Сырым ауданының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындарын және бағыттарын айқындау және бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 16 қазандағы № 178 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 264 "Ішкі сауда қағидаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11148 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес, Сырым ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об определении и утверждении мест и маршрутов размещения нестационарных торговых объектов на территории Сырымского района
Постановление акимата Сырымского района Западно-Казахстанской области от 16 октября 2025 года № 178
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 264 "Об утверждении Правил внутренней торговли" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11148), акимат Сырымского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес Сырым ауданының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындары айқындалсын және бекітілсін.
2. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес Сырым ауданы аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру бағыттары айқындалсын және бекітілсін.
3. Сырым ауданы әкiмдiгiнiң "Сырым ауданы аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындарын айқындау және бекіту туралы" 2023 жылғы 1 маусымдағы № 62 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7183-07 болып тіркелген) қаулысының күші жойылды деп танылсын.

1. Определить и утвердить места размещения нестационарных торговых объектов на территории Сырымского района согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Определить и утвердить места маршрутов размещения нестационарных торговых объектов на территории Сырымского района согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Признать утратившим силу постановление акимата Сырымского района от 1 июня 2023 года № 62 "Об определении и утверждении мест размещения нестационарных торговых объектов на территории Сырымского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №7183-07).

4. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін Сырым ауданы әкімінің орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімінін міндетін атқарушы К. Тулепов
2025 жылғы 16 қазандағы № 178
қаулысына 1-қосымша
Сырым ауданының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындары
Стационарлық емес сауда обьектілерінің орналасқан орны
Алатын алаңы (шаршы метр)
Сауда қызметін жүзеге асыру кезеңі (жыл)
Қызмет саласы
Жақын орналасқан инфрақұрылым (ұқсас тауарлар ассортименті сатылатын сауда объектілері, сондай-ақ қоғамдық тамақтану объектілері
1
Алғабас ауылы, С.Датов көшесі "Айша" дүкенінің оң жағында
30
5
Ауыл шаруашылығы өнімдерін, азық- түлік және азық- түлік емес тауарларды сату
"Айша" дүкені
2
Аралтөбе ауылы, А.Иманов көшесі "Тәтті" дүкенінің сол жағында
30
5
Ауыл шаруашылығы өнімдерін, азық- түлік және азық- түлік емес тауарларды сату
"Тәтті" дүкені
3
Бұлан ауылы, Достық көшесі "Азық түлік" дүкенінің сол жағында
30
5
Ауыл шаруашылығы өнімдерін, азық- түлік және азық- түлік емес тауарларды сату
"Азық түлік" дүкені
4
Бұлдырты ауылы, Қайсенов көшесі "Байтерек" мейрамханасының оң жағында
30
5
Ауыл шаруашылығы өнімдерін, азық- түлік және азық- түлік емес тауарларды сату
"Байтерек" мейрамханасы
5
Елтай ауылы, С.Датов көшесі "Ерлан" дүкенінің сол жағында
30
5
Ауыл шаруашылығы өнімдерін, азық- түлік және азық- түлік емес тауарларды сату
"Ерлан" дүкені
6
Жосалы ауылы, А.Жұмағалиев көшесі "Тамаша" мейрамханасының оң жағында
30
5
Ауыл шаруашылығы өнімдерін, азық- түлік және азық- түлік емес тауарларды сату
"Тамаша" мейрамханасы
7
Жетікөл ауылы, С.Датов көшесі 18 үй
30
5
Ауыл шаруашылығы өнімдерін, азық- түлік және азық- түлік емес тауарларды сату
жоқ
8
Жымпиты ауылы, Алашорда көшесі "Өркен" дүкеніне қарама-қарсы
40
5
Ауыл шаруашылығы өнімдерін, азық- түлік және азық- түлік емес тауарларды сату
"Өркен" дүкені
9
Қособа ауылы, С.Датов көшесі "Бекарыс" дүкенінің оң жағында
30
5
Ауыл шаруашылығы өнімдерін, азық- түлік және азық- түлік емес тауарларды сату
"Бекарыс" дүкені
10
Сарой ауылы, А.Иманов көшесі "Нұрдаулет" дүкенінің оң жағында
30
5
Ауыл шаруашылығы өнімдерін, азық- түлік және азық- түлік емес тауарларды сату
"Нұрдаулет" дүкені
11
Талдыбұлақ ауылы, С.Датов көшесі "Көктөбе" дүкенінің оң жағында
30
5
Ауыл шаруашылығы өнімдерін, азық- түлік және азық- түлік емес тауарларды сату
"Көктөбе" дүкені
12
Тоғанас ауылы, Қ.Қайсенов көшесі 3 үй
30
5
Ауыл шаруашылығы өнімдерін, азық- түлік және азық- түлік емес тауарларды сату
жоқ
2025 жылғы 10 қазандағы № 178
қаулысына 2-қосымша

