Жаңақала ауданы бойынша арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған тарифтерді бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы Жаңақала ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 260 қаулысы
Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін ұйымдар қызметінің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 22 маусымдағы № 230 бұйрығына, "Халықты әлеуметтік қорғау саласында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 29 маусымдағы № 263 бұйрығына, "Арнаулы әлеуметтік қызметтерге тарифтерді қалыптастырудың ережесі мен әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 281 бұйрығына сәйкес, Жаңақала аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об утверждении тарифов на оказание специальных социальных услуг по Жангалинскому району
Постановление акимата Жангалинского района Западно-Казахстанской области от 26 декабря 2025 года № 260
В соответствии с Социальным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра труда и социальной защиты населения Республики Қазақстан от 22 июня 2023 года № 230 "Об утверждении Правил деятельности организаций, оказывающих специальные социальные услуги", приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра труда и социальной защиты Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 263 "Об утверждении стандартов оказания специальных социальных услуг в области социальной защиты населения", приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра труда и социальной защиты Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 281 "Об утверждении правил и методики формирования тарифов на специальные социальные услуги", акимат Жангалинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Жаңақала ауданы бойынша арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған тарифтер осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. "Жаңақала ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі қолданыстағы заңнамаларға сәйкес осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды атқарсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау осы салаға жетекшілік ететін аудан әкімінің орынбасарына жүктелсін.
Аудан әкімі А. Көшкінбаев
Жаңақала аудан әкімдігінің
2026 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 260 қаулысына қосымша
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін арнаулы әлеуметтік қызметтерге жан басына шаққандағы тарифтер
Қызмет түрлері
Лауазымы
Бір қызмет алушыға шаққандағы бір күндік қызметтің құны (теңге)
Әлеуметтік-тұрмыстық қызметтер
1
Денсаулық жағдайы бойынша әдеттегі күнделікті рәсімдерді, оның ішінде төсектен тұру, төсекке жату, киіну және шешіну, жуыну, тамақ жеу, ішу, дәретхананы немесе дәрет ыдысын пайдалану, қозғалу, тістерге немесе жаққа күтім жасау, көзілдірік немесе есту аппараттарын пайдалану, тырнақтарын алу, ерлер үшін сақал-мұртын алу сияқты күнделекті тұрмыстық рәсімдерді орындауға кабілетсіз қызмет алушыларға жеке қызмет көрсету және гигиеналық сипаттағы әлеуметтік-тұрмыстық қызметтерді көрсету
Әлеуметтік қызметкер
1006,8
2
Қарттар мен мүгедектігі бар адамдар үшін жерлеуді ұйымдастыруға жәрдемдесу (қайтыс болған туыстары (заңды өкілдері) болмаған кезде)
Әлеуметтік қызметкер
2013,6
3
Қызмет алушылардың отбасы мүшелерін жеке қызмет көрсету және санитарлық-гигиеналық сипаттағы практикалық дағдыларға үйрету
Әлеуметтік қызметкер
1006,8
4
Мүгедектігі бар балаларды үйден тыс бір елді мекен шегінде бірге алып жүру
Әлеуметтік қызметкер
2013,6
5
Қарттар мен мүгедектігі бар адамдарды үйден тыс бір елді мекен шегінде бірге алып жүру
