Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 30-1 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 27 қарашадағы № 41-1 шешімі
Шыңғырлау аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шыңғырлау аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 30-1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 188 862 мың теңге:
салықтық түсімдер – 920 908 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 49 130 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 383 мың теңге;
әтрансферттер түсімі – 6 209 441 мың теңге;
2) шығындар – 7 571 111 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 132 188 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 176 940 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 44 752 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -514 437 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 514 437 мың теңге:
қарыздар түсімі – 390 781 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 73 458 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 197 114 мың теңге.";
4-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Аудандық бюджетте 2025 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 599 992 мың теңге ескерілсін:";
сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 176 940 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Аудандық бюджетте 2025 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 3 632 610 мың теңге ескерілсін:
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 830 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 4 565 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарға құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 21 454 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге – 0 теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының жасанды құрылыстарын паспорттауға – 2 082 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының паспорттауға – 20 401 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Ақбұлақ ауылына су мұнарасын сатып алу және орнатуға – 26 432 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Қайынды ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блок модулін орнатуға – 11 970 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Ақсоғым ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блок модулін орнатуға – 5 310 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Ұрысай ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блок модулін орнатуға – 11 970 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Аққұдық ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блок модулін орнатуға – 5 310 мың теңге;

О внесении изменений в решение Чингирлауского районного маслихата от 20 декабря 2024 года № 30-1 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27 ноября 2025 года № 41-1
Чингирлауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Чингирлауского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 20 декабря 2024 года № 30-1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 7 188 862 тысячи тенге:
налоговые поступления – 920 908 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 49 130 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 383 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 209 441 тысяча тенге;
2) затраты – 7 571 111 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 132 188 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 176 940 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44 752 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -514 437 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 514 437 тысяч тенге:
поступление займов – 390 781 тысяча тенге;
погашение займов – 73 458 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 197 114 тысяч тенге.";
в пункте 4:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"4. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфетов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 599 992 тысячи тенге:";
абзац восьмой изложить в следующей редакции:
"бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 176 940 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 3 632 610 тысяч тенге:
на гарантированный социальный пакет детям – 830 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 4 565 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 21 454 тысячи тенге;
для предоставления жилищных сертификатов как социальная помощь – 0 тенге;
на паспортизацию искусственных сооружений автомобильных дорог районного значения – 2 082 тысячи тенге;
на паспортизацию автомобильных дорог районного значения – 20 401 тысяча тенге;
на приобретение и установку водонапорной башни в селе Акбулак Чингирлауского района – 26 432 тысячи тенге;
на установку комплексного блок модуля для водоснабжения села Кайынды Чингирлауского района – 11 970 тысяч тенге;
на установку комплексного блок модуля для водоснабжения села Аксогым Чингирлауского района – 5 310 тысяч тенге;
на установку комплексного блок модуля для водоснабжения села Урысай Чингирлауского района – 11 970 тысяч тенге;
на установку комплексного блок модуля для водоснабжения села Аккудык Чингирлауского района – 5 310 тысяч тенге;

