2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 30/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексінің 91 - бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 - бабының 1 - тармағының 1) – тармақшасына сәйкес, Глубокое аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 7 041 908 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 303 187 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 46 395 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 269 693 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 422 633 мың теңге;
2) шығындар – 7 041 908 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 26 249 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 136 237 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 109 988 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 26 249 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 26 249 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 136 237 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 109 988 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 0 мың теңге.
2. 2026 жылға арналған әлеуметтік салықтар бойынша кірістерді бөлу нормативтері ауданның бюджетіне 1 пайыз мөлшерінде орындауға қабылдансын.
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте дамытуға нысаналы трансферттер 964 062 мың теңге сомасында көзделсін.
2026 жылға арналған аудан бюджетінде нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер 136 237 мың теңге сомасында ескерілсін.

О Глубоковском районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 18 декабря 2025 года № 30/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Глубоковский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Глубоковский районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 041 908 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 303 187 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 46 395 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 269 693 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 422 633 тысяч тенге;
2) затраты – 7 041 908 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 26 249 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 136 237 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 109 988 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 26 249 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 26 249 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 136 237 тысяч тенге;
погашение займов – 109 988 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
2. Принять к исполнению на 2026 год нормативы распределения доходов в районный бюджет по социальному налогу в размере 1 процента.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год целевые трансферты на развитие в сумме 964 062 тысяч тенге.
Распределение целевых трансфертов на развитие в бюджете района на 2026 год определяется постановлением Глубоковского районного акимата.
4. Учесть в районном бюджете на 2026 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета в сумме 136 237 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.

5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте бюджеттік алып қоюлар 395 464 мың теңге сомасында көзделсін.
6. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ағымдағы нысаналы трансферттер облыстық бюджеттен 458 571 мың теңге ескерілсін.
2026 жылға арналған аудан бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
7. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен кенттер, ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы трансферттер 1 493 570 мың теңге сомасында көзделсін.
Аудандық бюджеттен кенттер, ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы трансферттер бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

5. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год трансферты на бюджетные изъятия в сумме 395 464 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2026 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 458 571 тысяч тенге.
Распределение целевых текущих трансфертов бюджету района на 2026 год определяется постановлением Глубоковского районного акимата.
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год целевые трансферты из районного бюджета бюджетам поселков, сел и сельских округов в сумме 1 493 570 тысяч тенге.
Распределение целевых трансфертов из районного бюджета бюджетам поселков, сел и сельских округов определяется постановлением Глубоковского районного акимата.

64594
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
64594
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64594
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
1429275
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
64495
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64495
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1364780
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
388448
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
976332
02
Қорғаныс
287380
1
Әскери мұқтаждар
46570
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
46570
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
46570
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
240810
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
240810
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
209352
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
31458
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
905546
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
70094
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
70094
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
70094
2
Әлеуметтiк көмек
596860
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
596860
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
90260
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
433
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
109127
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
23355
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
332056
017
Мүгедектігі бар адамды реабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

64594
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
64594
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
64594
9
Прочие государственные услуги общего характера
1429275
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
64495
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
64495
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1364780
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
388448
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
976332
02
Оборона
287380
1
Военные нужды
46570
122
Аппарат акима района (города областного значения)
46570
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
46570
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
240810
122
Аппарат акима района (города областного значения)
240810
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
209352
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
31458
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
905546
1
Социальное обеспечение
70094
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
70094
005
Государственная адресная социальная помощь
70094
2
Социальная помощь
596860
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
596860
004
Оказание социальной помощи на приобретение  топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
90260
006
Оказание жилищной помощи
433
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
109127
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
23355
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
332056
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации и реабилитации лица с инвалидностью

158790
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
35855
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35855
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
122935
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63035
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
59900
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
112181
6
Жер қатынастары
47686
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
47686
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46631
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1055
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
64495
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
64495
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
64495
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
87419
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
87419
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
87419
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78626
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
8793
12
Көлiк және коммуникация
856927
1
Автомобиль көлiгi
725475
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
725475
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
628666
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
94709
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
2100
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
131452
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
131452
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау

158790
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
35855
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
35855
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
122935
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
63035
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
59900
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
112181
6
Земельные отношения
47686
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
47686
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
46631
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1055
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
64495
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
64495
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
64495
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
87419
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
87419
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
87419
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
78626
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
8793
12
Транспорт и коммуникации
856927
1
Автомобильный транспорт
725475
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
725475
022
Развитие транспортной инфраструктуры
628666
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
94709
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
2100
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
131452
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
131452
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям

23183
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
23183
2
Әлеуметтiк көмек
559975
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
559975
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
99512
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
478
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
53406
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
24696
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
335987
017
Мүгедектігі бар адамды реабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
45896
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
122510
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
122510
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
88066
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4697
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6615
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
16186
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6946
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1406657
2
Коммуналдық шаруашылық
1405952
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1405952
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1405952
3
Елді-мекендерді көркейту
705
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
705
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
705
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1228557
1
Мәдениет саласындағы қызмет
673246
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
656908
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
656908
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

23183
005
Государственная адресная социальная помощь
23183
2
Социальная помощь
559975
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
559975
004
Оказание социальной помощи на приобретение  топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
99512
006
Оказание жилищной помощи
478
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
53406
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
24696
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
335987
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой раабилитации и реабилитации лица с инвалидностью
45896
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
122510
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
122510
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
88066
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4697
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
6615
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
16186
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6946
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1406657
2
Коммунальное хозяйство
1405952
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1405952
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1405952
3
Благоустройство населенных пунктов
705
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
705
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
705
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1228557
1
Деятельность в области культуры
673246
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
656908
003
Поддержка культурно-досуговой работы
656908
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)