зейнеткерлікке шыққан кезде – республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген ең төменгі жалақының үш еселенген мөлшерінен аспайтын мөлшерде жүзеге асырылады.
Әскери қызметшіге материалдық көмек көрсету көрсетілген жағдайлар Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қатарында қызмет еткен кезеңде туындағанда жүзеге асырылады.";

6) в период нахождения военнослужащего, в отпуске по обучению в рамках государственного заказа по программам послевузовского образования;";
пункт 97-3 дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) в случае его выхода из учебного отпуска, отпуска по уходу за ребенком до достижения им возраста трех лет, длительность которого составляет шесть и более месяцев, если на дату принятия решения о выплате премии он отработал менее тридцати календарных дней.";
часть вторую пункта 97-6 изложить в следующей редакции:
"Требования настоящего пункта в части наличия решения Министра обороны Республики Казахстан о премировании не распространяется на случаи премирования к юбилеям военнослужащих (к дням рождения, если военнослужащему исполняется 40 и каждые последующие 5 лет, в размере одного должностного оклада).";
пункт 97-9 изложить в следующей редакции:
"97-9. Оказание материальной помощи военнослужащему осуществляется в связи с его тяжелым материальным положением, в случаях:
1) смерти его близких родственников, супруга (супруги) и (или) свойственников – в размере не более пятикратного размера минимальной заработной платы, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете;
2) при вступлении его в брак – в размере не более трехкратного размера минимальной заработной платы, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете;
3) при рождении у него ребенка, усыновлении или удочерении им детей – в размере не более трехкратного размера минимальной заработной платы, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете;
4) причинения имущественного вреда военнослужащему вследствие совершения в его отношении противоправных действий (разбой, кража и другие), а также при стихийных бедствиях (пожар, наводнение, землетрясение и другие) – в размере не более трехкратного размера минимальной заработной платы, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете;
5) его лечения, требующего дополнительных финансовых затрат (стационарного или амбулаторного лечения десяти и более календарных дней, кроме санаторного), при наличии соответствующего документа от лечебного учреждения (счета на оплату операции, расходов на лекарственные препараты и так далее) – в размере не более трехкратного размера минимальной заработной платы, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете;
6) при увольнении на пенсию - в размере не более трехкратного размера минимальной заработной платы, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете.
Оказание материальной помощи военнослужащему осуществляется при наступлении указанных случаев в период службы в рядах Вооруженных Сил Республики Казахстан.";

97-10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"97-10. Әскери қызметшіге материалдық көмек тиісті материалдық көмек көрсету жөніндегі комиссияға оның ауыр материалдық жағдайы туралы баянаты негізінде көрсетіледі. Баянатқа мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) оның жақын туыстары, жұбайы (зайыбы) және (немесе) жекжаттары қайтыс болғанда:
Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
оның жақын туыстарының, жұбайының (зайыбының) және (немесе) жекжаттарының қайтыс болу фактісін растайтын құжаттың көшірмесі;
қайтыс болған адаммен туыстығын растайтын құжаттардың көшірмесі;
2) өзі некеге тұрғанда:
ерлі-зайыптылардың екеуінің де Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмесі;
некеге тұру туралы куәліктің көшірмесі;
3) баласы туғанда, ол бала асырап алғанда:
Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
баланың (балалардың) туу туралы куәлігінің көшірмесі;
бала (балалар) асырап алғанын растайтын құжаттардың көшірмесі;
4) әскери қызметшіге өзіне қатысты құқыққа сыйымсыз әрекет жасау (тонау, ұрлық және басқа) салдарынан мүліктік залал келтірілгенде:
Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
оны жәбірленуші ретінде тану туралы қаулының көшірмесі;
5) әскери қызметшіге зілзала (өрт, су тасқыны, жер сілкінісі және басқа) салдарынан мүліктік залал келтірілгенде:
Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
мүліктік залал келтірілгенін растайтын Қазақстан Республикасының ішкі істер органынан немесе жергілікті атқарушы органнан құжаттардың көшірмесі;
6) қосымша қаржы шығыны талап етілетін емделу (санаторлықтан басқа, күнтізбелік он және одан көп күн стационарлық немесе амбулаторлық емделу) болғанда:
Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
қызмет орны бойынша әскери-медициналық мекемеден оларда тиісті бөлімшелердің не арнайы жабдықтың болмауына байланысты медициналық көрсеткіштер бойынша медициналық көмек көрсетудің мүмкін еместігі туралы анықтама;
емделуден өткенін растайтын құжаттардың көшірмесі;
дәрілік заттарды, дәрі-дәрмекті, ақылы медициналық қызметтер көрсетуді төлеу туралы кассалық кіріс ордеріне фискалды чектер немесе түбіртектер;
7) әскери қызметші зейнеткерлікке шыққанда:
Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
еңбек сіңірген жылдарын көрсетумен зейнетақымен қамсыздандыруға құқық беретін қызметтен шығару туралы бұйрықтан үзінді.
Материалдық көмек көрсету туралы баянат осы Қағидалардың 97-9-тармағында көзделген жағдайлар туындаған күннен бастап екі ай ішінде беріледі.
Әскери қызметшіге зейнеткерлікке шыққанда материалдық көмек көрсетуге оның бөлiм тiзiмiнен шығарылған күнге дейiн бiр айдан кешiктiрмей берілген баянаты негізінде жол беріледі.".

