Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданының аумағында жергілікті ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдайды жариялау туралы
Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданының әкімінің 2025 жылғы 26 маусымдағы № 3 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 33-бабы 1-тармағының 13) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Азаматтық қорғау туралы" Заңының 48-бабына және 50-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің міндетін атқарушы 2023 жылғы 10 мамырдағы № 240 "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың сыныптамасын белгілеу туралы" бұйрығына, Самар ауданының төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөніндегі комиссиясы отырысының 2025 жылғы 25 маусымдағы № 4 хаттамасына сәйкес ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫМ:
1. Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданының Самар, Көкжота, Көкжыра және Раздольное ауылдарының аумағында жергілікті ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдай жариялансын.
2. Табиғи сипаттағы жарияланған төтенше жағдайды жою басшысы болып Самар ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасары тағайындалсын.
3. Жоғарыда көрсетілген жергілікті ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдайлар аумақтағы төтенше жағдайды жоюға бағытталған іс-шаралар өткізсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
5. Осы шешім алғашқы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі С. Жеңісов

Об объявлении чрезвычайной ситуации природного характера местного масштаба на территории района Самар Восточно-Казахстанской области
Решение акима района Самар Восточно-Казахстанской области от 26 июня 2025 года № 3
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 48 и подпунктом 2) пункта 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", приказом исполняющего обязанности Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 10 мая 2023 года № 240 "Об установлении классификации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера", протоколом внеочередного заседания комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайной ситуации района Самар от 25 июня 2025 года № 4 РЕШИЛ:
1. Объявить чрезвычайную ситуацию природного характера местного масштаба в населенных пунктах: с.Самарское, с.Кокжота, с.Кокжыра и с.Раздольное района Самар Восточно-Казахстанкой области.
2. Руководителем ликвидации объявляемой чрезвычайной ситуации природного характера назначить курирующего заместителя акима района Самар.
3. Провести мероприятия, направленные на ликвидацию чрезвычайной ситуации природного характера местного масштаба, на вышеуказанной территории.
4. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
5. Настоящее решение вводится в действие со дня его подписания.
Аким района С. Жеңісов