2026-2028 жылдарға арналған Тарбағатай ауданы Жетіарал ауылдық округінің бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 36/5-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 91 бабының 3 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Тарбағатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Тарбағатай ауданы Жетіарал ауылдық округінің бюджеті туралы тиісінше осы шешімге 1,2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1-тармақ келесіредакцияда жазылсын:
1) кірістер – 72 474,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 555,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 212,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі –63 707,0 мың теңге;
2) шығындар – 72 892,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер –0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -418,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 418,1 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 418,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 39/5-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған Тарбағатай ауданы Жетіарал ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 48 522,0 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
3. 2026 жылға арналған Тарбағатай ауданы Жетіарал ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен – 15 185,0 мың теңге көлемінде нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 39/5-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

О бюджете Жетиаралского сельского округа Тарбагатайского района на 2026 -2028 годы
Решение Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2025 года № 36/5-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Тарбагатайский районный маслихат РЕШИЛ:
"1. Утвердить бюджет Жетиаральского сельского округаТарбагатайского района на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1,2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 72 474,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 555,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 212,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов –63 707,0 тысяч тенге;
2) затраты – 72 892,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -418,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 418,1 тысяч тенге;
поступление займов –0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 418,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 15.05.2026 № 39/5-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в бюджете Жетиаралского сельского округа Тарбагатайского района на 2026 год установлен объем субвенции, передаваемый из районного бюджета в сумме 48 522,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в бюджете Жетиаральского сельского округа Тарбагатайского района на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме – 15 185,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 15.05.2026 № 39/5-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).

3-1. 418,1 мың теңге сомасында қалған бюджет қаражаты осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бөлінсін.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 39/5-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Тарбағатай аудандық мәслихатының төрағасы О. Канагатов
Тарбағатай аудандық мәслихатының

3-1. Используемые остатки бюджетных средств 418,1 тысяч тенге распределить согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 15.05.2026 № 39/5-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Тарбагатайского районного маслихата О. Канагатов
Приложение 1 к решению
Тарбагатайского районного маслихата