Жәнібек аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 29-2 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 2025 жылғы 28 қарашадағы № 41-1 шешімі
Жәнібек аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жәнібек аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 29-2 "2025–2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 525 225 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 169 091 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 29 663 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 900 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 325 571 мың теңге;
2) шығындар – 8 094 247 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 14 454 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 67 990 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 53 536 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -583 476 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 583 476 мың теңге:
қарыздар түсімі – 442 210 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 53 536 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 194 802 мың теңге.";
5 - тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттер жалпы сомасы – 441 939 мың теңге көлемінде қарастырылсын:";
екінші абзац алынып тасталсын:
алтыншы абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 159 162 мың теңге;
6 - тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден бөлінетін кредиттер жалпы сомасы – 442 210 мың теңге көлемінде қарастырылсын:";
екінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 67 990 мың теңге;";
үшінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына облыстық бюджеттен берілетін кредиттер есебінен коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алу – 41 234 мың теңге;";
төртінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына облыстық бюджеттен ішкі қарыздар қаражатынан берілетін кредиттер есебінен коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алу – 332 986 мың теңге.";
7 - тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Жанибекского районного маслихата от 23 декабря 2024 года № 29-2 "О районном бюджете на 2025 - 2027 годы"
Решение Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 28 ноября 2025 года № 41-1
Жанибекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанибекского районного маслихата от 23 декабря 2024 года № 29-2 "О районном бюджете на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025–2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 525 225 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 169 091 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 29 663 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 900 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 325 571 тысяча тенге;
2) затраты – 8 094 247 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14 454 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 67 990 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 53 536 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -583 476 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 583 476 тысяч тенге:
поступление займов – 442 210 тысяч тенге;
погашение займов – 53 536 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 194 802 тысячи тенге.";
в пункте 5:
абзац первый изложить в новой редакции:
"5. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета в общей сумме - 441 939 тысяч тенге:";
абзац второй исключить:
абзац шестой изложить в новой редакции:
"на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 159 162 тысячи тенге;";
в пункте 6:
абзац первый изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление кредитов из республиканского и областного бюджетов в общей сумме 442 210 тысяч тенге:"
абзац второй изложить в новой редакции:
"бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 67 990 тысяч тенге;";
абзац третий изложить в новой редакции:
"на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально-уязвимых слоев населения за счет кредитов из областного бюджета – 41 234 тысячи тенге;";
абзац четвертый изложить в новой редакции:
"на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально-уязвимых слоев населения за счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов – 332 986 тысяч тенге.";
в пункте 7:
абзац первый изложить в новой редакции:

