Облыстық және аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) бюджеттері арасындағы 2026-2028 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2025 жылғы 15 желтоқсандағы № 22-2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес, Батыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерінен 2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджетке алып қоюлар белгіленсін:
1) 2026 жылға 94 508 558 мың теңге сомада, оның ішінде:
Бөрлі ауданы – 34 097 310 мың теңге;
Бәйтерек ауданы– 4 703 105 мың теңге;
Сырым ауданы – 123 810 мың теңге;
Теректі ауданы – 23 051 мың теңге;
Орал қаласы – 55 561 282 мың теңге.
2) 2027 жылға 121 350 717 мың теңге сомада, оның ішінде:
Ақжайық ауданы – 928 мың теңге;
Бөрлі ауданы – 43 376 857 мың теңге;
Жаңақала ауданы – 144 241 мың теңге;
Жәнібек ауданы – 122 300 мың теңге;
Бәйтерек ауданы – 5 736 920 мың теңге;
Сырым ауданы – 225 291 мың теңге;
Теректі ауданы – 914 946 мың теңге;
Орал қаласы – 70 829 234 мың теңге.
3) 2028 жылға 140 474 315 мың теңге сомада, оның ішінде:
Бөрлі ауданы – 51 055 357 мың теңге;
Жаңақала ауданы – 225 241 мың теңге;
Жәнібек ауданы – 225 241 мың теңге;
Бәйтерек ауданы – 6 203 781 мың теңге;
Сырым ауданы – 225 241 мың теңге;
Теректі ауданы – 1 646 310 мың теңге;
Орал қаласы – 80 893 144 мың теңге.
2. 2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенцияларды жылдар бойынша бөлінісімен белгілеу:
1) 2026 жылға 6 160 261 мың теңге сомада, оның ішінде:
Ақжайық ауданы – 968 098 мың теңге;
Бөкей ордасы ауданы – 633 560 мың теңге;
Жаңақала ауданы – 294 720 мың теңге;
Жәнібек ауданы – 371 616 мың теңге;
Казталов ауданы – 1 521 615 мың теңге;
Қаратөбе ауданы – 472 817 мың теңге;
Тасқала ауданы – 966 013 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы – 931 822 мың теңге.
2) 2027 жылға 2 472 594 мың теңге сомада, оның ішінде:
Бөкей ордасы ауданы – 333 456 мың теңге;
Казталов ауданы – 814 456 мың теңге;
Қаратөбе ауданы – 254 892 мың теңге;
Тасқала ауданы – 402 309 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы – 667 481 мың теңге.
3) 2028 жылға 2 135 415 мың теңге сомада, оның ішінде:
Ақжайық ауданы – 15 415 мың теңге;
Бөкей ордасы ауданы – 248 606 мың теңге;
Казталов ауданы – 759 675 мың теңге;

Об объемах трансфертов общего характера между областным и районными (города областного значения) бюджетами на 2026-2028 годы
Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 15 декабря 2025 года № 22-2
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Западно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Установить бюджетные изъятия из бюджетов районов (города областного значения) в областной бюджет на 2026-2028 годы в следующих объемах:
1) на 2026 год в сумме 94 508 558 тысяч тенге, в том числе:
Бурлинскому району – 34 097 310 тысяч тенге;
району Бәйтерек – 4 703 105 тысяч тенге;
Сырымскому району – 123 810 тысяч тенге;
Теректинскому району – 23 051 тысяча тенге;
городу Уральск – 55 561 282 тысячи тенге.
2) на 2027 год в сумме 121 350 717 тысяч тенге, в том числе:
Акжаикскому району – 928 тысяч тенге;
Бурлинскому району – 43 376 857 тысяч тенге;
Жангалинскому району – 144 241 тысяча тенге;
Жанибекскому району – 122 300 тысяч тенге;
району Бәйтерек – 5 736 920 тысяч тенге;
Сырымскому району – 225 291 тысяча тенге;
Теректинскому району – 914 946 тысяч тенге;
городу Уральск – 70 829 234 тысячи тенге.
3) на 2028 год в сумме 140 474 315 тысяч тенге, в том числе:
Бурлинскому району – 51 055 357 тысяч тенге;
Жангалинскому району – 225 241 тысяча тенге;
Жанибекскому району – 225 241 тысяч тенге;
району Бәйтерек – 6 203 781 тысяча тенге;
Сырымскому району – 225 241 тысяча тенге;
Теректинскому району – 1 646 310 тысяч тенге;
городу Уральск – 80 893 144 тысячи тенге.
2. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в районные (города областного значения) бюджеты на 2026-2028 годы с разбивкой по годам:
1) на 2026 год в сумме 6 160 261 тысяча тенге, в том числе:
Акжаикскому району – 968 098 тысяч тенге;
Бокейординскому району – 633 560 тысяч тенге;
Жангалинскому району – 294 720 тысяч тенге;
Жанибекскому району – 371 616 тысяч тенге;
Казталовскому району – 1 521 615 тысяч тенге;
Каратобинскому району – 472 817 тысяч тенге;
Таскалинскому району – 966 013 тысяч тенге;
Чингирлаускому району – 931 822 тысячи тенге.
2) на 2027 год в сумме 2 472 594 тысячи тенге, в том числе:
Бокейординскому району – 333 456 тысяч тенге;
Казталовскому району – 814 456 тысяч тенге;
Каратобинскому району – 254 892 тысячи тенге;
Таскалинскому району – 402 309 тысяч тенге;
Чингирлаускому району – 667 481 тысяча тенге.
3) на 2028 год в сумме 2 135 415 тысяч тенге, в том числе:
Акжаикскому району – 15 415 тысяч тенге;
Бокейординскому району – 248 606 тысяч тенге;
Казталовскому району – 759 675 тысяч тенге;

Қаратөбе ауданы – 177 643 мың теңге;
Тасқала ауданы – 314 592 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы – 619 484 мың теңге.
3. Осы шешімнің 1-қосымшасында көрсетілген 2026 - 2028 жылдарға арналған жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттер ескерілсін.
4. Осы шешімнің 2-қосымшасында көрсетілген 2026 - 2028 жылдарға арналған жалпы сипаттағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
5. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және 2028 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылады.
Облыстық мәслихат төрағасы М. Мұқаев
Батыс Қазақстан облыстық
мәслихатының 2025 жылғы
15 желтоқсандағы № 22-2
шешіміне 1-қосымша
Жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттердің көлемі
мың теңге
№ п/п
Атауы
2026 жыл
2027 жыл
2028 жыл
Барлығы

Каратобинскому району – 177 643 тысячи тенге;
Таскалинскому району – 314 592 тысячи тенге;
Чингирлаускому району – 619 484 тысячи тенге.
3. Учесть нецелевые трансферты общего характера на 2026-2028 годы, указанного в приложении 1 к настоящему решению.
4. Учесть целевые трансферты трансфертов общего характера на 2026-2028 годы, указанного в приложении 2 к настоящему решению.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года и действует до 31 декабря 2028 года.
Председатель областного маслихата М. Мукаев
Приложение 1 к решению
Западно-Казахстанского
областного маслихата
от 15 декабря 2025 года № 22-2
Объемы нецелевых трансфертов общего характера
тысяч тенге
№ п/п
Наименование
2026 год
2027 год
2028 год
Всего