Шыңғырлау ауданы Қотантал ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блок модулін орнатуға – 12 470 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын жайын сатып алу – 89 178 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы бойынша 2024-2026 жылдарға арналған "Қаладан – Ауылға" пилоттық жобасы шеңберінде Шыңғырлау ауданында тұрғын үйді сатып алуға – 17 800 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы "Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар автомобиль жолының 47-62 шқ (15 шқ) орташа жөндеуге – 1 605 676 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы "Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар автомобиль жолының 62-77 шқ (15 шқ) орташа жөндеуге – 952 457 мың теңге;
"Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" - 1 автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 87 661 мың теңге;
"Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" - 2 автомобиль жолын күрделі жөндеуге (түзету) – 240 378 мың теңге;
Қызылкөл-Ардақ-Ақтау автожолының 17, 31, 37-38 км. су өткізгіш құбырын күрделі жөндеуге – 119 004 мың теңге;
Қызылкөл-Ардақ-Ақтау автожолының 40,42, 46 км су өткізгіш құбырын күрделі жөндеуге – 82 685 мың теңге;
Қайыңды-Қарағаш тас жолының 18 км су өткізгіш құбырын күрделі жөндеуге – 37 890 мың теңге;
Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай 93, 100,102 км, автожолында су өткізу құбырын күрделі жөндеуге – 49 609 мың теңге;
"Ауыл - Ел Бесігі" бағдарламасы аясында:
Шыңғырлау ауданы Ақбұлақ ауылындағы орамішілік көшелерді күрделі жөндеу – 0 теңге;
Шыңғырлау ауданы Алмазное ауылындағы орамішілік көшелерді күрделі жөндеу – 0 теңге;
Шыңғырлау ауданы Шыңғырлау ауылындағы 0,4 киловатт және сыртқы қондырғының-10/0,4 толық трансформаторлық қосалқы стансиясын қайта жаңартуына – 43 339 мың теңге.
Шыңғырлау ауданы Сегізсай ауылындағы су құбырының құрылысы – 184 139 мың теңге.";
6-1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6-1. Аудандық бюджетте 2025 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін кредиттердің жалпы сомасы 213 841 мың теңге ескерілсін:
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын жайын сатып алу – 23 563 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың кезегінде тұрған халықтың әлеуметтік осал топтары үшін арендалық пәтерлерді сатып алуға – 190 278 мың теңге.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

на установку комплексного блок модуля для водоснабжения села Котантал Чингирлауского района – 12 470 тысяч тенге;
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 89 178 тысяч тенге;
приобретение жилого дома в Чингирлауском районе в рамках пилотного проекта "Қаладан-ауылға" на 2024-2026 годы по Западно-Казахстанской области – 17 800 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 47-62 км (15 км) "Чингирлау-Акшат-Сегизсай" Чингирлауского района – 1 605 676 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 62-77 км (15 км) "Чингирлау-Акшат-Сегизсай" Чингирлауского района – 952 457 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автодороги "Шынгырлау-Акшат-Сегизсай" - 1 - 87 661 тысяча тенге;
на капитальный ремонт автодороги "Шынгырлау-Акшат-Сегизсай" - 2 - (корректировка) – 240 378 тысяч тенге;
на капитальный ремонт водопропускной трубы на автодороге Кызылкол-Ардак-Актау км 17, 31, 37-38 – 119 004 тысячи тенге;
на капитальный ремонт водопропускной трубы на автодороге Кызылкол-Ардак-Актау км 40,42, 46 – 82 685 тысяч тенге;
на капитальный ремонт водопропускной трубы на автодороге Кайынды-Карагаш км 18 – 37 890 тысяч тенге;
на капитальный ремонт водопропускной трубы на автодороге Шынгырлау-Акшат-Сегизсай км 93, 100,102 – 49 609 тысяч тенге;
в рамках программы "Ауыл - Ел бесігі":
на капитальный ремонт внутриквартальных улиц в селе Акбулак Чингирлауского района – 0 тенге;
на капитальный ремонт внутриквартальных улиц в селе Алмазное Чингирлауского района – 0 тенге;
на реконструкцию 0,4 киловатт и комплектной трансформаторной подстанции наружной установки-10/0,4 в селе Чингирлау, Чингирлауского района – 43 339 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Сегизсай Чингирлауского района – 184 139 тысяч тенге;";
пункт 6-1 изложить в новой редакции:
"6-1. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление кредитов из областного бюджета в общей сумме 213 841 тысяча тенге:
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 23 563 тысяч тенге;
приобретение арендных квартир для очередников местных исполнительных органов из числа социально уязвимых слоев населения – 190 278 тысяч тенге;";
пункт 11 изложить в новой редакции:

"11. Ауданның жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2025 жылдың 31 желтоқсанына 2 774 333 мың теңгені құрайды.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімінің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы С. Тұрғалиев
Шешімге қосымша
Шыңғырлау аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
20 желтоқсандағы № 30-1
шешіміне 1- қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

"11. На 31 декабря 2025 года лимит долга местного исполнительного органа района составляет 2 774 333 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата C. Тургалиев
Приложение к решению
Приложение 1 к решению
Чингирлауского районного
маслихата от 20 декабря 2024
года № 30-1
Районный бюджет на 2025 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование