Зайсан ауданындағы ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеу және тұру үшiн келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласы мамандарына, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне 2026 жылға көтерме жәрдемақы және тұрғын үй сатып алуға немесе салуға бюджеттік кредит түрінде әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 46/1-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т қараңыз.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 15) тармақшасына,  Қазақстан Республикасының "Агроөнеркәсiптiк кешендi және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттiк реттеу туралы" Заңының 18-бабы 8-тармағына, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 6 қарашадағы "Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну қағидаларын бекіту туралы" №72 бұйрығына сәйкес, Зайсан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Зайсан ауданындағы ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеу және тұру үшiн келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне 2026 жылға әлеуметтiк қолдау шараларының келесі түрлері көрсетілсін:
1) көтерме жәрдемақы жүз еселенген айлық есептiк көрсеткiшке тең сомада;
2) тұрғын үй сатып алу немесе салу үшiн бюджеттік кредит айлық есептік көрсеткіштің екі мың еселенген мөлшерінен аспайтын сомада;
2. "Зайсан ауданындағы ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеу және тұру үшiн келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне 2025 жылға әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну туралы" Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы №30/7-VIII (Нормативтік құқықтық актілерді электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2025 жылғы 5 қаңтарда 205297 мемлекеттік тізіміндегі тіркеу нөмірімен жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.

О предоставлении мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социальной защиты, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, а также государственным служащим аппаратов акимов сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельских населҰнных пунктах Зайсанского района в 2026 году в виде единовременного пособия и бюджетного кредита на приобретение или строительство жилья
Решение Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2025 года № 46/1-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 3.
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 8 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании агропромышленного комплекса и развитии сельских территорий", а также приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 ноября 2014 года №72 "Об утверждении Правил предоставления мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социальной защиты, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, а также государственным служащим аппаратов акимов сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельских населенных пунктах", Зайсанский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Предоставить в 2026 году следующие виды мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социальной защиты, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, а также государственным служащим аппаратов акимов сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельских населенных пунктах Зайсанского района:
1) единовременное пособие в размере стократного месячного расчетного показателя;
2) бюджетный кредит на приобретение или строительство жилья в размере, не превышающем двухтысячекратного месячного расчетного показателя.
2. Признать утратившим силу решение Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 25 декабря 2024 года №30/7-VIII "О предоставлении мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социальной защиты, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, а также государственным служащим аппаратов акимов сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельских населенных пунктах Зайсанского района в 2025 году" (Опубликован в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов в электронном виде от 5 января 2025 года в государственном реестре под регистрационным номером 205297).

3. Осы шешiм 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Зайсан аудандық мәслихатының төрағасы Е. Загипаров

3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Зайсанского районного маслихата Е. Загипаров