Әлеуметтік қызметкер
2013,6
6
Қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға хат жазу және оқуға көмек көрсету
Әлеуметтік қызметкер
503,4
7
Қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға ыстық түскі асты, азық-түлік және азық-түлік емес қажетті заттарды сатып алуға және үйге жеткізуге жәрдемдесу
Әлеуметтік қызметкер
1006,8
8
Қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға тамақ дайындауға көмектесу
Әлеуметтік қызметкер
2013,6
9
Орталықтандырылған жылу және (немесе) сумен жабдықталмаған тұрғын үй-жайларда тұратын қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға пештерді жағуға, отын, көмір және су жеткізуге жәрдемдесу
Әлеуметтік қызметкер
1006,8
10
Қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға заттарды жууға, химиялық тазалауға, жөндеуге және оларды кері жеткізу
Әлеуметтік қызметкер
671,2
11
Қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға киім жууға көмектесу
Әлеуметтік қызметкер
503,4
12
Қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арналған тұрғын үй-жайларды жөндеу мен тазалауды ұйымдастыруға жәрдемдесу
Әлеуметтік қызметкер
1006,8
13
Қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға тұрғын үй және коммуналдық қызметтерді төлеуге жәрдемдесу
Кеңесші
503,4
14
Қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға тұрғын үй және коммуналдық қызметтерді төлеуге жәрдемдесу
Әлеуметтік қызметкер
151,75
15
Жеке жұмыс жоспарларының орындалуын бақылау (мамандардың жұмысын үйлестіру, жеке жоспарға сәйкес қызмет көрсетуді бақылау)
Кеңесші
151,75
Әлеуметтік-экономикалық қызметтер
16
Тиесілі жеңілдіктерді, жәрдемақыларды, өтемақыларды, алименттер мен төлемдердің басқа түрлерін алуға, тұрмыс жағдайын жақсартуға жәрдемдесу
Әлеуметтік қызметкер
1006,8
17
Тиесілі жеңілдіктерді, жәрдемақыларды, өтемақыларды, алименттер мен төлемдердің басқа түрлерін алуға, тұрмыс жағдайын жақсартуға жәрдемдесу
Кеңесші
151,75
18
Қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға, сондай-ақ бала тәрбиелеп отырған және 18 жастан асқан адамдарға қамқорлық жасайтын отбасыларға отбасының өзін-өзі қамтамасыз ету және материалдық жағдайын жақсарту мәселелері бойынша консультация беру
Әлеуметтік қызметкер
335,6
19
Қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға, сондай-ақ бала тәрбиелеп отырған және 18 жастан асқан адамдарға қамқорлық жасайтын отбасыларға отбасының өзін-өзі қамтамасыз ету және материалдық жағдайын жақсарту мәселелері бойынша консультация беру
Кеңесші
151,75
20
Қызмет алушылардың саны бойынша есепке алуды, статистиканы және есептілікті жүргізу, әлеуметтік-экономикалық мәселелер бойынша мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау
Кеңесші
151,75
Әлеуметтік-мәдени қызметтер
21
Мерекелер мен демалыс іс-шараларын ұйымдастыру
Әлеуметтік қызметкер
1006,8
22
Мерекелер мен демалыс іс-шараларын ұйымдастыру
Кеңесші
151,75
23
Клуб және үйірме жұмыстарын ұйымдастыру және өткізу
Әлеуметтік қызметкер
1006,8
24
Клуб және үйірме жұмыстарын ұйымдастыру және өткізу
Кеңесші
151,75
25
Қызмет алушыларды бос уақытын өткізуге және мәдени іс-шараларға қатысуға тарту
Әлеуметтік қызметкер
335,6
26
Мәдени іс-шараларға барған кезде қызмет алушыларды алып жүру
Әлеуметтік қызметкер

1. Утвердить тарифы на оказание специальных социальных услуг по Жангалинскому району согласно приложению настоящего постановления.
2. Государственному учреждению "Отдела занятости и социальных программ Жангалинского района" принять необходимые меры вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Жангалинского района.
