Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданында оңайлатылған декларация негізіндегі (бөлшек салық) арнайы салық режимін қолдану кезінде салық мөлшерлемесін төмендету туралы
Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданы мәслихатының 2025 жылғы 26 қарашадағы № 264 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т қараңыз.
Қазақстан Республикасының Салық Кодексінің 726- бабына сәйкес, Ұлан ауданы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ұлан ауданында бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану кезінде төлем көзінен ұсталатын салықтарды қоспағанда, корпоративтік немесе жеке табыс салығының мөлшерлемесінің мөлшерін алынған (алынуға жататын) кірістер (шығыстарды есепке алмағанда) бойынша 4 (төрт) пайыздан 2 (екі) пайызға төмендетілсін.
2. Ұлан ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 наурыздағы № 127 "Ұлан ауданында бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану кезінде салық мөлшерлемесінің мөлшерін төмендету туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 8992-16 нөмірімен тіркелген, ҚР НҚА электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 09.04.2024 жылы жарияланды) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Аудандық мәслихат төрағасы Г. Калиева

О понижении размера ставок налогов при применении специального налогового режима на основе упрощенной декларации (розничного налога) в Уланском районе Восточно-Казахстанской области
Решение Уланского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 26 ноября 2025 года № 264
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 3.
В соответствии со статьей 726 Налогового Кодекса маслихат Уланского района РЕШИЛ:
1. Понизить размер ставки корпоративного или индивидуального подоходного налога, за исключением налогов, удерживаемых у источника выплаты, при применении специального налогового режима на основе упрощенной декларации в Уланском районе Восточно-Казахстанской области с 4 (четырех) процентов на 2 (два) процента по доходам (без учета расходов) полученным (подлежащим получению).
2. Признать утратившим силу решение Уланского районного маслихата от 27 марта 2024 года № 127 "О понижении размера ставки налогов при применении специального налогового режима розничного налога Уланского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 8992-16, опубликовано в эталонном контрольном банке НПА РК в электронном виде 09.04.2024 года).
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель районного маслихата Г. Калиева