Тасқала ауданы әкімінің 2020 жылғы 9 қыркүйектегі № 11 "Тасқала ауданының аумағында сайлау учаскелерін құру туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы әкімінің 2025 жылғы 18 тамыздағы № 5 шешімі
Тасқала ауданының әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тасқала ауданы әкімінің "Тасқала ауданының аумағында сайлау учаскелерін құру туралы" 2020 жылғы 9 қыркүйектегі № 11 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6355 болып тіркелген) келесідей өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешімнің қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Тасқала ауданы әкімі аппаратының басшысына жүктелсiн.

О внесении изменения в решение акима Таскалинского района от 9 сентября 2020 года № 11 "Об образовании избирательных участков на территории Таскалинского района"
Решение акима Таскалинского района Западно-Казахстанской области от 18 августа 2025 года № 5
Аким Таскалинского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение акима Таскалинского района от 9 сентября 2020 года № 11 "Об образовании избирательных участков на территории Таскалинского района" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6355) следующее изменение:
приложение к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на руководителя аппарата акима Таскалинского района.

3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Т.Шакиров
КЕЛІСІЛДІ:
Тасқала аудандық
аумақтық сайлау комиссиясы
Тасқала ауданы әкімінің
2025 жылғы 18 тамыздағы
№ 5 шешіміне
қосымша
Тасқала ауданының аумағындағы сайлау учаскелері
Сайлау учаскелері
Сайлау учаскелерінің шекаралары
Орналасқан жері
1
324
Ақтау ауылы, Қараой ауылы, Қызылбас ауылы, Кулаков, Ақкүшік, Шәкір, Времянка қыстақтары
Ақтау ауылы, С.Мұқанов көшесі, 16, Тасқала ауданының әкімдігі мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Тасқала аудандық мәдени-демалыс орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының Ақтау ауылдық мәдениет үйінің ғимараты
2

3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Т.Шакиров
СОГЛАСОВАНО:
Таскалинская районная
территориальная избирательная комиссия
Приложение
к решению акима
Таскалинского района № 5
от 18 августа 2025 года
Избирательные участки на территории Таскалинского района
Избирательные участки
Границы избирательных участков
Местонахождение
1
324
Село Ақтау, село Қараой, село Қызылбас, зимовки Кулаков, Ақкүшік, Шәкір, Времянка
село Актау, улица С.Муканова, 16, здание Актауского сельского дома культуры государственного коммунального казенного предприятия "Таскалинский районный центр досуга" отдела культуры, развития языков, физической культуры и спорта акимата Таскалинского района
2

325
Ақкүтір ауылы, Жигули-1, Жигули-2 қыстақтары
Ақкүтір ауылы, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Тасқала аудандық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының Ақкүтір медициналық пунктінің ғимараты
3
327
Амангелді ауылы, Жигули, Көлік қыстақтары
Амангелді ауылы, Астана көшесі, 11, Тасқала ауданының әкімдігі мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Тасқала аудандық мәдени-демалыс орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының Амангелді ауылдық мәдениет үйінің ғимараты
4
328
Шежін-1 ауылы, Жармалай қыстағы
Шежін-1 ауылы, Скоробогатов көшесі, 35, Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Тасқала ауданы білім беру бөлімінің "Бірінші Шежін бастауыш мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимараты
5
329
Тасқала ауылы: Қ.Сәтбаев, Керей хан, Жәнібек хан, С.Сейфуллин, Б.Момышұлы, Қ.Аманжолов, Д.Нұрпейісова, Құрманғазы, Н.Тілендиев, А.Пушкин, Атақоныс, Жібек жолы, Астана, Ақтілек, Көкпар, Сарыжайлау көшелері, № 1 Жер телімі
Тасқала ауылы, Абай көшесі, 34, Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Тасқала ауданы білім беру бөлімінің "Қ.Сәтбаев атындағы жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимараты
6
330
Тасқала ауылы: Қ.Рысқұлбеков, Абай, Әбілхайыр хан, Ә.Сабиров, С.Жақсығұлов, Т.Жароков, Х.Доспанова, Г.Жуков көшелері, Самал шағын ауданы, Көктем шағын ауданы
Тасқала ауылы, Абай көшесі, 22, Тасқала ауданы әкімдігі мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Тасқала аудандық мәдени-демалыс орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының ғимараты
7
331
Тасқала ауылы: Деркөл өзенінің оң жағалауынан теміржолға дейін: М.Жұмағалиев, М.Мерәліұлы, Ә.Молдағұлова, Қ.Мұңайтпасов, Нұрсұңқар, А.Нечаева, М.Маметова, Игілік, С.Кенжин, Жағалау, Ақжол, Азаттық, Деркөл, Г.Панфилов, Сулысай, Сарыарқа, Полигон, Береке, Саябақ, Ынтымақ, Халықтар достығы (2-20 тұрғын үйлер), Құлагер көшелері
Тасқала ауылы, М.Маметова көшесі, 2, Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Тасқала ауданы білім беру бөлімінің "Ы.Алтынсарин атындағы жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимараты
8
332
Тасқала ауылы: Деркөл өзенінің сол жағалауы: Ғ.Иржанов, А.Чурилин, Жамбыл, Т.Масин, Б.Төлегенова, Доспамбет жырау, Жеңіс, Б.Жасыбаев, Халықтар достығы (7-45, 22-54 тұрғын үйлер), Б.Саттарханов, Амангелді, Т.Шевченко, С.Ахметкалиев, МТФ, Қ.Омаров, Жерұйық, Ешкітау көшелері, Сәулет шағын ауданы, Жігер ауылы
Тасқала ауылы, Жеңіс көшесі, 12, Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Тасқала ауданы білім беру бөлімінің "Бөбек" бөбекжайы мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының ғимараты
9