Аким района А. Кушкинбаев
Приложение к постановленю
акимата Жангалинского района
№ 260 от 26 декабря 2025 года
Подушевой тариф на специальные социальные услуги, предоставляющие специальные социальные услуги на дому
Виды деятельности
Должность
Стоимость одно-дневной услуги на одного получателя услуг (тенге)
Социально-бытовые услуги
1
Оказание социально-бытовых услуг индивидуального обслуживающего и гигиенического характера получателям услуг, неспособным по состоянию здоровья выполнять обычные житейские процедуры, в том числе такие действия, как встать с постели, лечь в постель, одеться и раздеться, умыться, принять пищу, пить, пользоваться туалетом или судном, передвигаться, ухаживать за зубами или челюстью, пользоваться очками или слуховыми аппаратами, стричь ногти, мужчинам - брить бороду и усы
Социальный работник
1006,8
2
Помощь в организации ритуальных услуг (при отсутствии у умерших родственников (законных представителей) для престарелых и лиц с инвалидностью
Социальный работник
2013,6
3
Обучение членов семьи получателей услуг практическим навыкам индивидуального обслуживающего и санитарно-гигиенического характера
Социальный работник
1006,8
4
Сопровождение вне дома в пределах одного населенного пункта для детей с инвалидностью
Социальный работник
2013,6
5
Cопровождение вне дома в пределах одного населенного пункта для престарелых и лиц с инвалидностью
Социальный работник
2013,6
6
Оказание помощи в написании и прочтении писем для престарелых и лиц с инвалидностью
Социальный работник
503,4
7
Содействие в покупке и доставке на дом горячих обедов, продовольственных и непродовольственных товаров первой необходимости для престарелых и лиц с инвалидностью
Социальный работник
1006,8
8
Помощь в приготовлении пищи для престарелых и лиц с инвалидностью
Социальный работник
2013,6
9
Содействие в топке печей, доставке дров, угля и воды для престарелых и лиц с инвалидностью, проживающих в жилых помещениях без центрального отопления и (или) водоснабжения
Социальный работник
1006,8
10
Содействие в сдаче вещей в стирку, химчистку, на ремонт и обратная их доставка для престарелых и лиц с инвалидностью
Социальный работник
671,2
11
Помощь в стирке вещей для престарелых и лиц с инвалидностью
Социальный работник
503,4
12
Содействие в организации ремонта и уборки жилых помещений для престарелых и лиц с инвалидностью
Социальный работник
1006,8
13
Содействие в оплате жилья и коммунальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью
Социальный работник
503,4
14
Содействие в оплате жилья и коммунальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью
Консультант
151,75
15
Контроль за исполнением индивидуальных планов работ (координация работы специалистов, мониторинг оказания услуг в соответствии с индивидуальным планом)
Консультант
151,75
Социально-экономические услуги
16
Содействие в получении полагающихся льгот, пособий, компенсаций, алиментов и других видов выплат, улучшении жилищных условий
Социальный работник
1006,8
17
Содействие в получении полагающихся льгот, пособий, компенсаций, алиментов и других видов выплат, улучшении жилищных условий
Консультант
151,75
18
Консультирование престарелых и лиц с инвалидностью, а также семей, воспитывающих детей и осуществляющих уход за лицами старше 18 лет, по вопросам самообеспечения и улучшения материального положения семьи
Социальный работник
335,6
19
Консультирование престарелых и лиц с инвалидностью, а также семей, воспитывающих детей и осуществляющих уход за лицами старше 18 лет, по вопросам самообеспечения и улучшения материального положения семьи
Консультант
151,75
20
Ведение учета, статистики и отчетности по количеству получателей услуг, взаимодействие с государственными и негосударственными организациями по соиально-экономическим вопросам
Консультант
151,75
Социально-культурные услуги
21
Организация праздников и досуговых мероприятий
Социальный работник
1006,8
22
Организация праздников и досуговых мероприятий
Консультант
151,75
23
Организация и проведение клубной и кружковой работы
Социальный работник
1006,8
24
Организация и проведение клубной и кружковой работы
Консультант
151,75
25
Вовлечение получателей услуг в досуговые мероприятия, к участию в культурных мероприятиях
Социальный работник
335,6
26
Сопровождение получателей услуг при посещении культурных мероприятияй
Социальный работник

2013,6
Әлеуметтік-құқықтың қызметтер
27
Арнаулы әлеуметтiк қызметтер көрсету саласында және әлеуметтiк қамсыздандыру мен көмек алу құқықтарына байланысты мәселелер бойынша заңнамаға сәйкес заңгерлік консультация беру
Әлеуметтік қызметкер
503,4
28
Арнаулы әлеуметтiк қызметтер көрсету саласында және әлеуметтiк қамсыздандыру мен көмек алу құқықтарына байланысты мәселелер бойынша заңнамаға сәйкес заңгерлік консультация беру
Кеңесші
151,75
29
Заңды маңызы бар құжаттарды ресімдеуге жәрдемдесу
Әлеуметтік қызметкер
503,4
30
Заңды маңызы бар құжаттарды ресімдеуге жәрдемдесу
Кеңесші
151,75
31
Арнаулы әлеуметтік қызметтер ұсынатын және қызмет алушылардың заңды құқықтарын бұзатын немесе нұқсан келтіретін ұйымдардың әрекеттеріне немесе әрекетсіздігіне шағымдарды дайындауға және беруге жәрдемдесу
Әлеуметтік қызметкер
503,4
32
Арнаулы әлеуметтік қызметтер ұсынатын және қызмет алушылардың заңды құқықтарын бұзатын немесе нұқсан келтіретін ұйымдардың әрекеттеріне немесе әрекетсіздігіне шағымдарды дайындауға және беруге жәрдемдесу
Кеңесші
151,75
33
Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінде белгіленген тәртіппен тиісті жәрдемақыларды, әлеуметтік төлемдерді сенімхат бойынша алу
Әлеуметтік қызметкер
335,6
34
Отбасында қызмет алушыларға немесе олардың отбасы мүшелеріне жасалған физикалық және психикалық зорлық-зомбылыққа кінәлі адамдарды қылмыстық жауапкершілікке тартуға жәрдемдесу
Әлеуметтік қызметкер
335,6
35
Отбасында қызмет алушыларға немесе олардың отбасы мүшелеріне жасалған физикалық және психикалық зорлық-зомбылыққа кінәлі адамдарды қылмыстық жауапкершілікке тартуға жәрдемдесу
Кеңесші
151,75
36
Қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдарға балаларды, оның ішінде тірек-қимыл аппараты бұзылған балаларды "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес асырап алуға, қамқоршылыққа, патронатқа, қорғаншылыққа орналастыруға жәрдемдесу
Әлеуметтік қызметкер
335,6
37
Қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдарға балаларды, оның ішінде тірек-қимыл аппараты бұзылған балаларды "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес асырап алуға, қамқоршылыққа, патронатқа, қорғаншылыққа орналастыруға жәрдемдесу
Кеңесші
303,5
38
Қызмет алушыларды арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін мекемелерге, ұйымдарға орналастыруға жәрдемдесу, оның ішінде стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі ұйымдарда құжаттарды ресімдеуге жәрдемдесу
Әлеуметтік қызметкер
335,6
39
Қызмет алушыларды арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін мекемелерге, ұйымдарға орналастыруға жәрдемдесу, оның ішінде стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі ұйымдарда құжаттарды ресімдеуге жәрдемдесу
Кеңесші
151,75
40
Балаларды, оның ішінде тірек-қимыл аппараты бұзылған балаларды тәрбиелеуден жалтарған ата-аналарға қатысты кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі комиссияға ұсыныстарды ресімдеу
Әлеуметтік қызметкер
335,6
41
Балаларды, оның ішінде тірек-қимыл аппараты бұзылған балаларды тәрбиелеуден жалтарған ата-аналарға қатысты кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі комиссияға ұсыныстарды ресімдеу
Кеңесші
151,75
42
Қызмет алушыларға жұмысқа орналасу үшін құжаттарды ресімдеуде, жеке басын куәландыратын құжатты және заңды маңызы бар құжаттарды алуда заң көмегін көрсетуге жәрдемдесу
Әлеуметтік қызметкер

2013,6
Социально-правовые услуги
27
Юридическое консультирование в области предоставления специальных социальных услуг и по вопросам, связанным с правами на социальное обеспечение и помощь в соответствии с законодательством
Социальный работник
503,4
28
Юридическое консультирование в области предоставления специальных социальных услуг и по вопросам, связанным с правами на социальное обеспечение и помощь в соответствии с законодательством
Консультант
151,75
29
Помощь в оформлении документов, имеющих юридическое значение
Социальный работник
503,4
30
Помощь в оформлении документов, имеющих юридическое значение
Консультант
151,75
31
Оказание помощи в подготовке и подаче обращений на действие или бездействие организаций, предоставляющих специальные социальные услуги и нарушающих или ущемляющих законные права получателей услуг
Социальный работник
503,4
32
Оказание помощи в подготовке и подаче обращений на действие или бездействие организаций, предоставляющих специальные социальные услуги и нарушающих или ущемляющих законные права получателей услуг
Консультант
151,75
33
Получение по доверенности полагающихся пособий, социальных выплат в порядке, установленном Гражданским кодексом Республики Казахстан
Социальный работник
335,6
34
Содействие в привлечении к уголовной ответственности лиц, виновных в физическом и психическом насилии, совершенном в семье над получателями услуг или членами их семьи
Социальный работник
335,6
35
Содействие в привлечении к уголовной ответственности лиц, виновных в физическом и психическом насилии, совершенном в семье над получателями услуг или членами их семьи
Консультант
151,75
36
Содействие органам, осуществляющим функции по опеке или попечительству, в устройстве детей, в том числе с нарушениями ОДА, на усыновление, попечение, патронат, под опеку, в соответствии с Кодексом
Социальный работник
335,6
37
Содействие органам, осуществляющим функции по опеке или попечительству, в устройстве детей, в том числе с нарушениями ОДА, на усыновление, попечение, патронат, под опеку, в соответствии с Кодексом
Консультант
303,5
38
Содействие в устройстве получателей услуг в учреждения, организации, предоставляющие специальные социальные услуги, в том числе оказание помощи в оформлении документов в организации стационарного и полустационарного типа
Социальный работник
335,6
39
Содействие в устройстве получателей услуг в учреждения, организации, предоставляющие специальные социальные услуги, в том числе оказание помощи в оформлении документов в организации стационарного и полустационарного типа
Консультант
151,75
40
Оформление представлений на родителей, уклоняющихся от воспитания детей, в том числе с нарушениями ОДА, в комиссию по делам несовершеннолетних
Социальный работник
335,6
41
Оформление представлений на родителей, уклоняющихся от воспитания детей, в том числе с нарушениями ОДА, в комиссию по делам несовершеннолетних
Консультант
151,75
42
Содействие получателям услуг в оказании юридической помощи в оформлении документов для трудоустройства, получения документа, удостоверяющего личность, и документов, имеющих юридическое значение
Социальный работник

503,4
43
Қазақстан Республикасының Азаматтық іс жүргізу кодексінде, "Адвокаттық қызмет және заң көмегі туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген жағдайларда және тәртіппен адвокаттан тегін заң көмегін алуға жәрдемдесу
Әлеуметтік қызметкер
152,9
44
Қазақстан Республикасының Азаматтық іс жүргізу кодексінде, "Адвокаттық қызмет және заң көмегі туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген жағдайларда және тәртіппен адвокаттан тегін заң көмегін алуға жәрдемдесу
Кеңесші
151,75
Әлеуметтік-медициналық қызметтер
45
Бейінді мамандардың, оның ішінде денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық консультациясына жәрдемдесу
Әлеуметтік қызметкер
335,6
46
Алғашқы медициналық көмек көрсету
Әлеуметтік қызметкер
335,6
47
Дәрігерлердің қорытындысы бойынша дәрілік заттармен және медициналық мақсаттағы бұйымдармен қамтамасыз етуге жәрдемдесу: алу, сатып алу
Әлеуметтік қызметкер
335,6
48
Балаларға арналған абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторийлік-курорттық емдеумен, техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдармен, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге жәрдемдесу
Әлеуметтік қызметкер
503,4
49
Ересектерге арналған абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторийлік-курорттық емдеумен, техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдармен, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге жәрдемдесу
Әлеуметтік қызметкер
503,4
50
Қызмет алушыларды техникалық көмекші (компенсаторлық) және міндетті гигиеналық құралдарды пайдалануға үйрету
Әлеуметтік қызметкер
335,6
51
Денсаулыққа байланысты процедураларды жүргізу (дәрі-дәрмектерді қабылдау, тамшыларды тамызу және емдеуші дәрігердің нұсқауымен байланысты процедуралар)
Әлеуметтік қызметкер
