2026-2028 жылдарға арналған Самар ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданы мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 27-2/VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Самар ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Аққала ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 100 878,1 мың теңге:
салықтық түсімдер – 11 000,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 85 536,0 мың теңге;
2) шығындар – 100 878,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюдеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 342,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданы мәслихатының 30.04.2026 № 31-4/VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған Аққала ауылдық округ бюджетінде жергілікті бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 25 421,0 мың теңге мөлшерінде ескерілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданы мәслихатының 30.04.2026 № 31-4/VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2026 жылға арналған Аққала ауылдық округ бюджетінде жергілікті бюджеттен субвенциялар 25 421,0 мың теңге мөлшерінде ескерілсін.
4. 2026-2028 жылдарға арналған Бастаушы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 125 934,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 9 720,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер -0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 83 666,0 мың теңге;
2) шығындар – 125 934,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюдеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;

О бюджетах сельских округов района Самар на 2026-2028 годы
Решение маслихата района Самар Восточно-Казахстанской области от 22 декабря 2025 года № 27-2/VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Самар РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Аккала на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 100 878,1 тысяч тенге:
налоговые поступления – 11 000,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 85 536,0 тысяч тенге;
2) затраты – 100 878,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 342,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Самар Восточно - Казахстанской области от 30.04.2026 № 31-4/VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть в бюджете сельского округа Аккала на 2026 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в размере 25 421,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения маслихата района Самар Восточно - Казахстанской области от 30.04.2026 № 31-4/VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
3. Учесть в бюджете сельского округа Аккала на 2026 год субвенции из районного бюджета в размере 25 421,0 тысяч тенге.
4. Утвердить бюджет Бастаушинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 125 934,3 тысяч тенге;
налоговые поступления – 9 720,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 83 666,0 тысяч тенге;
2) затраты – 125 934,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;

10. 2026-2028 жылдарға арналған Мариногорка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 85 720,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 9 035,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 500,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 74 853,0 мың теңге;
2) шығындар – 85 720,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюдеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 332,3 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданы мәслихатының 30.04.2026 № 31-4/VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2026 жылға арналған Мариногорка ауылдық округ бюджетінде жергілікті бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 33 650,0 мың теңге мөлшерінде ескерілсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданы мәслихатының 30.04.2026 № 31-4/VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2026 жылға арналған Мариногорка ауылдық округ бюджетінде жергілікті бюджеттен субвенциялар 41 203,5 мың теңге мөлшерінде ескерілсін.
13. 2026-2028 жылдарға арналған Миролюбовка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 131 155,0 мың теңге:
салықтық түсімдер – 10 950,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі – 116 143,0 мың теңге;
2) шығындар – 131 155,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 теңге;

10. Утвердить бюджет Мариногорского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 85 720,3 тысяч тенге;
налоговые поступления – 9 035,0 тысяч тенге:
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 500,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 74 853,0 тысяч тенге;
2) затраты – 85 720,3,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 332,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения маслихата района Самар Восточно - Казахстанской области от 30.04.2026 № 31-4/VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
11. Учесть в бюджете Мариногорского сельского округа на 2026 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в размере 33 650,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения маслихата района Самар Восточно - Казахстанской области от 30.04.2026 № 31-4/VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
12. Учесть в бюджете Мариногорского сельского округа на 2026 год субвенции из районного бюджета в размере – 41 203,5 тысяч тенге.
13. Утвердить бюджет Миролюбовского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 131 155,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 10 950,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 116 143,0 тысяч тенге;
2) затраты – 131 155,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 062,0 теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданы мәслихатының 05.02.2026 № 28-8/VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. 2026 жылға арналған Миролюбовка ауылдық округ бюджетінде жергілікті бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 89 724,0 мың теңге мөлшерінде ескерілсін.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданы мәслихатының 05.02.2026 № 28-8/VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. 2026 жылға арналған Миролюбовка ауылдық округ бюджетінде жергілікті бюджеттен субвенциялар 26 418,2 мың теңге мөлшесінде ескерілсін.
16. 2026-2028 жылдарға арналған Палатцы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 131 184,1 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 800,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі – 124 932,1 мың теңге;
2) шығындар – 131 184,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 452,1 теңге.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданы мәслихатының 30.04.2026 № 31-4/VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
17. 2026 жылға арналған Палатцы ауылдық округ бюджетінде жергілікті бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 78 731,0 мың теңге мөлшерінде ескерілсін.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданы мәслихатының 30.04.2026 № 31-4/VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
18. 2026 жылға арналған Палатцы ауылдық округ бюджетінде жергілікті бюджеттен субвенциялар 46 200,8 мың теңге мөлшерінде ескерілсін.
19. 2026-2028 жылдарға арналған Самар ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 355 155,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 101 820,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 4 062,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 - в редакции решения маслихата района Самар Восточно - Казахстанской области от 05.02.2026 № 28-8/VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
14. Учесть в бюджете Миролюбовского сельского округа на 2026 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в размере 89 724,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения маслихата района Самар Восточно - Казахстанской области от 05.02.2026 № 28-8/VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
15. Учесть в бюджете Миролюбовского сельского округа на 2026 год субвенции из районного бюджета в размере 26 418,2 тысяч тенге.
16. Утвердить бюджет Палатцынского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 131 184,1 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 800,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 124 932,0 тысяч тенге;
2) затраты – 131 184,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 452,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 - в редакции решения маслихата района Самар Восточно - Казахстанской области от 30.04.2026 № 31-4/VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
17. Учесть в бюджете Палатцынского сельского округа на 2026 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в размере 78 731,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 - в редакции решения маслихата района Самар Восточно - Казахстанской области от 30.04.2026 № 31-4/VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
18. Учесть в бюджете Палатцынского сельского округа на 2026 год субвенции из районного бюджета в размере 46 200,8 тысяч тенге.
19. Утвердить бюджет Самарского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 355 155,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 101 820,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;

Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданы мәслихатының 30.04.2026 № 31-4/VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
24. 2026 жылға арналған Сарыбел ауылдық округ бюджетінде жергілікті бюджеттен субвенциялар 28 738,0 мың теңге мөлшерінде ескерілсін.
25. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Самар ауданы мәслихатының төрағасы Г. Шаймарданова
Самар ауданы мәслихатының

Сноска. Пункт 23 - в редакции решения маслихата района Самар Восточно - Казахстанской области от 30.04.2026 № 31-4/VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
24. Учесть в бюджете Сарыбелского сельского округа на 2026 год субвенции из районного бюджета в размере 28 738,0 тысяч тенге.
25. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата района Самар Г. Шаймарданова
Приложение 1 к решению
маслихата района Самар