Зайсан аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы "2025-2027 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті туралы № 30/2-VIII шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 маусымдағы № 36/1-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т қараңыз.
Зайсан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Зайсан аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы №30/2-VIII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 270 673,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 2 500 905,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 64 959,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 465,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 695 344,3 мың теңге;
2) шығындар – 5 105 197,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 2 237 680,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 2 270 444,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 32 764,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 215 950,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 215 950,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 288 154,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 2 288 154,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 2 270 444,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 121 437,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 139 147,3 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 1 370 205,1 мың теңге сомасында ескерілсін.";
8-1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8-1. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ішкі қарыздар қаражатынан берілетін кредиттер есебінен коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алуға 2 199 668,0 мың теңге сомасында кредит көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Зайсанского районного маслихата от 25 декабря 2024 года №30/2-VIII "О бюджете Зайсанского района на 2025-2027 годы"
Решение Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 июня 2025 года № 36/1-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Зайсанский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зайсанского районного маслихата "О бюджете Зайсанского района на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года №30/2-VIII следующие изменений:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Зайсанского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих бъемах:
1) доходы – 5 270 673,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 500 905,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 64 959,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 465,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов –2 695 344,3 тысяч тенге;
2) затраты – 5 105 197,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 237 680,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 2 270 444,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 32 764,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 215 950,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 215 950,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 288 154,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 288 154,3 тысяч тенге;
поступление займов – 2 270 444,0 тысяч тенге;
погашение займов – 121 437,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 139 147,3 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2025 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 1 370 205,1 тысяч тенге.";
пункт 8-1 изложить в новой редакции:
"8-1. Учесть в районном бюджете на 2024 год кредит в сумме 2 199 668,0 тысяч тенге за счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов для приобретения жилья коммунального жилищного фонда.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению настоящего решения.

38 700,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
90 357,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
177 507,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
195 352,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
103 964,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
103 964,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 656,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 000,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
33 831,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 477,0
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
551 192,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
408 451,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
408 451,4
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
19 530,4
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 000,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
387 921,0
2
Коммуналдық шаруашылық
108 914,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
108 914,3
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
98 780,0
026
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
10 134,3
3
Елді-мекендерді көркейту
33 826,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
33 826,7
015
Елдi мекендердегі көшелерді жарықтандыру
33 026,7
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
800,0
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1 030 058,3
1
Мәдениет саласындағы қызмет
442 868,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі

38 700,0
006
Оказание жилищной помощи
2 000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
90 357,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
177 507,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации и реабилитации лица с инвалидностью
195 352,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
103 964,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
103 964,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
64 656,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 000,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
33 831,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 477,0
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
551 192,4
1
Жилищное хозяйство
408 451,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
408 451,4
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
19 530,4
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 000,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
387 921,0
2
Коммунальное хозяйство
108 914,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
108 914,3
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
98 780,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
10 134,3
3
Благоустройство населенных пунктов
33 826,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
33 826,7
015
Освещение улиц в населенных пунктах
33 026,7
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
800,0
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1 030 058,3
1
Деятельность в области культуры
442 868,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)