"Астана қаласында тіркелген Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша тегін беру туралы" Астана қаласы мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 373/48-VIII шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2026 жылғы 26 маусымдағы № 436/56-VIII шешімі
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 12-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес, Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Астана қаласында тіркелген Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша тегін беру туралы" Астана қаласы мәслихатының 2026 жылғы 26 желтоқсандағы № 373/48-VIII шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген шешімге қосымшада:
"Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберіндегі дәрілік заттар" деген 1-бөлімде:
14-тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"
14)
Қалқанша безінің қатерлі ісігі T3N0M0
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді фазада
Ленватиниб, капсула
Селперкатиниб, капсула
";
16-тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"
16)
Бүйрек қатерлі ісігі
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді фазада
Кабозантиниб, капсула
Ленватиниб, капсула
";
32-тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
32)
Тұқым қуалайтын ангионеврологиялық ісіну
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді фазада
Адамның С1-эстераза ингибиторы, инъекция дайындау үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
Ланаделумаб, тері астына инъекцияға арналған
ерітінді
";
37-тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"
37)
Өкпе обыры
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді фазада
Бригатиниб, таблетка
Атезолизумаб, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
Амивантамаб, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
Алектениб, капсула
Селперкатиниб, капсула
";
40-тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"
40)
Виллебранд ауруы
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Жеке көтералмау-шылық жағдайында
Фанди (біріктірілген Виллебранд факторы және қан ұюының VIII факторы), инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
Вилате (біріктірілген Виллебранд факторы және қан ұюының VIII факторы), вена ішіне енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
";
43-тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Астаны от 26 декабря 2025 года № 373/48-VIII "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан, зарегистрированным в городе Астане, при амбулаторном лечении бесплатно"
Решение маслихата города Астаны от 26 июня 2026 года № 436/56-VIII
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 12 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Астаны от 26 декабря 2025 года № 373/48-VIII "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан, зарегистрированным в городе Астане, при амбулаторном лечении бесплатно" следующие изменения и дополнения:
в приложении к вышеуказанному решению:
в разделе 1 "Лекарственные средства в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи":
строку 14 изложить в новой редакции:
"
14)
Рак щитовидной железы T3N0M0
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Ленватиниб, капсула
Селперкатиниб, капсула
";
строку 16 изложить в новой редакции:
"
16)
Рак почки
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Кабозантиниб, капсула
Ленватиниб, капсула
";
строку 32 изложить в новой редакции:
"
32)
Наследственный ангионевроти-ческий отек
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Ингибитор С1-эстеразы человеческий, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций
Ланаделумаб, раствор для подкожного введения
";
строку 37 изложить в новой редакции:
"
37)
Рак легкого
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Бригатиниб, таблетка
Атезолизумаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий
Амивантамаб, порошок для приготовления раствора для инфузий
Алектениб, капсула
Селперкатиниб, капсула
";
строку 40 изложить в новой редакции:
"
40)
Болезнь Виллебранда
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В случае индивидуальной непереносимости
Фанди (фактор свертывания крови VIII с фактором Виллебранда), лиофилизат для приготовления раствора для инфузий
Вилате (фактор свертывания крови VIII с фактором Виллебранда) лиофилизат для приготовления раствора для инфузий
";
строку 43 изложить в новой редакции:
"

43)
Жүйелі қызыл жегі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді фазада
Белимумаб, инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
Анифролумаб, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
";
52-тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"
52)
Нейрофиброматоз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді фазада
Селуметиниб, капсула
";
53-тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"
53)
Миастения
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді фазада
Метилпреднизолон, таблетка
Преднизолон, таблетка
Азатиоприн, таблетка
Микофенолқышқылы, капсула, таблетка
Ритуксимаб, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
Равулизумаб, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
";
63-тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"
63)
Спиналды бұлшық ет атрофиясы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Рисдиплам, ішке қабылдауға арналған ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
";
65), және 66)- жолдармен толықтырылсын:
"
65)
Акромегалия
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді фазада
Пегвисомант, лиофилизат тері астына енгізуге арналған ерітінді
66)
Прогрессирующая оссифицикаланатын фибродисплазия
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Паловаротен, капсула
*диагностика мен емдеудің клиникалық хаттамасына енгізілгеннен кейін.".
2. Осы шешiм алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихатының төрағасы Т. Зейнұлқабден

43)
Системная красная волчанка
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Белимумаб, лиофилизат для приготовления раствора для инфузий
Анифролумаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий
";
строку 52 изложить в новой редакции:
"
52)
Нейрофиброма-тоз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Селуметиниб, капсула
";
строку 53 изложить в новой редакции:
"
53)
Миастения
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Метилпреднизолон, таблетка
Преднизолон, таблетка
Азатиоприн, таблетка
Микофеноловая кислота, капсула, таблетка
Ритуксимаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий
Равулизумаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий
";
строку 63 изложить в новой редакции:
"
63)
Спинальная мышечная атрофия
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Рисдиплам, порошок для приготовления раствора для приема внутрь
";
дополнить строками 65) и 66):
"
65)
Акромегалия
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе
с неполным ответом на традиционную терапию
Пегвисомант, лиофилизат для приготовления раствора для подкожного введения
66)
Прогрессирующая оссифицирующая фибродиспла-зия
Дети, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Паловаротен, капсула
*после включения в клинический протокол диагностики и лечения.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата города Астаны Т.Зейнұлқабден