2026-2028 жылдарға арналған Алғабас ауылдық округінің бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 42-1 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Сырым аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Алғабас ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45 656 мың теңге:
салықтық түсімдер – 8 000 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 37 656 мың теңге;
2) шығындар – 45 656 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржылық активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 154 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 154 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;

О бюджете Алгабасского сельского округа на 2026-2028 годы
Решение Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26 декабря 2025 года № 42-1
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Сырымского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Алгабасского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 45 656 тысяч тенге:
налоговые поступления – 8 000 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 37 656 тысяч тенге;
2) затраты – 45 656 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 154 тысячи тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 154 тысячи тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 154 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 15.04.2026 № 45-1 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған Алғабас ауылдық округінің бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Сырым аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес қалыптастырылады.

используемые остатки бюджетных средств – 5 154 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15.04.2026 № 45-1 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Поступления в бюджет Алгабасского сельского округа на 2026 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026-2028 годы", решением Сырымского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы".

3. 2026 жылға арналған Алғабас ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция түсімдерінің жалпы сомасы 38 699 мың теңге көлемінде көзделсін.
4. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Ш. Дуйсенгалиева
Сырым ауданы мәслихатының
2025 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 42-1 шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған Алғабас ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 15.04.2026 № 45-1 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
1
2
3
4
5

3. Предусмотреть в бюджете Алгабасского сельского округа на 2026 год поступления субвенции, передаваемой из районного бюджета в сумме 38 699 тысяч тенге.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Ш. Дуйсенгалиева
приложение 1 к решению
Сырымского районного
маслихата от 26 декабря 2025
года № 42-1
Бюджет Алгабасского сельского округа на 2026 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15.04.2026 № 45-1 (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
1
2
3
4
5