503,4
52
Емдік дене жаттығуларын орындауға көмек көрсету
Әлеуметтік қызметкер
1006,8
53
Балаларға, тірек-қимыл аппараты бұзылған балаларға патронаждық бақылау
Әлеуметтік қызметкер
503,4
54
Медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізуге көмек көрсету
Әлеуметтік қызметкер
1006,8
55
Медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізуге көмек көрсету
Кеңесші
910,5
56
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін алуға жәрдемдесу
Әлеуметтік қызметкер
335,6
57
Абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес протездік-ортопедиялық және есту аппаратын алуға жәрдемдесу
Әлеуметтік қызметкер
503,4
58
Жасына байланысты бейімделу мәселелерін қоса алғанда, әлеуметтік және медициналық мәселелер бойынша консультация беру
Әлеуметтік қызметкер
335,6
59
Дәрігерді үйге шақыру және қызмет алушыларды денсаулық сақтау ұйымдарына алып жүру
Әлеуметтік қызметкер
2013,6
60
Қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға гигиеналық-санитарлық қызмет көрсету (сүрту, жуу, гигиеналық ванналар)
Әлеуметтік қызметкер
335,6
61
Оңалту шараларын жүргізуге жәрдемдесу (оңалту қызметтерін алу кезіндегі сүйемелдеу
Әлеуметтік қызметкер
2013,6
Әлеуметтік-педагогикалық қызметтер
62
балаларды және он сегіз жастан асқан адамдарды олардың дене мүмкіндіктері мен ақыл-ой қабілеттерін ескере отырып, арнайы білім беру бағдарламалары бойынша оқытуды ұйымдастыру
Әлеуметтік қызметкер

503,4
43
Содействие в получении бесплатной юридической помощи адвоката в случаях и порядке, установленном Гражданским процессуальным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "Об адвокатской деятельности и юридической помощи"
Социальный работник
152,9
44
Содействие в получении бесплатной юридической помощи адвоката в случаях и порядке, установленном Гражданским процессуальным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "Об адвокатской деятельности и юридической помощи"
Консультант
151,75
Социально-медицинские услуги
45
Содействие в медицинском консультировании профильными специалистами, в том числе из организаций здравоохранения
Социальный работник
335,6
46
Оказание доврачебной помощи
Социальный работник
335,6
47
Содействие в обеспечении по заключению врачей лекарственными средствами и изделиями медицинского назначения: получение, приобретение
Социальный работник
335,6
48
Содействие в обеспечении санаторно-курортного лечения, техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, обязательными гигиеническими средствами в соответствии с ИПР для детей
Социальный работник
503,4
49
Содействие в обеспечении санаторно-курортного лечения, техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, обязательными гигиеническими средствами в соответствии с ИПР для взрослых
Социальный работник
503,4
50
Обучение получателей услуг пользованию техническими вспомогательными (компенсаторными) и обязательными гигиеническими средствами
Социальный работник
335,6
51
Проведение процедур, связанных со здоровьем (прием лекарств, закапывание капель и процедур, связанных с назначением лечащего врача)
Социальный работник
503,4
52
Оказание помощи в выполнении лечебно-физических упражнений
Социальный работник
1006,8
53
Патронажное наблюдение детей, детей с нарушениями опорно- двигательного аппарата
Социальный работник
503,4
54
Содействие в проведении медико-социальной экспертизы
Социальный работник
1006,8
55
Содействие в проведении медико-социальной экспертизы
Консультант
910,5
56
Содействие в получении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Социальный работник
335,6
57
Содействие в получении протезно-ортопедической и слухопротезной помощи в соответствии с ИПР
Социальный работник
503,4
58
Консультирование по социально-медицинским вопросам, в том числе по вопросам возрастной адаптации
Социальный работник
335,6
59
Вызов врача на дом и сопровождение получателей услуг в организации здравоохранения
Социальный работник
2013,6
60
Оказание лицам с инвалидностью и престарелым санитарно-гигиенических услуг (обтирание, обмывание, гигиенические ванны)
Социальный работник
335,6
61
Содействие в проведении реабилитационных мероприятий (сопровождение во время получение реабилитационных услуг)
Социальный работник
2013,6
