Орал қалалық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 18-6 "2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2025 жылғы 27 маусымдағы № 21-2 шешімі
Орал қалалық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Орал қалалық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 18-6 "2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға арналған бюджет мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 55 720 954 мың теңге:
салықтық түсімдер – 40 445 630 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 335 765 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 120 766 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімдері – 7 818 793 мың теңге;
2) шығындар – 65 560 806 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 433 944 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 433 944 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 9 405 908 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 405 908 мың теңге:
қарыздар түсімі – 16 124 162 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 718 911 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 657 мың теңге.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. 2025 жылға арналған қалалық бюджетте кенттер, селолық округ бюджеттеріне республикалық, облыстық және қалалық бюджеттер қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы және даму трансферттердің жалпы сомасы 1 616 336 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін. Аталған сомаларды кенттер, селолық округ бюджеттеріне бөлу Орал қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. 2025 жылға арналған жергілікті атқарушы органдарының резерві 4 204 784 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Уральского городского маслихата от 23 декабря 2024 года № 18-6 "О городском бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 27 июня 2025 года № 21-2
Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уральского городского маслихата от 23 декабря 2024 года № 18-6 "О городском бюджете на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 55 720 954 тысячи тенге:
налоговые поступления – 40 445 630 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 335 765 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 120 766 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 7 818 793 тысячи тенге;
2) затраты – 65 560 806 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 433 944 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 433 944 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 9 405 908 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 405 908 тысяч тенге:
поступления займов – 16 124 162 тысячи тенге;
погашение займов – 6 718 911 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 657 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Учесть, что в городском бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие бюджетам поселков, сельского округа выделяемые за счет средств республиканского, областного и городского бюджетов в общей сумме 1 616 336 тысяч тенге. Распределение указанных сумм бюджетам поселков, сельского округа осуществляется на основании постановления акимата города Уральска.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2025 год в размере 4 204 784 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

380 301
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
380 301
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
84 849
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
84 849
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
83 277
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 572
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
537 555
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
537 555
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
537 555
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
537 555
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
6 798 526
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
1 103 513
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 103 513
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 103 513
2
Әлеуметтiк көмек
4 487 374
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 487 374
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
24 748
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
865 567
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
39 689
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
192 864
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
688 641
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
2 571 303
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
104 562
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 207 639
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
960 639
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
162 959
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

380 301
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
380 301
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
84 849
122
Аппарат акима района (города областного значения)
84 849
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
83 277
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 572
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
537 555
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
537 555
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
537 555
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
537 555
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 798 526
1
Социальное обеспечение
1 103 513
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 103 513
005
Государственная адресная социальная помощь
1 103 513
2
Социальная помощь
4 487 374
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4 487 374
006
Оказание жилищной помощи
24 748
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
865 567
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
39 689
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
192 864
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
688 641
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
2 571 303
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
104 562
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 207 639
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
960 639
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
162 959
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат