Батыс Қазақстан облысында инвестициялық жобаларды іске асыру үшін басым қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2025 жылғы 12 желтоқсандағы № 267 қаулысы
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 29 қазандағы Кәсіпкерлік кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 14 қаңтардағы № 13 "Инвестицияларды мемлекеттік қолдауды іске асырудың кейбiр мәселелерi туралы" қаулысына және Батыс Қазақстан облысының инвестициялар тарту кеңесінің (Инвестициялық штаб) 2025 жылғы 26 қыркүйектегі № 01-001-03/354 хаттамасына сәйкес Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об утверждении перечня приоритетных видов деятельности для реализации инвестиционных проектов в Западно-Казахстанской области
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 12 декабря 2025 года № 267
В соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан от 29 октября 2015 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 января 2016 года № 13 "О некоторых вопросах реализации государственной поддержки инвестиций" и протоколом Совета по привлечению инвестиций Западно-Казахстанской области (Инвестиционный штаб) от 26 сентября 2025 года № 01-001-03/354 акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Инвестициялар тарту және бизнесті дамыту мақсатында Қазақстан Республикасы Президентінің 2025 жылғы 8 қыркүйектегі Жолдауын орындау шеңберінде Батыс Қазақстан облысында инвестициялық жобаларды іске асыру үшін басым қызмет түрлерінің тізбесі қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Батыс Қазақстан облысының кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.

1. В целях привлечения инвестиций и развития бизнеса в рамках исполнения Послания Президента Республики Казахстан от 8 сентября 2025 года утвердить перечень приоритетных видов деятельности для реализации инвестиционных проектов в Западно-Казахстанской области согласно приложению.
2. Государственному учреждению "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития Западно-Казахстанской области" в установленном законодательством порядке обеспечить принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.

28.14
Өзге де шүмектер мен вентильдер өндіру
28.15
Мойынтіректерді, жетектерді және тісті берілістердің элементтерін және жетектерді өндіру
28.2
Жалпы мақсаттағы өзге де техниканы өндіру
28.21
Плиталар, пештер және оттықтарын өндіру
28.22
Көтеру және тасымалдау жабдықтарын өндіру
28.23
Офистік техниканы және жабдықты өндіру (компьютерлер мен перифериялық жабдықты қоспағанда)
28.24
Қол электр құралдарын өндіру
28.25
Өнеркәсіптік тоңазыту және желдету жабдығын өндіру
28.29
Басқа топтамаларға енгізілмеген, жалпы мақсаттағы өзге де машиналар мен жабдықтар өндіру
28.3
Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығы техникасын өндіру
28.30
Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығы техникасын өндіру
28.4
Металдарды қысыммен өңдеуге арналған жабдықты және механикалық станоктар өндіру
28.41
Металдарды қысыммен өңдеуге арналған жабдықты өндіру
28.49
Өзге де металл өңдейтін станоктар өндіру
28.9
Арнайы мақсаттағы техниканың өзге де түрлерін өндіру
28.91
Металлургияға арналған машиналар мен жабдықты өндіру
28.92
Тау-кен өндіру өнеркәсібіне, жерасты жұмыстарын игеруге және құрылысқа арналған техниканы өндіру
28.93
Тамақ өнімдерін, сусындарды және темекі өнімдерін өндіруге және қайта өңдеуге арналған жабдықты өндіру
28.94
Тоқыма, тігін, үлбір және тері бұйымдарын дайындауға арналған жабдықтар өндіру
28.95
Қағаз бен картон дайындауға арналған техника өндіру
28.96
Резеңкені, пластмассалар мен басқа да полимер материалдарын қайта өңдеуге арналған жабдықты өндіру
28.99
Басқа топтамаларға енгізілмеген арнайы мақсаттағы өзге де машиналар мен жабдықты өндіру
29
Автокөлік құралдарын, трейлерлер мен жартылай тіркемелер өндіру
29.1
Автокөлік құралдарын өндіру
29.10
Автокөлік құралдарын өндіру
29.2
Автокөлік құралдарына арналған шанақтар өндіру; трейлерлер мен жартылай тіркемелер өндіру
29.20
Автокөлік құралдарына арналған шанақтар өндіру; трейлерлер мен жартылай тіркемелер өндіру
29.3
Автокөлік құралдары мен олардың қозғалтқыштарының бөлшектері мен керек-жарақтарын өндіру
29.31
Автокөлік құралдарына арналған электрлік және электрондық жабдық өндіру
29.32
Автокөлік құралдары мен олардың қозғалтқыштарының бөлшектері мен керек-жарақтарын өндіру
30
Өзге де көлік құралдарын өндіру
30.1
Теңіз кемелері мен қайықтарды өндіру
30.11
Корабльдерді және жүзетін конструкцияларды жасау
30.12
Серуендеу және спорт қайықтарын жасау
30.2
Теміржол локомотивтері мен жылжымалы құрамды өндіру
30.20
Теміржол локомотивтері мен жылжымалы құрамды өндіру

28.14
Производство прочих кранов и вентилей
28.15
Производство подшипников, шестеренок, элементов зубчатых передач и приводов
28.2
Производство прочей техники общего назначения
28.21
Производство плит, печей и печных горелок
28.22
Производство подъемного и транспортировочного оборудования
28.23
Производство офисной техники и оборудования (за исключением компьютеров и периферийного оборудования)
28.24
Производство ручных электрических инструментов
28.25
Производство промышленного холодильного и вентиляционного оборудования
28.29
Производство прочих машин и оборудования общего назначения, не включенных в другие группировки
28.3
Производство сельско-хозяйственной и лесохозяйственной техники
28.30
Производство сельско-хозяйственной и лесохозяйственной техники
28.4
Производство оборудования для обработки металлов давлением и механических станков
28.41
Производство оборудования для обработки металлов давлением
28.49
Производство прочих металлообрабатывающих станков
28.9
Производство прочих видов техники специального назначения
28.91
Производство машин и оборудования для металлургии
28.92
Производство техники для горнодобывающей промышленности, подземной разработки и строительства
28.93
Производство оборудования для производства и переработки продуктов питания, напитков и табачных изделий
28.94
Производство оборудования для изготовления текстильных, швейных меховых и кожаных изделий
28.95
Производство техники для изготовления бумаги и картона
28.96
Производство оборудования для переработки резины, пластмасс и других полимерных материалов
28.99
Производство прочих машин и оборудования специального назначения, не включенных в другие группировки
29
Производство автотранспортных средств, трейлеров и полуприцепов
29.1
Производство автотранспортных средств
29.10
Производство автотранспортных средств
29.2
Производство кузовов для автотранспортных средств; производство трейлеров и полуприцепов
29.20
Производство кузовов для автотранспортных средств; производство трейлеров и полуприцепов
29.3
Производство частей и принадлежностей автотранспортных средств и их двигателей
29.31
Производство электрического и электронного оборудования для автотранспортных средств
29.32
Производство прочих частей и принадлежностей автотранспортных средств и их двигателей
30
Производство прочих транспортных средств
30.1
Производство морских судов и лодок
30.11
Строительство кораблей и плавучих конструкций
30.12
Строительство прогулочных и спортивных лодок
30.2
Производство железнодорожных локомотивов й подвижного состава
30.20
Производство железнодорожных локомотивов и подвижного состава

41.20.2
1, 2 санаттағы стационарлық сауда объектілерін қоспағанда, тұрғын емес ғимараттар құрылысы
41.20.3
1 санаттағы стационарлық сауда объектілер құрылысы
41.20.4
2 санаттағы стационарлық сауда объектілер құрылысы
42
Азаматтық құрылыс
42.1
Автомобиль және мен теміржолдар құрылысы
42.11
Жолдар мен автомагистральдар құрылысы
42.12
Теміржолдар және метро құрылысы
42.13
Көпірлер мен туннельдер құрылысы
42.2
Инженерлік ғимараттардың құрылысы
42.21
Таратушы инженерлік объектілердің құрылысы
42.22
Электр энергиясымен және телекоммуникациямен қамтамасыз ету үшін тарату объектілерінің құрылысы
42.9
Өзге де инженерлік ғимараттар құрылысы
42.91
Су ғимараттарының құрылысы
42.99
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де инженерлік ғимараттар құрылысы
45
Автомобильдер мен мотоциклдердің көтерме және бөлшек саудасы және оларды жөндеу
45.2
Автомобильдерге техникалық қызмет көрсету және жөндеу
45.20.1
Жол бойындағы жолақта орналасқан техникалық қызмет көрсету станциялары жүргізгендерді қоспағанда, автомобильдерге техникалық қызмет көрсету және жөндеу
45.20.2
Жол бойындағы жолақта орналасқан техникалық қызмет көрсету станцияларымен автомобильдерге техникалық қызмет көрсету және жөндеу
45.3
Автомобиль бөлшектерін, тораптарын және керек-жарақтарын сату
45.31
Автомобиль бөлшектерін, тораптарын және керек-жарақтарын көтерме сату
45.32
Автомобиль бөлшектерін, тораптарын және керек-жарақтарын бөлшек саудада сату
47
Автомобильдер мен мотоциклдер саудасынан басқа бөлшек сауда
47.3
Мамандандырылған дүкендерде жанармайдың бөлшек саудасы
47.30.1
Жол бойындағы жолақтағыларды қоспағанда, мамандандырылған дүкендерде мотор отынының бөлшек саудасы
47.30.2
Мамандандырылған дүкендерде майлау материалдарын бөлшек саудада сату
47.30.3
Жол бойындағы жолақта орналасқан мамандандырылған дүкендерде мотор отынының бөлшек саудасы
49
Құрлықтағы көлік қызметі және құбыржолдар бойынша тасымалдау
49.1
Қалааралық жолаушыларға арналған теміржол көлігі
49.10
Қалааралық жолаушыларға арналған теміржол көлігі
49.2
Жүк теміржол көлігі
49.20
Жүк теміржол көлігі
49.3
Құрлықтағы өзге де жолаушылар көлігі
49.31
Қалалық және қала маңына жүретін жерүсті жолаушылар көлігі
49.39
Басқа санаттарға жатқызылмаған жерүсті жолаушылар тасымалдарының өзге де түрлері
49.4
Автомобиль көлігімен жүк тасымалдары және тасымалдар бойынша көрсетілетін қызметтер
49.41
Автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау
49.5
Құбыржолдар бойынша тасымалдау
49.50
Құбыржолдар бойынша тасымалдау
50
Су көлігі
50.1
Теңіз және жағалау жолаушылар көлігі

41.20.2
Строительство нежилых зданий, за исключением стационарных торговых объектов категорий 1, 2
41.20.3
Строительство стационарных торговых объектов категории 1
41.20.4
Строительство стационарных торговых объектов категории 2
42
Гражданское строительство
42.1
Строительство автомобильных и железных дорог
42.11
Строительство дорог и автомагистралей
42.12
Строительство железных дорог и метро
42.13
Строительство мостов и туннелей
42.2
Строительство инженерных сооружений
42.21
Строительство распределительных инженерных объектов
42.22
Строительство распределительных объектов для обеспечения электроэнергией и теле-коммуникациями
42.9
Строительство прочих инженерных сооружений
42.91
Строительство водных сооружений
42.99
Строительство прочих инженерных сооружений, не включенных в другие группировки
45
Оптовая и розничная торговля автомобилями и мотоциклами и их ремонт
45.2
Техническое обслуживание и ремонт автомобилей
45.20.1
Техническое обслуживание и ремонт автомобилей, за исключением произведенных станциями технического обслуживания, находящимися на придорожной полосе
45.20.2
Техническое обслуживание и ремонт автомобилей станциями технического обслуживания, находящимися на придорожной полосе
45.3
Торговля автомобильными деталями, узлами и принадлежностями
45.31
Оптовая торговля автомобильными деталями, узлами и принадлежностями
45.32
Розничная торговля автомобильными деталями, узлами и принадлежностями
47
Розничная торговля, кроме торговли автомобилями и мотоциклами
47.3
Розничная торговля топливом в специализированных магазинах
47.30.1
Розничная торговля моторным топливом в специализированных магазинах, за исключением находящихся на придорожной полосе
47.30.2
Розничная торговля смазочными материалами в специализированных магазинах
47.30.3
Розничная торговля моторным топливом в специализированных магазинах, находящихся на придорожной полосе
49
Сухопутный транспорт и транспортирование по трубопроводам
49.1
Пассажирский железнодорожный транспорт междугородний
49.10
Пассажирский железнодорожный транспорт междугородний
49.2
Грузовой железнодорожный транспорт
49.20
Грузовой железнодорожный транспорт
49.3
Прочий пассажирский сухопутный транспорт
49.31
Городской и пригородный пассажирский наземный транспорт
49.39
Прочие виды наземных пассажирских перевозок, не отнесенные к другим категориям
49.4
Грузовые перевозки автомобильным транспортом и услуги по вывозу отходов
49.41
Грузовые перевозки автомобильным транспортом
49.5
Транспортирование по трубопроводу
49.50
Транспортирование по трубопроводу
50
Водный транспорт
50.1
Морской и прибрежный пассажирский транспорт

93.1
Спорт саласындағы қызмет
93.11
Спорттық объектілердің қызметі
93.2
Демалыс пен ойын-сауықты ұйымдастыру жөніндегі қызмет
93.29
Электрондық ойындары бар ойын автоматтарын пайдалануды, демалысты қоспағанда және ойын-сауықты ұйымдастыру жөніндегі өзге де қызмет түрлері

93.1
Деятельность в области спорта
93.11
Деятельность спортивных объектов
93.2
Деятельность по организации отдыха и развлечений
93.29
Прочие виды деятельности по организации отдыха и развлечений, за исключением эксплуатации игровых автоматов с электронными играми