325
Село Ақкүтір, зимовки Жигули-1, Жигули-2
Село Ақкүтір, здание медицинского пункта Ақкүтір государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Таскалинская районная больница" управления здравоохранения акимата Западно-Казахстанской области
3
327
Село Амангельды, зимовки Жигули, Көлік
село Амангельды, улица Астана, 11, здание Амангельдинского сельского дома культуры государственного коммунального казенного предприятия "Таскалинский районный центр досуга" отдела культуры, развития языков, физической культуры и спорта акимата Таскалинского района
4
328
Село Чижа-1, зимовка Жармалай
Село Чижа-1, улица Скоробогатова, 35, здание коммунального государственного учреждения "Первочижинская начальная школа" отдела образования Таскалинского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области
5
329
Село Таскала: улицы Қ.Сәтбаев, Керей хан, Жәнібек хан, С.Сейфуллин, Б.Момышұлы, Қ.Аманжолов, Д.Нұрпейісова, Құрманғазы, Н.Тілендиев, А.Пушкин, Атақоныс, Жібек жолы, Астана, Ақтілек, Көкпар, Сарыжайлау, земельный участок №1
Село Таскала, улица Абай, 34, здание коммунального государственного учреждения "Общеобразовательная школа имени К.Сатбаева" отдела образования Таскалинского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области
6
330
Село Таскала: улицы Қ.Рысқұлбеков, Абай, Әбілхайыр хан, Ә.Сабиров, С.Жақсығұлов, Т.Жароков, Х.Доспанова, Г.Жуков, микрорайон Самал, микрорайон Көктем
Село Таскала, улица Абай, 22, здание государственного коммунального казенного предприятия "Таскалинский районный центр досуга" отдела культуры, развития языков, физической культуры и спорта акимата Таскалинского района
7
331
Село Таскала: правый берег реки Деркул до железной дороги: улицы М.Жұмағалиев, М.Мерәліұлы, Ә.Молдағұлова, Қ.Мұңайтпасов, Нұрсұңқар, А.Нечаева, М.Маметова, Игілік, С.Кенжин, Жағалау, Ақжол, Азаттық, Деркөл, Г.Панфилов, Сулысай, Сарыарқа, Полигон, Береке, Саябақ, Ынтымақ, Халықтар достығы (жилые дома 2-20), Құлагер
Село Таскала, улица М.Маметова, 2, здание коммунального государственного учреждения "Общеобразовательная школа имени Ы.Алтынсарина" отдела образования Таскалинского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области
8
332
Село Таскала: левый берег реки Деркул: улицы Ғ.Иржанов, А.Чурилин, Жамбыл, Т.Масин, Б.Төлегенова, Доспамбет жырау, Жеңіс, Б.Жасыбаев, Халықтар достығы (жилые дома 7-45, 22-54), Б.Саттарханов, Амангелді, Т.Шевченко, С.Ахметкалиев, МТФ, Қ.Омаров, Жерұйық, Ешкітау, микрорайон Саулет, село Жігер
село Таскала, улица Женис, 12, здание государственного коммунального казенного предприятия "Ясли-сад "Бөбек" отдела образования Таскалинского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области
9