Социально-педагогические услуги
62
организация обучения детей и лиц старше восемнадцати лет по специальным учебным программам с учетом их физических возможностей и умственных способностей
Социальный работник

1006,8
63
Жалпы білім беретін мектептерде, техникалық және кәсіптік ұйымдарда тірек-қимыл аппараты бұзылған балалардың білім алуына жәрдемдесу
Әлеуметтік қызметкер
335,6
64
Ересектерге кәсіптік білім алуға көмектесу
Әлеуметтік қызметкер
335,6
65
Балалар мен 18 жастан асқан адамдарды әлеуметтік дағдылары қалыпты деңгейдегі тұрмыстық және қол шеберлігінің негіздерін, күнделікті және қоғамдық орындардағы мінез-құлықты, өзін-өзі бақылауды, қарым-қатынас дағдыларын және тіршіліктің басқа түрлеріне үйрету
Әлеуметтік қызметкер
335,6
66
Әлеуметтік-педагогикалық консультация беру
Әлеуметтік қызметкер
335,6
67
Өзін –өзі күту, жеке гигиена, үйде және қоғамдық орындарда өзін-өзі ұстау, өзін-өзі бақылау және қарым-қатынас дағдыларын дамыту қызметтері
Әлеуметтік қызметкер
335,6
68
Балаларды мектепке дейінгі тәрбиелеу және олардың арнайы оқу бағдарламалары бойынша білім алуы үшін жағдай жасау мәселелері бойынша отбасы мүшелеріне консультация беру
Әлеуметтік қызметкер
335,6
69
Ата-аналарды немесе отбасы мүшелерін үйде оңалту негіздеріне үйрету
Әлеуметтік қызметкер
335,6
70
Отбасы мүшелерін балалар мен он сегіз жастан асқан адамдарды үйдегі қажетті өмірлік дағдыларға қалыптастыруды үйрету
Әлеуметтік қызметкер
335,6
Әлеуметтік-еңбек қызметтері
71
Тірек-қимыл аппараты бұзылған балалар мен мүгедектігі бар адамдарға кәсіптік бағдар беру
Әлеуметтік қызметкер
335,6
72
Жұмысқа орналасуға жәрдемдесу
Әлеуметтік қызметкер
335,6
73
Қызмет алушыларға және олардың отбасы мүшелеріне үй еңбегін ұйымдастыруда консультация беру
Әлеуметтік қызметкер
335,6
Әлеуметтік-психологиялық қызметтер
74
Қызмет алушыларға психологиялық көмек көрсету, оның ішінде әңгімелесу, қарым-қатынас, тыңдау, ынталандыру, белсенді болуға ынталандыру
Әлеуметтік қызметкер
671,2
75
Қолайлы психологиялық ахуалды қамтамасыз ету, жанжалды жағдайлардың алдын алу және шешу үшін отбасы мүшелеріне психологиялық көмек көрсету
Әлеуметтік қызметкер
335,6
76
Әлеуметтік-психологиялық патронаж (жүйелі бақылау)
Әлеуметтік қызметкер
335,6

1006,8
63
Содействие в получении образования детьми с нарушениями ОДА в общеобразовательных школах, технических и профессиональных организациях
Социальный работник
335,6
64
Содействие в получении взрослыми профессионального образования
Социальный работник
335,6
65
Обучение детей и лиц старше 18 лет основам бытовой ориентации и ручной умелости, поведения в быту и общественных местах, самоконтролю, навыкам общения и другим формам жизнедеятельности при умеренном уровне социальных навыков
Социальный работник
335,6
66
Социально-педагогическое консультирование
Социальный работник
335,6
67
Услуги по формированию навыков самообслуживания, личной гигиены, поведения в быту и общественных местах, самоконтролю, навыкам общения
Социальный работник
335,6
68
Консультирование членов семей по вопросам создания условий для дошкольного воспитания детей и получения ими образования по специальным образовательным учебным программам
Социальный работник
335,6
69
Обучение родителей или членов семьи основам реабилитации в домашних условиях
Социальный работник
335,6
70
Обучение членов семьи формированию необходимых жизненных навыков у детей и лиц старше восемнадцати лет в домашних условиях
Социальный работник
335,6
Социально-трудовые услуги
71
Профессиональная ориентация детей с нарушениями ОДА, лиц с инвалидностью
Социальный работник
335,6
72
Содействие в трудоустройстве
Социальный работник
335,6
73
Консультирование получателей услуг и членов их семей в организации надомного труда
Социальный работник
335,6
Социально-психологические услуги
74
Оказание психологической помощи получателям услуг, в том числе беседы, общение, выслушивание, подбадривание, мотивация к активности
Социальный работник
671,2
75
Оказание психологической помощи членам семьи для обеспечения благоприятного психологического климата, профилактики и устранения конфликтных ситуаций
Социальный работник
335,6
76
Социально-психологический патронаж (систематическое наблюдение)
Социальный работник
335,6