"7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 4 418 959 мың теңге көлемінде ескерілсін:";
екінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 12 297 мың теңге;";
үшінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 1 426 мың теңге;";
төртінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 39 615 мың теңге;";
жетінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Жәнібек ауданы, Жәнібек ауылындағы Оразбаева және Наурыз көшелеріндегі автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге – 687 953 мың теңге;";
сегізінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Жәнібек ауданы, Күйгенкөл ауылдық округінің Жасқайрат ауылы Тайманов көшесі, Жароков көшесі бойындағы кентішілік жолдарды күрделі жөндеуге – 235 031 мың теңге;";
тоғызыншы абзац алынып тасталсын:
оң екінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының жасанды құрылыстарын паспорттауға – 1 508 мың теңге;";
оң үшінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының паспорттауға – 13 500 мың теңге;";
келесі мазмұндағы оң төртінші абзацпен толықтырылсын:
"Жәнібек ауданы Еңбек ауылына кіреберіс жолын ағымдағы жөндеуге – 338 754 мың теңге;";
келесі мазмұндағы оң бесінші абзацпен толықтырылсын:
"Жәнібек ауданы Майтүбек ауылына кіреберіс жолын ағымдағы жөндеуге – 169 377 мың теңге.".
8 - тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке қайтарылатын 131 918 мың теңге түсімдер ескерілсін:";
екінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"бюджеттік кредиттерді өтеу – 53 536 мың теңге;";
үшінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар - 17 446 мың теңге;";
келесі мазмұндағы бесінші абзацпен толықтырылсын:
"пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару – 2 мың теңге;";
келесі мазмұндағы алтыншы абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару – 1 мың теңге.";
11 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2025 жылға төмен тұрған бюджеттен аудандық бюджетке 36 551 мың теңге мөлшерінде бюджеттік алымдар қарастырылсын.";
13 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. 2025 жылы аудандық бюджеттен төмен тұрған бюджетіне берілетін ағымдағы трансферттердің көлемі 16 236 мың теңге болып белгіленсін.";
14 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"7. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 4 418 959 тысяч тенге:";
абзац второй изложить в новой редакции:
"на выплату государственной адресной социальной помощи – 12 297 тысяч тенге;";
абзац третий изложить в новой редакции:
"на гарантированный социальный пакет – 1 426 тысяч тенге;";
абзац четвертый изложить в новой редакции:
"на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан – 39 615 тысяч тенге;";
абзац седьмой изложить в новой редакции:
"на капитальный ремонт автомобильной дороги по улицам Оразбаева и Наурыз в селе Жанибек Жанибекского района – 687 953 тысячи тенге;
абзац восьмой изложить в новой редакции:
"на капитальный ремонт внутри поселковых дорог по улице Тайманова, улице Жарокова села Жаскайрат, Куйгенкольского сельского округа Жанибекского района – 235 031 тысяча тенге;";
абзац девятый исключить:
абзац двенадцатый изложить в новой редакции:
"на паспортизацию искуственных сооружений автомобильных дорог районного значения – 1 508 тысяч тенге;";
абзац тринадцатый изложить в новой редакции:
"на паспортизацию автомобильных дорог районного значения – 13 500 тысяч тенге;";
дополнить абзацем четырнадцатым следующего содержания:
"на текущий ремонт подъездной дороги к селу Енбек Жанибекского района – 338 754 тысячи тенге;";
дополнить абзацем пятнадцатым следующего содержания:
"на текущий ремонт подъездной дороги к селу Майтубек Жанибекского района – 169 377 тысяч тенге.".
в пункте 8:
абзац первый изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год возврат поступлений в областной бюджет в сумме 131 918 тысяч тенге:";
абзац второй изложить в новой редакции:
"погашение бюджетных кредитов – 53 536 тысяч тенге;";
абзац третий изложить в новой редакции:
"вознаграждения по бюджетным кредитам - 17 446 тысяч тенге;";
дополнить абзацем пятым следующего содержания:
"возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов – 2 тысячи тенге;";
дополнить абзацем шестым следующего содержания:
"возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан – 1 тысяча тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Установить на 2025 год бюджетные изъятия из нижестоящих бюджетов в районный бюджет в размере 36 551 тысяча тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Установить на 2025 год размер текущих трансфертов, передаваемых из районного бюджета в нижестоящие бюджеты в размере 16 236 тысяч тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:

3 570
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
9 740
6
Қылмыстық-атқару жүйесі
900
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
900
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
900
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
8 840
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8 840
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
8 840
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
363 568
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
114 026
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
114 026
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
114 026
2
Әлеуметтік көмек
201 045
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
201 045
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
64 500
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 401
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
55 520
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
62 123
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
15 001
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
48 497
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
46 497
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 141
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
500
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3 000
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
8 856
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру

3 570
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
9 740
6
Уголовно-исполнительная система
900
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
900
039
Организация и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания
900
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
8 840
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8 840
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
8 840
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
363 568
1
Социальное обеспечение
114 026
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
114 026
005
Государственная адресная социальная помощь
114 026
2
Социальная помощь
201 045
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
201 045
006
Оказание жилищной помощи
2 500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
64 500
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 401
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
55 520
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
62 123
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
15 001
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
48 497
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
46 497
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
34 141
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
500
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
3 000
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
8 856
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь

26 983
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 983
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
57 708
6
Жер қатынастары
35 421
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
35 421
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 421
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
22 287
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
22 287
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
22 287
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
49 980
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
49 980
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
49 980
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
46 980
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
3 000
12
Көлік және коммуникация
3 156 849
1
Автомобиль көлігі
3 132 849
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 132 849
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
96 475
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
80 182
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
2 956 192
9
Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
24 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
24 000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
24 000
13
Басқалар
1 293 492
9
Басқалар
1 293 492
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
922 985
062
"Ауыл- Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
922 985
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі

26 983
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
26 983
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
57 708
6
Земельные отношения
35 421
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
35 421
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
35 421
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
22 287
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
22 287
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
22 287
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
49 980
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
49 980
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
49 980
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
46 980
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
3 000
12
Транспорт и коммуникации
3 156 849
1
Автомобильный транспорт
3 132 849
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 132 849
022
Развитие транспортной инфраструктуры
96 475
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
80 182
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
2 956 192
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
24 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
24 000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально-значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
24 000
13
Прочие
1 293 492
9
Прочие
1 293 492
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
922 985
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
922 985
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)