Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 25-4 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 2 желтоқсандағы № 32-1 шешімі
Бөкей ордасы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 25-4 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне мынандай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 7 312 363 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 118 510 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 24 597 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 353 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 167 903 мың теңге;
2) шығындар – 7 605 495 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 69 604 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 130 526 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 60 922 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 362 736 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 362 736 мың теңге:
қарыздар түсімі – 343 596 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 60 922 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 80 062 мың теңге.
1-1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1-1. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық (аудандық маңызы бар қаланың) бюджеттерге аудандық бюджет қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 136 039 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін.
Аталған сомаларды ауылдық (аудандық маңызы бар қаланың) бюджеттерге бөлу Бөкей ордасы ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады."
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Бокейординского районного маслихата от 20 декабря 2024 года № 25–4 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 2 декабря 2025 года № 32-1
Бокейординский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бокейординского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 20 декабря 2024 года № 25-4 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 312 363 тысячи тенге:
налоговые поступления – 1 118 510 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 24 597 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 353 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 6 167 903 тысяч тенге;
2) затраты – 7 605 495 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 69 604 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 130 526 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 60 922 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 362 736 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 362 736 тысячи тенге:
поступление займов – 343 596 тысячи тенге;
погашение займов – 60 922 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 80 062 тысяч тенге.
Пункт 1-1 изложить в новой редакции:
"1-1. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты сельским (города районного значения) бюджетам, выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме 136 039 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм сельским бюджетам осуществляется на основании постановления акимата Бокейординского района."
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

113 834
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
86 746
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 777
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
47 969
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
27 088
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 088
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
59 326
6
Жер қатынастары
29 199
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
29 199
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 199
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
30 127
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
30 127
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
30 127
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
31 065
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
31 065
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
31 065
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
31 065
12
Көлiк және коммуникация
2 869 927
1
Автомобиль көлiгi
2 869 927
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 869 927
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
435 048
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
2 434 879
13
Басқалар
1 454 864
9
Басқалар
1 454 864
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 430 724
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
976 974
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
453 750
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі

113 834
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
86 746
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
38 777
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
47 969
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
27 088
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
27 088
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
59 326
6
Земельные отношения
29 199
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
29 199
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
29 199
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
30 127
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
30 127
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
30 127
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
31 065
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
31 065
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
31 065
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
31 065
12
Транспорт и коммуникации
2 869 927
1
Автомобильный транспорт
2 869 927
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 869 927
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
435 048
,
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
2 434 879
13
Прочие
1 454 864
9
Прочие
1 454 864
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 430 724
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
976 974
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
453 750
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)