Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 30-1 "2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 11 тамыздағы № 37-1 шешімі
Шыңғырлау аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шыңғырлау аудандық мәслихатының "2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 30-1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 783 691 мың теңге:
салықтық түсімдер – 920 908 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 40 937 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 200 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 814 646 мың теңге;
2) шығындар – 6 952 097 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 112 528 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 157 280 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 44 752 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -280 934 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 280 934 мың теңге:
қарыздар түсімі – 157 280 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 73 460 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 197 114 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімінің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Чингирлауского районного маслихата от 20 декабря 2024 года № 30-1 "О районном бюджете на 2025 - 2027 годы"
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11 августа 2025 года № 37-1
Чингирлауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Чингирлауского районного маслихата "О районном бюджете на 2025 - 2027 годы" от 20 декабря 2024 года № 30-1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 6 783 691 тысяча тенге:
налоговые поступления – 920 908 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 40 937 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 814 646 тысяч тенге;
2) затраты – 6 952 097 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 112 528 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 157 280 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44 752 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -280 934 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 280 934 тысяч тенге:
поступление займов – 157 280 тысяч тенге;
погашение займов – 73 460 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 197 114 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

985
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
88 293
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
37 484
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
127 035
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
125 035
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 640
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 720
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 567
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
46 108
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
850 198
1
Тұрғын үй шаруашылығы
373 537
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
76 228
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
3 807
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
55 487
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
16 934
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
297 309
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
297 309
2
Коммуналдық шаруашылық
414 189
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
136 820
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
136 820
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
277 369
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
1 895
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
275 474
3
Елді - мекендерді көркейту
62 472
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

985
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
88 293
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
37 484
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
127 035
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
125 035
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
71 640
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 720
021
Капитальные расходы государственного органа
5 567
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
46 108
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
2 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
850 198
1
Жилищное хозяйство
373 537
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
76 228
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
3 807
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
55 487
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
16 934
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
297 309
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
297 309
2
Коммунальное хозяйство
414 189
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
136 820
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
136 820
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
277 369
005
Развитие коммунального хозяйства
1 895
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
275 474
3
Благоустройство населенных пунктов
62 472
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

42 489
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 889
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 600
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
41 628
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
41 628
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
41 628
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
48 748
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
48 748
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
48 748
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
46 564
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
2 184
12
Көлік және коммуникация
2 989 423
1
Автомобиль көлігі
2 971 865
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 971 865
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
85 693
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
2 886 172
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
17 558
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
17 558
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
17 558
13
Басқалар
486 966
9
Басқалар
486 966
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
300 000
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
300 000
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
186 966
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
186 966
14
Борышқа қызмет көрсету
67 680
1
Борышқа қызмет көрсету
67 680
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
67 680
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету

42 489
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
40 889
007
Капитальные расходы государственного органа
1 600
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
41 628
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
41 628
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
41 628
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
48 748
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
48 748
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
48 748
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
46 564
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
2 184
12
Транспорт и коммуникации
2 989 423
1
Автомобильный транспорт
2 971 865
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 971 865
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
85 693
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
2 886 172
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
17 558
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
17 558
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
17 558
13
Прочие
486 966
9
Прочие
486 966
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
300 000
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
300 000
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
186 966
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
186 966
14
Обслуживание долга
67 680
1
Обслуживание долга
67 680
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
67 680
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета