Алтай ауданы бойынша автотұрақтардың (паркингтердің) санаттарын белгілеу және автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемелерін ұлғайту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Алтай ауданы мәслихатының 2025 жылғы 25 қарашадағы № 34/3-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 5-т қараңыз.
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 577-бабына, 581-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес, Алтай ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алтай ауданы бойынша автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Алтай ауданы бойынша автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемелері осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес ұлғайтылсын.
3. Салықты есептеу кезінде жерлеріне базалық мөлшерлемелері қолданылатын жақын жатқан елді мекен Алтай қаласы болып айқындалсын.
4. "Алтай ауданының мәслихат аппараты" мемлкеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы шешімнің Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жариялануын қамтамасыз етсін.
5. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Алтай ауданының мәслихат төрағасы Л. Гречушникова
Алтай ауданының мәслихатының
2025 жылғы 25 қарашадағы
№ 34/3-VIII шешіміне
1-қосымша
Алтай ауданы бойынша автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары
№ р/с
Автотұрақтар (паркингтер)
Санаттар
1
Жабық үлгідегі жерүсті автотұрақтар (паркингтерге), ашық үлгідегі автотұрақтар (паркингтерге)
1- санат
2
Өзге мақсаттағы ғимараттарға жапсарлай салынған автотұрақтар (паркингтерге), өзге мақсаттағы ғимараттарға кіріктірілген автотұрақтар (паркингтерге)
2- санат
3
Ғимараттардың астында жерасты, жертөле, цокольды немесе жерүсті төменгі қабаттарда орналасқан автотұрақтар (паркингтер)
3- санат
Алтай ауданының мәслихатының
2025 жылғы 25 қарашадағы
№ 34/3-VIII шешіміне
2-қосымша
Алтай ауданы аумағында автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемелері
№
р/с
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары
Автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемелері
Базалық мөлшерлемелердің ұлғаюы
Аудандық маңызы бар қалалар (Алтай, Серебрянск)
Кенттер
Ауылдар
1
1-санат
7,24
0,96
0,48
10 есе
2
2-санат
7,24
0,96
0,48
9 есе
3
3-санат
7,24
0,96
0,48
8 есе

Об установлении категорий автостоянок (паркингов) и увеличении базовых ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) по району Алтай
Решение маслихата района Алтай Восточно-Казахстанской области от 25 ноября 2025 года № 34/3-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 5.
В соответствии со статьей 577, с пунктом 3 статьи 581 Налогового кодекса Республики Казахстан, подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Алтай РЕШИЛ:
1. Установить категории автостоянок (паркингов) по району Алтай, согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Увеличить базовые ставки налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) по району Алтай, согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Определить город Алтай близлежащим населенным пунктом, базовые ставки на земли которого будут применяться при исчислении налога.
4. Государственному учреждению "Аппарат маслихата района Алтай" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить опубликование настоящего решения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель маслихата района Алтай Л. Гречушникова
Приложение 1 к решению
маслихата района Алтай
от 25 ноября 2025 года
№ 34/3-VIII
Категории автостоянок (паркингов) по району Алтай
№ п/п
Автостоянки (паркинги)
Категории
1
Надземные автостоянки (паркинги) закрытого типа, автостоянки (паркинги) открытого типа
1 категория
2
Автостоянки (паркинги), пристраиваемые к зданиям другого назначения, автостоянки, встроенные в здания другого назначения
2 категория
3
Автостоянки (паркинги), расположенные под зданиями в подземных, подвальных, цокольных или в нижних надземных этажах
3 категория
Приложение 2 к решению
маслихата района Алтай
от 25 ноября 2025 года
№ 34/3-VIII
Базовые ставки налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) на территории района Алтай
№ п/п
Категории автостоянок (паркингов)
Базовые ставки налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)
Увеличение базовых ставок
Города районного значения (Алтай, Серебрянск)
Поселки
Села
1
1 категория
7,24
0,96
0,48
в 10 раз
2
2 категория
7,24
0,96
0,48
в 9 раз
3
3 категория
7,24
0,96
0,48
в 8 раз