2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 30/2-VIII шешімі
Ескерту. Орыс тіліндегі шешімнің мәтіні мен қосымшаларында "тенге" сөзі "теңге" деп ауыстырылды, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді- Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 31.07.2026 № 39/2-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексінің 91 - бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 - бабының 1 - тармағының 1) – тармақшасына сәйкес, Глубокое аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 8 410 110,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 584 270,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 56 395 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 274 693 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 494 751,9 мың теңге;
2) шығындар – 8 988 128 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 26 249 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 136 237 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 109 988 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 604 266,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 604 266,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 662 829 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 109 988 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 51 425,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 31.07.2026 № 39/2-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған әлеуметтік салықтар бойынша кірістерді бөлу нормативтері ауданның бюджетіне 1 пайыз мөлшерінде орындауға қабылдансын.
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері 1 471 283,9 мың теңге сомасында көзделсін.
2026 жылға арналған аудан бюджетінде нысаналы даму трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 31.07.2026 № 39/2-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

О Глубоковском районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 18 декабря 2025 года № 30/2-VIII
Сноска. По всему тексту решения и приложений слова "тенге" заменить на "теңге" решением Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 31.07.2026 № 39/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Глубоковский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Глубоковский районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 410 110,4 тысяч теңге, в том числе:
налоговые поступления – 5 584 270,5 тысяч теңге;
неналоговые поступления – 56 395 тысяч теңге;
поступления от продажи основного капитала – 274 693 тысяч теңге;
поступления трансфертов – 2 494 751,9 тысяч теңге;
2) затраты – 8 988 128 тысяч теңге;
3) чистое бюджетное кредитование – 26 249 тысяч теңге, в том числе:
бюджетные кредиты – 136 237 тысяч теңге;
погашение бюджетных кредитов – 109 988 тысяч теңге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч теңге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч теңге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч теңге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 604 266,6 тысяч теңге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 604 266,6 тысяч теңге, в том числе:
поступление займов – 662 829 тысяч теңге;
погашение займов – 109 988 тысяч теңге;
используемые остатки бюджетных средств – 51 425,6 тысяч теңге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 31.07.2026 № 39/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Принять к исполнению на 2026 год нормативы распределения доходов в районный бюджет по социальному налогу в размере 1 процента.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 1 471 283,9 тысяч теңге.
Распределение целевых трансфертов на развитие в бюджете района на 2026 год определяется постановлением Глубоковского районного акимата.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 31.07.2026 № 39/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).

4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер 136 237 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте бюджеттік алып қоюлар 395 464 мың теңге сомасында көзделсін.
5-1. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты облыстық бюджеттің шығындарын өтеуге 95 843,9 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 25.02.2026 № 33/4-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ағымдағы нысаналы трансферттер облыстық бюджеттен 1 023 449,4 мың теңге сомасында ескерілсін.
2026 жылға арналған аудан бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 31.07.2026 № 39/2-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
6-1. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ішкі қарыздарды тарту есебінен тұрғын үй сатып алуға 526 592 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер ескерілсін.
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 03.06.2026 № 36/5-VIII (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда 31.07.2026 № 39/2-VIII толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен кенттердің, ауылдар және ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы трансферттер 1 371 096,6 мың теңге сомасында көзделсін.
Аудандық бюджеттен кенттер, ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы трансферттер бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 31.07.2026 № 39/2-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2026 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 105 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 25.02.2026 № 33/4-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

4. Учесть в районном бюджете на 2026 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета в сумме 136 237 тысяч теңге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год трансферты на бюджетные изъятия в сумме 395 464 тысяч теңге.
5-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год целевые текущие трансферты на компенсацию потерь областного бюджета в связи с изменением законодательства в сумме 95 843,9 тысяч теңге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 - в соответствии с решением Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 25.02.2026 № 33/4-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
6. Учесть в районном бюджете на 2026 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 1 023 449,4 тысяч теңге.
Распределение целевых текущих трансфертов бюджету района на 2026 год определяется постановлением Глубоковского районного акимата.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 31.07.2026 № 39/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
6-1. Учесть в районном бюджете на 2026 год бюджетные кредиты на приобретение жилья за счет привлечения внутренних займов в сумме 526 592 тысяч теңге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 - в соответствии с решением Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 03.06.2026 № 36/5-VIII (вводится в действие с 01.01.2026); в редакции решений Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 31.07.2026 № 39/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год целевые трансферты из районного бюджета бюджетам поселков, сҰл и сельских округов в сумме 1 371 096,6 тысяч теңге.
Распределение целевых трансфертов из районного бюджета бюджетам поселков, сҰл и сельских округов определяется постановлением Глубоковского районного акимата.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 31.07.2026 № 39/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 105 000 тысяч теңге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 25.02.2026 № 33/4-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).

8-1. Аудандық бюджетке кірістер түсімдерінің бекітілген көлемін оны орындау процесінде орындамауына байланысты, аудандық бюджет шығыстарының секвестрі 84 099,9 мың теңге сомасында жүргізілсін.
Секвестр сомасын бөлу 2026 жылы Глубокое ауданы әкімдігінің қаулысымен белгіленсін.
Кейіннен заңнамада белгіленген тәртіппен бюджет қаражатын нақтылай отырып, іс-шараларды іске асыруды 2027 жылға ауыстырсын.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 31.07.2026 № 39/2-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

8-1. Произвести секвестр расходов районного бюджета в сумме 84 099,9 тысяч теңге в связи с неисполнением утвержденного объема поступлений доходов в районный бюджет в процессе его исполнения.
Распределение сумм секвестра в 2026 году определить постановлением Глубоковского районного акимата.
Перенести реализацию мероприятий на 2027 год с последующим уточнением бюджетных ассигнований в установленном законодательством порядке.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 - в соответствии с решением Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 31.07.2026 № 39/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).

22079
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
22079
2
Әлеуметтiк көмек
547775
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
547775
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
94773
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
455
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
50863
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
23520
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
334454
017
Мүгедектігі бар адамды реабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
43710
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
119981
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
119981
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
86954
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4697
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6300
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
15415
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6615
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
150672
2
Коммуналдық шаруашылық
150000
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
150000
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
150000
3
Елді-мекендерді көркейту
672
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
672
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
672
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
2269268
1
Мәдениет саласындағы қызмет
1720702
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
641594
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
641594
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

22079
005
Государственная адресная социальная помощь
22079
2
Социальная помощь
547775
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
547775
004
Оказание социальной помощи на приобретение  топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
94773
006
Оказание жилищной помощи
455
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
50863
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
23520
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
334454
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации и реабилитации лица с инвалидностью
43710
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
119981
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
119981
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
86954
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4697
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
6300
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
15415
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6615
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
150672
2
Коммунальное хозяйство
150000
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
150000
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
150000
3
Благоустройство населенных пунктов
672
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
672
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
672
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
2269268
1
Деятельность в области культуры
1720702
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
641594
003
Поддержка культурно-досуговой работы
641594
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

66096
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
540340
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
68104
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68104
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
472236
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
188486
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
283750
02
Қорғаныс
334505
1
Әскери мұқтаждар
53394
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
53394
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
53394
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
281111
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
281111
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
229306
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
51805
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
705668
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
23183
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
23183
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
23183
2
Әлеуметтiк көмек
559975
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
559975
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
99512
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
478
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
53406
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
24696
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
335987
017
Мүгедектігі бар адамды реабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
45896
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

66096
9
Прочие государственные услуги общего характера
540340
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
68104
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
68104
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
472236
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
188486
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
283750
02
Оборона
334505
1
Военные нужды
53394
122
Аппарат акима района (города областного значения)
53394
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
53394
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
281111
122
Аппарат акима района (города областного значения)
281111
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
229306
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
51805
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
705668
1
Социальное обеспечение
23183
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
23183
005
Государственная адресная социальная помощь
23183
2
Социальная помощь
559975
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
559975
004
Оказание социальной помощи на приобретение  топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
99512
006
Оказание жилищной помощи
478
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
53406
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
24696
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
335987
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой раабилитации и реабилитации лица с инвалидностью
45896
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения