Шемонаиха аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы №25/3-VIII "2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының қала, кенттер және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2025 жылғы 13 қарашадағы № 40/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т қараңыз.
Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шемонаиха аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы №25/3-VIII "2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының қала, кенттер және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 524 438,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер –365 281,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 000,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 148 157,0 мың теңге;
2) шығындар – 673 114,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -148 676,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 148 676,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 148 676,7 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Первомайский кентініңбюджеті тиісінше 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадайкөлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 217 995,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 45 220,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 109,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 172 666,0 мың теңге;
2) шығындар – 223 846,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 851,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –5 851,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;

О внесении изменений в решение Шемонаихинского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 25/3-VIII "О бюджетах города, поселков и сельских округов Шемонаихинского района на 2025-2027 годы"
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13 ноября 2025 года № 40/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шемонаихинского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 25/3-VIII "О бюджетах города, поселков и сельских округов Шемонаихинского района на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Шемонаиха Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 524 438,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 365 281,0 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 148 157,0 тысяч тенге;
2) затраты – 673 114,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -148 676,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 148 676,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 148 676,7 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет поселка Первомайский Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 217 995,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 45 220,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 109,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 172 666,0 тысяч тенге;
2) затраты – 223 846,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 851,0 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 851,0 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 851,0 мың тенге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Шемонаиха ауданы Первомайский кенті бюджетінде 122 207,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2025 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Усть-Таловка кентініңбюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 192 654,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 61 181,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 452,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 211,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 130 810,0 мың теңге;
2) шығындар – 213 065,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -20 411,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 20 411,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары– 20 411,2 мың теңге.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Шемонаиха ауданы Усть-Таловка кентінің бюджетінде 43 326,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2025 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі көзделсін.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Вавилон ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 210 220,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 54 573,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 528,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 151 119,0 мың теңге;
2) шығындар – 221 558,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) –-11 338,2 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 338,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 5 851,0 тысяча тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Предусмотреть в бюджете поселка Первомайский Шемонаихинского района на 2025 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 122 207,0 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет поселка Усть-Таловка Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 192 654,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 61 181,0 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 452,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 211,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 130 810,0 тысяч тенге;
2) затраты – 213 065,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -20 411,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 20 411,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 20 411,2 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Предусмотреть в бюджете поселка Усть-Таловка Шемонаихинского района на 2025 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 43 326,0 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить бюджет Вавилонского сельского округа Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 210 220,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 54 573,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 528,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 151 119,0 тысяч тенге;
2) затраты – 221 558,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11 338,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 11 338,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 11 338,2 мың теңге.";
16-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"16. 2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Волчанка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 56 675,0 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдер – 12 513,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 196,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 43 966,0 мың теңге;
2) шығындар – 60 154,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу– 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 479,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 479,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 479,5 мың теңге.";
19-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"19. 2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Выдрихаауылдық округінің бюджетітиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 81 108,0 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдер – 25 601,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 617,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 53 890,0 мың теңге;
2) шығындар – 90 586,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу– 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9 478,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 478,3 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 478,3 мың теңге.";
22-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"22. 2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Зевакино ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 54 438,0 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдер – 15 523,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 400,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 11 338,2 тысяч тенге.";
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Утвердить бюджет Волчанского сельского округа Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 56 675,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12 513,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 196,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 43 966,0 тысяч тенге;
2) затраты – 60 154,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 479,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 479,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 479,5 тысяч тенге.";
пункт 19 изложить в новой редакции:
"19. Утвердить бюджет Выдрихинского сельского округа Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 81 108,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 25 601,0 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 617,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 53 890,0 тысяч тенге;
2) затраты – 90 586,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 478,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 478,3 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 478,3 тысяч тенге.";
пункт 22 изложить в новой редакции:
"22. Утвердить бюджет Зевакинского сельского округа Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 54 438,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15 523,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 400,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 235,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 235,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 235,0 мың теңге.";
30-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"30. Шемонаиха ауданы Октябрьское ауылдық округінің бюджетінде 27 664,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.";
31-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"31. 2025-2027жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Разин ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 75 474,0 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдер – 6 190,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 539,0 мыңтеңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 68 745,0 мың теңге;
2) шығындар – 77 685,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу– 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 211,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 211,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 211,2 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10,16, 19, 22, 25, 28 және 31-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9және 10-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

5) дефицит (профицит) бюджета – -1 235,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 235,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 235,0 тысяч тенге.";
пункт 30 изложить в новой редакции:
"30. Предусмотреть в бюджете Октябрьского сельского округа Шемонаихинского района на 2025 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в бюджет сельского округа в сумме 27 664,0 тысячи тенге.";
пункт 31 изложить в новой редакции:
"31. Утвердить бюджет Разинского сельского округа Шемонаихинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 75 474,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 190,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 539,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 68 745,0 тысяч тенге;
2) затраты – 77 685,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 211,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 211,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 211,2 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 16, 19, 22, 25, 28 и 31 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 и 10 к настоящему решению.