пункт 97-10 изложить в следующей редакции:
"97-10. Материальная помощь военнослужащему оказывается на основании его рапорта о тяжелом материальном положении в соответствующую комиссию по оказанию материальной помощи. К рапорту прилагаются следующие документы:
1) в случае смерти его близких родственников, супруга (супруги) и (или) свойственников:
копия документа удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан;
копия документа, подтверждающего факт смерти его близких родственников, супруга (супруги) и (или) свойственников;
копии документов, подтверждающих родство с умершим;
2) при вступлении его в брак:
копии документов, удостоверяющих личность гражданина Республики Казахстан обоих супругов;
копия свидетельства о заключении брака;
3) при рождении у него ребенка, усыновлении или удочерении им детей:
копия документа удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан;
копия свидетельства о рождении ребенка (детей);
копии документов, подтверждающих усыновление или удочерение ребенка (детей);
4) в случае причинения имущественного вреда военнослужащему вследствие совершения в его отношении противоправных действий (разбой, кража и другие):
копия документа удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан;
копия постановления о признании его в качестве потерпевшего;
5) в случае причинения имущественного вреда военнослужащему вследствие стихийных бедствий (пожар, наводнение, землетрясение и другие):
копия документа удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан;
копии документов из органов внутренних дел Республики Казахстан или местных исполнительных органов, подтверждающих причинение имущественного вреда;
6) в случае его лечения, требующего дополнительных финансовых затрат (стационарного или амбулаторного лечения десять и более календарных дней, кроме санаторного):
копия документа удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан;
справку с военно-медицинского учреждения по месту службы о невозможности оказания медицинской помощи по медицинским показаниям в связи с отсутствием в них соответствующих отделений либо специального оборудования;
копии документов, подтверждающих прохождение лечения;
фискальные чеки или квитанции к приходно-кассовому ордеру об оплате лекарственных средств, медикаментов, оказании платных медицинских услуг;
7) при увольнении на пенсию военнослужащего:
копия документа удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан;
выписка из приказа об увольнении с указанием выслуги лет, дающей право на пенсионное обеспечение.
Рапорт об оказании материальной помощи подается в течении двух месяцев со дня наступления случаев, предусмотренных пунктом 97-9 настоящих Правил.
Материальная помощь военнослужащему при увольнении на пенсию допускается на основании его рапорта поданного не позднее одного месяца до дня исключения из списков части.".

2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Экономика және қаржы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 11 шілдедегі № 472 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкін жүргізу қағидалары 10-тармағының талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33059 болып тіркелген) қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларының орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық мүдделі лауазымды адамдарға және құрылымдық бөлімшелерге жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі авиация генерал-лейтенанты
Д. Қосанов

2. Департаменту экономики и финансов Министерства обороны Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан в электронном виде в течение пяти рабочих дней со дня его подписания на казахском и русском языках, в соответствии с требованиями пункта 10 Правил ведения Государственного реестра нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонного контрольного банка нормативных правовых актов Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 июля 2023 года № 472 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33059);
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении подпунктов 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до заинтересованных должностных лиц и структурных подразделений.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
генерал-лейтенант авиации
Д. Косанов