Шығыс Қазақстан облысы Марқакөл ауданының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындарын айқындау және бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Марқакөл ауданының әкімдігінің 2025 жылғы 10 маусымдағы № 92 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы 1-тармағының 4-2) тармақшасына, "Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабына, "Ішкі сауда қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 264 бұйрығымен бекітілген Ішкі сауда қағидаларының 73 тармағына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11148 тіркелген) сәйкес, Шығыс Қазақстан облысы Марқакөл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Марқакөл ауданының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындары осы қаулының қосымшасына сәйкес айқындалсын және бекітілсін.
2. "Шығыс Қазақстан облысы Марқакөл ауданының ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте, осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Марқакөл аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Марқакөл ауданының әкімі Р. Кемешев
Шығыс Қазақстан облысы
Маркакөл ауданы әкімдігінің
2025 жылғы 10 маусымдағы
№ 92 қаулысына қосымша
Марқакөл ауданының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындары
№
Орналасқан орны
Алатын алаңы (шаршы метр)
Сауда қызметін жүзеге асыру кезеңі
Қызмет саласы
Жақын орналасқан инфрақұрылым (ұқсас тауарлар ассортименті сатылатын сауда объектілері, сондай-ақ қоғамдық тамақтану объектілері) ескерілген қызмет саласы
1.
Марқакөл ауданы, Марқакөл ауылдық округі, Марқакөл ауылы, Абылайхан және Құдайбердиев көшелерінің қиылысында, Абылайхан көшесі, 25 учаскенің маңында
100
5 жыл
Бөлшек сауда (азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды жүзеге асыру)
-
2.
Марқакөл ауданы, Қалжыр ауылдық округі, Қалжыр ауылы, Көкіншінов көшесі, 62 учаскенің маңында
100
5 жыл
Бөлшек сауда (азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды жүзеге асыру)
-
3.
Марқакөл ауданы, Боран ауылдық округі, Боран ауылы, Центральная көшесі, 2 учаскенің маңында
100
5 жыл
Бөлшек сауда (азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды жүзеге асыру)
-
4.
Марқакөл ауданы, Ақбұлақ ауылдық округі, Ақбұлақ ауылы, Абай көшесі, 2 учаскенің маңында
50
5 жыл
Бөлшек сауда (азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды жүзеге асыру)
-
5.
Марқакөл ауданы, Төсқайың ауылдық округі, Төсқайың ауылы, Орталық көшесі, 26 учаскенің маңында
50
5 жыл
Бөлшек сауда (азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды жүзеге асыру)
-

Об определении и утверждении мест размещения нестационарных торговых объектов на территории района Марқакөл Восточно-Казахстанской области
Постановление акимата района Марқакөл Восточно-Казахстанской области от 10 июня 2025 года № 92
В соответствии с подпунктом 4-2) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 12 Закона Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности", пунктом 73 Правил внутренней торговли, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 264 "Об утверждении Правил внутренней торговли" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11148), акимат района Марқакөл Восточно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить и утвердить места размещения нестационарных торговых объектов на территории района Марқакөл, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района Марқакөл Восточно-Казахстанской области" установленном законодательством Республики Казахстан порядке, принять меры вытекающие из данного постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района Марқакөл.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Марқакөл Р. Кемешев
Приложение к постановлению
Акимата района Марқакөл
Восточно-Казахстанской области
№ 92 от 10 июня 2025 года
Места размещения нестационарных торговых объектов на территории района Марқакөл
№
Местоположение
Занимаемая площадь (квадратный метр)
Период осуществления торговой деятельности
Сфера деятельности
Сфера деятельности с учетом близлежащей инфраструктуры (торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров, а также объекты общественного питания)
1.
Район Марқакөл, Маркакольский сельский округ, село Маркаколь, на пересечении улиц Абылайхана и Кудайбердиева, в районе участка по улице Абылайхана, 25
100
5 лет
Розничная торговля (реализация продовольственных и непродовольственных товаров)
-
2.
Район Марқакөл, Калжырский сельский округ, село Калжыр, в районе участка по улице Көшкіншінова, 62
100
5 лет
Розничная торговля (реализация продовольственных и непродовольственных товаров)
-
3.
Район Марқакөл, Боранский сельский округ, село Боран, в районе участка по улице Центральной, 2
100
5 лет
Розничная торговля (реализация продовольственных и непродовольственных товаров)
-
4.
Район Марқакөл, Акбулакский сельский округ, село Акбулак, в районе участка по улице Абая, 2
50
5 лет
Розничная торговля (реализация продовольственных и непродовольственных товаров)
-
5.
Район Марқакөл, Тоскайынский сельский округ, село Тоскайын, в районе участка по улице Орталык, 26
50
5 лет
Розничная торговля (реализация продовольственных и непродовольственных товаров)
-