333
Тасқала ауылы: М.Шамов, А.Скоробогатов, С.Сапаров, Ғ.Жангиров, Ғ.Құрманғалиев, Н.Мусин, А.Құсайынов, Шежін, Ш.Қалдаяқов, Айқын, Кеңөріс көшелері, 5 шақырым қыстағы
Тасқала ауылы, Абай көшесі, 14, Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Тасқала ауданы білім беру бөлімінің "Садық Жақсығұлов атындағы жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимараты
10
334
Бірлік ауылы
Бірлік ауылы, Бірлік көшесі, 49, Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Тасқала ауданы білім беру бөлімінің "Бірлік негізгі орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимараты
11
335
Мереке ауылы, Қалмақ ауылы, Бубенец, Батырқұдық, Талдықұдық, Жайықбай, Қасым, Аққұс, Қауашай, Дөңбек, Карташов, Есенсай, Қарабөгет қыстақтары
Мереке ауылы, Абай көшесі 45,
Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Тасқала ауданы білім беру бөлімінің "Мереке "мектеп бөбекжай-балабақша" кешені коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимараты
12
336
Достық ауылы, Қарабура қыстағы
Достық ауылы, Бейбітшілік көшесі, 1, Тасқала ауданының әкімдігі мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Тасқала аудандық мәдени-демалыс орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының Достық ауылдық мәдениет үйінің ғимараты
13
337
Бастау ауылы, 250 разъезд
Бастау ауылы, Бастау көшесі, 45, Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Тасқала ауданы білім беру бөлімінің "Бастау бастауыш мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимараты
14
338
Ынтымақ ауылы, Өмірзақ қыстағы
Ынтымақ ауылы, Ынтымақ көшесі, 27, Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Тасқала ауданы білім беру бөлімінің "Ынтымақ бастауыш мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимараты
15
339
Атамекен ауылы, Алмалы ауылы, Өтеш, Митрофан, Плантация қыстақтары
Атамекен ауылы, Иманов көшесі, 4, Тасқала ауданының әкімдігі мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Тасқала аудандық мәдени-демалыс орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының Атамекен ауылдық мәдениет үйінің ғимараты
16
340
Қалмақшабын ауылы, Қисықсай ауылы, Аяқ, Үштілек, Тазгүл, Егізқопа, Новостройка, Жетіқұдық, Волжанка, Волжанка-1, Қамыстыкөл, 1-Қисықсай, 2-Қисықсай, 3-Қисықсай, Молочная, Қалке қыстақтары.
Қалмақшабын ауылы, Қалмақшабын көшесі, 19, "Тасқала аудандық орталықтандырылған кітапханалар жүйесі" мемлекеттік мекемесінің Қалмақшабын ауылдық кітапхана ғимараты
17
341
Оян ауылы, Көкшат, Комсомольск, Қызылағаш, Баянас, Көкапан, Қойшығұл, Болашақ, Ақүй, Жаңаауыл, Айкүміс, Машдвор, Аппас, Жаңа аппаз, Орысқопа қыстақтары
Оян ауылы, М.Маметова көшесі, 9, Тасқала ауданының әкімдігі мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Тасқала аудандық мәдени-демалыс орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының Оян ауылдық мәдениет үйінің ғимараты
18

333
Село Таскала: улицы М.Шамов, А.Скоробогатов, С.Сапаров, Ғ.Жангиров, Ғ.Құрманғалиев, Н.Мусин, А.Құсайынов, Шежін, Ш.Қалдаяқов, Айқын, Кеңөріс, зимовка 5 километр
село Таскала, улица Абай, 14, здание коммунального государственного учреждения "Общеобразовательная школа имени Садыка Жаксыгулова" отдела образования Таскалинского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области
10
334
село Бірлік
Село Бірлік, улица Бірлік, 49, здание коммунального государственного учреждения "Основная средняя школа Бірлік" отдела образования Таскалинского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области
11
335
село Мереке, село Калмак, зимовки Бубенец, Батыркудык, Талдыкудык, Жайыкбай, Касым, Аккус, Кауашай, Донбек, Карташов, Есенсай, Карабугет
Село Мереке, улица Абая 45, здание моммунального государственного учреждения "Комплекс "школа-ясли-детский сад" Мереке" отдела образования Таскалинского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области"
12
336
село Достық, зимовка Карабура
Село Достық, улица Бейбитшилик, 1, здание Достыкского сельского дома культуры государственного коммунального казенного предприятия "Таскалинский районный центр досуга" отдела культуры, развития языков, физической культуры и спорта акимата Таскалинского района
13
337
село Бастау, 250 разъезд
Село Бастау, улица Бастау, 45, здание коммунального государственного учреждения "Начальная школа Бастау" отдела образования Таскалинского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области
14
338
село Ынтымақ, зимовка Омирзак
село Ынтымақ, улица Ынтымақ, 27, здание коммунального государственного учреждения "Начальная школа Ынтымак" отдела образования Таскалинского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области
15
339
Село Атамекен, село Алмалы зимовки Өтеш, Митрофан, Плантация
Село Атамекен, улица Иманова, 4, здание Атамекенского сельского дома культуры государственного коммунального казенного предприятия "Таскалинский районный центр досуга" отдела культуры, развития языков, физической культуры и спорта акимата Таскалинского района
16
340
Село Қалмақшабын, село Қисықсай, зимовки Аяқ, Үштілек, Тазгүл, Егізқопа, Новостройка, Жетіқұдық, Волжанка, Волжанка-1, Қамыстыкөл, 1-Қисықсай, 2-Қисықсай, 3-Қисықсай, Молочная, Қалке
Село Қалмақшабын, улица Қалмақшабын, 19, здание сельской библиотеки Қалмақшабын государственного учреждения "Таскалинская районная централизованная библиотечная система"
17
341
село Оян, зимовки Кокшат, Комсомольск, Қызылагаш, Баянас, Кокапан, Койшыгул, Болашак, Ақүй, Жанаауыл, Айкумис, Машдвор, Аппас, Жана аппаз, Орыскопа
Село Оян, улица М.Маметовой, 9, здание Оянского сельского дома культуры государственного коммунального казенного предприятия "Таскалинский районный центр досуга" отдела культуры, развития языков, физической культуры и спорта акимата Таскалинского района
18

