"Мемлекеттік кірістер органдарының монополияға қарсы органға салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмай, салық құпиясын құрайтын салық төлеуші (салық агенті) туралы мәліметтерді және кедендік реттеу саласындағы құпия ақпаратты, сондай-ақ ұсынылатын мәліметтер тізбесін ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының 2021 жылғы 2 маусымдағы № 133-НҚ және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 3 маусымдағы № 524 бірлескен бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі Төрағасының м.а. 2025 жылғы 15 желтоқсандағы № 14 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 788 бірлескен бұйрығы
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Мемлекеттік кірістер органдарының монополияға қарсы органға салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмай, салық құпиясын құрайтын салық төлеуші (салық агенті) туралы мәліметтерді және кедендік реттеу саласындағы құпия ақпаратты, сондай-ақ ұсынылатын мәліметтер тізбесін ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының 2021 жылғы 2 маусымдағы № 133-НҚ және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 3 маусымдағы № 524 бірлескен бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
осы бұйрыққа 2-қосымшаға:
Мемлекеттік кірістер органдары монополияға қарсы органға салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатынсыз табыс ететін салық төлеуші (салық агенті) туралы салықтық құпияны құрайтын мәліметтердің және кедендік реттеу саласындағы құпия мәліметтердің тізбесінде:
бөлімінде "2. "Бірыңғай деректер қоймасы" және "Интеграцияланған деректер базасы" ақпараттық жүйесі (БДҚ/ИДБ)"":
"Электрондық шот-фактуралардан мәліметтер" бөлімінде:
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 36-жолмен толықтырылсын:
"
36.
ЭКЖЖ.
";
ескертпе: аббревиатураларды ашып жазу:
сызықтан кейін:
"МТК - мекенжайның тіркеу коды"
келесі мазмұны бар жолды қосыңыз:
"ЭКЖЖ – экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші".
2. Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің Экономиканы шоғырландыру және мемлекеттік кәсіпорындарды бақылау департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

О внесении дополнений в совместный приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан от 2 июня 2021 года № 133-ОД и Министра финансов Республики Казахстан от 3 июня 2021 года № 524 "Об утверждении Правил представления органами государственных доходов антимонопольному органу сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и конфиденциальной информации в сфере таможенного регулирования, а также перечня представляемых сведений"
Совместный приказ и.о. Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан от 15 декабря 2025 года № 14 и Министра финансов Республики Казахстан от 18 декабря 2025 года № 788
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан от 2 июня 2021 года № 133-ОД и Министра финансов Республики Казахстан от 3 июня 2021 года № 524 "Об утверждении Правил представления органами государственных доходов антимонопольному органу сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и конфиденциальной информации в сфере таможенного регулирования, а также перечня представляемых сведений" следующие дополнения:
в приложении 2 к указанному приказу:
в Перечне представляемых органами государственных доходов антимонопольному органу сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и конфиденциальной информации в сфере таможенного регулирования:
в разделе "2. Информационная система "Единое хранилище данных" и "Интегрированная база данных" (ЕХД/ИБД)"":
в подразделе "Сведения из Электронных счетов-фактур":
дополнить строкой, порядковый номер 36, следующего содержания:
"
36.
ОКЭД.
";
в примечании: расшифровка аббревиатур:
после строки:
"РКА – регистрационный код адреса"
дополнить строкой следующего содержания:
"ОКЭД – общий классификатор видов экономической деятельности.".
2. Департаменту экономической концентрации и контроля государственных предприятий Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания последним из руководителей государственного органа настоящего совместного приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы бұйрықты Агенттіктің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бірлескен бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бірлескен бұйрық оған мемлекеттік органның соңғы басшысы қол қойған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
__________М. Такиев
Қазақстан Республикасының
Бәсекелістікті қорғау және дамыту
агенттігі Төрағасынын міндетті атқарушысы
__________Р. Ахметов

2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Настоящий совместный приказ вступает в силу со дня его подписания последним из руководителей государственного органа.
Министр финансов
Республики Казахстан __________М. Такиев
Исполняющий обязанности
Председателя Агентства по защите и
развитию конкуренции
Республики Казахстан __________Р. Ахметов