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акимат Сырымского района.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
И.о Акима района К. Тулепов
приложение 1
к постановлению акимата
Сырымского района
от 16 октября 2025 года №178
Места размещения нестационарных торговых объектов на территории Сырымского района
Месторасположение нестационарных торговых обьектов
Занимаемая площадь (квадратный метр)
Период осуществления торговой деятельности (лет)
Сфера деятельности
Близлежащая инфраструктура (торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров, а также объекты общественного питания)
1
село Алгабас, улица С. Датова справа от магазина "Айша"
30
5
Реализация сельскохозяйственной продукции, продовольственных и непродовольственных товаров
магазин "Айша"
2
село Аралтобе, улица А.Иманова слева от магазина "Тәтті"
30
5
Реализация сельскохозяйственной продукции, продовольственных и непродовольственных товаров
магазин "Тәтті"
3
село Булан, улица Дружба слева от магазина "Азық түлік"
30
5
Реализация сельскохозяйственной продукции, продовольственных и непродовольственных товаров
магазин "Азық түлік"
4
село Булдырты, улица К.Кайсенова справа от ресторана "Байтерек"
30
5
Реализация сельскохозяйственной продукции, продовольственных и непродовольственных товаров
ресторан "Байтерек"
5
село Елтай, улица С. Датова слева от магазина "Ерлан"
30
5
Реализация сельскохозяйственной продукции, продовольственных и непродовольственных товаров
магазин "Ерлан"
6
село Коныр, улица С. Датова справа от ресторана "Тамаша"
30
5
Реализация сельскохозяйственной продукции, продовольственных и непродовольственных товаров
ресторан "Тамаша"
7
село Жетиколь, улица С.Датова 18 дом
30
5
Реализация сельскохозяйственной продукции, продовольственных и непродовольственных товаров
отсутствует
8
село Жымпиты, улица Алашорда напротив магазина "Өркен"
40
5
Реализация сельскохозяйственной продукции, продовольственных и непродовольственных товаров
магазин "Өркен"
9
село Кособа, улица С.Датова справа от магазина "Бекарыс"
30
5
Реализация сельскохозяйственной продукции, продовольственных и непродовольственных товаров
магазин "Бекарыс"
10
село Сарой, улица А.Иманова справа от магазина "Нурдаулет"
30
5
Реализация сельскохозяйственной продукции, продовольственных и непродовольственных товаров
магазин "Нурдаулет"
11
село Талдыбулак, улица С. Датова справа от магазина "Коктобе"
30
5
Реализация сельскохозяйственной продукции, продовольственных и непродовольственных товаров
магазин "Коктобе"
12
село Тоганас, улица К.Кайсенова 3 дом
30
5
Реализация сельскохозяйственной продукции, продовольственных и непродовольственных товаров
отсутствует
Приложение № 2
к постановлению акимата
Сырымского района
№178 от 16 октября 2025 года