342
Кеңжайлау ауылы, Жетіқұдық, Ащы, Қарой қыстақтары
Кеңжайлау ауылы, Кеңжайлау көшесі, 6, шаруашылық жүргізу құқығындағы "Тасқала аудандық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының медициналық пунктінің ғимараты
19
343
Мерей ауылы, Өркен ауылы, Аққайнар ауылы, Птичник, Бақалы, Свинарник, Нұр, Атамұра қыстақтары
Мерей ауылы, Тайманов көшесі, 5, Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Тасқала ауданы білім беру бөлімінің "Мерей жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимараты
20
344
Айнабұлақ ауылы, № 276 разъезд
Айнабұлақ ауылы, Бұлақты көшесі, 15, Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Тасқала ауданы білім беру бөлімінің "Айнабұлақ негізгі орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимараты
21
346
Тоғайлы ауылы, Широкий, Шорман, Даяр қыстақтары
Тоғайлы ауылы, Болашақ көшесі, 41 "Тасқала аудандық орталықтандырылған кітапханалар жүйесі" мемлекеттік мекемесінің Жемшін ауылдық кітапханасының ғимараты
22
347

342
село Кенжайлау, зимовки Жетикудык, Ащы, Карой
Село Кенжайлау, улица Кенжайлау, 6, здание медицинского пункта государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Таскалинская районная больница"
19
343
село Мерей, село Оркен, село Аккайнар, зимовки Птичник, Бакалы, Свинарник, Нур, Атамура
Село Мерей, улица Тайманова, 5, здание коммунального государственного учреждения "Общеобразовательная школа Мерей" отдела образования Таскалинского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области
20
344
село Айнабулак, № 276 разъезд
село Айнабулак, улица Булакты, 15, здание коммунального государственного учреждения "Основная средняя школа Айнабулак" отдела образования Таскалинского района управления образования акимата Западно-Казахстанской области
21
346
село Тогайлы, зимовки Широкий, Шорман, Даяр
село Тогайлы, улица Болашақ, 41, здание сельской библиотеки Жемшин государственного учреждения "Таскалинская районная централизованная библиотечная система"
22
347

Шежін-2 ауылы, Талдыбұлақ ауылы, Еменжар ауылы, Бірлік, Ащы, Жармалай, Көсем-1, Көсем-2, Центральная, Майрамкөл, Сад, Жанаауыл, Тапқан, Алмалысай, Азовский қыстақтары
Шежін-2 ауылы, Карменов көшесі 40, Тасқала ауданының әкімдігі мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Тасқала аудандық мәдени-демалыс орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының Шежін ауылдық мәдениет үйінің ғимараты

село Чижа-2, село Талдыбулак, село Еменжар, зимовки Бирлик, Ащы, Жармалай, Косем - 1, Косем - 2, Центральная, Майрамкол, Сад, Жанаауыл, Тапкан, Алмалысай, Азовский
село Чижа-2, улица Карменова 40, здание Чижинского сельского дома культуры государственного коммунального казенного предприятия "Таскалинский районный центр досуга" отдела культуры, развития языков, физической культуры и спорта акимата Таскалинского района