Жер салығының базалық мөлшерлемелерін түзету туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 33/8-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т қараңыз.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Салық кодексі" кодексінің 582-бабының 1-тармағына, Риддер қалалық мәслихатының 2020 жылғы 24 қарашадағы №49/3-VI "Риддер қаласының жерлерін аймақтарға бөлу жобасын (схемасын) бекіту туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 7904 нөмірімен тіркелген) сәйкес Риддер қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Риддер қаласының елді мекендерінің жеріне арналған жер салығының базалық мөлшерлемесі Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Салық кодексі" кодексінің 577-бабында белгіленген:
1) Риддер қаласының жерлеріне арналған:
1 - аймақ бойынша – 50 % - ға арттырылсын;
2 - аймақ бойынша – 10 % - ға арттырылсын;
3 - аймақ бойынша – 30 % - ға арттырылсын;
4 - аймақ бойынша – 35 % - ға арттырылсын;
5 - аймақ бойынша – 10 % - ға арттырылсын;
6 - аймақ бойынша – 20 % - ға арттырылсын;
7 - және 8 - аймақтар бойынша - жер салығының базалық мөлшерлемесі түзетуді қолданбай қалдырылсын;
2) Риддер қаласының Үлбі кентінің, Ульбастрой ауылының, Лениногорский лесхоз ауылының жерлеріне:
1 - аймақ бойынша – 50 % - ға арттырылсын;
2 - аймақ бойынша – 50 % - ға арттырылсын;
3 - аймақ бойынша – 10 % - ға арттырылсын;
4 - аймақ бойынша – 10 % - ға арттырылсын;
3) Риддер қаласы Поперечное ауылының жеріне:
1 - аймақ бойынша – 10 % - ға арттырылсын;
4) Риддер қаласы Пригородное ауылының жеріне:
1 - аймақ бойынша – 20 % - ға арттырылсын;
5) Риддер қаласы Лесное ауылының жеріне:
1 - аймақ бойынша – 40 % - ға арттырылсын.
Риддер қаласының Бутаково ауылының, Верхняя Хариузовка ауылының, Коноваловка ауылының, Ливино ауылының жеріне арналған жер салығының базалық мөлшерлемесі түзетуді қолданбай қалдырылсын.
2. Риддер қаласының әкімшілік бағынысының шекарасындағы елді мекендерден тыс орналасқан өнеркәсіп жеріне арналған жер салығының базалық мөлшерлемесі Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Салық кодексі" кодексінің 578 - бабында белгіленген:
1) Риддер қаласының жеріне арналған:
3 - аймақ бойынша – 20 % - ға арттырылсын;
6 - аймақ бойынша – 20 % - ға арттырылсын.
3. Риддер қалалық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын:
1) 2020 жылғы 30 қарашадағы №49/5-VI "Жер салығының базалық мөлшерлемелерін түзету туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 7964 нөмірімен тіркелген);

О корректировке базовых ставок земельного налога
Решение Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 19 декабря 2025 года № 33/8-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 4.
В соответствии с пунктом 1 статьи 582 Кодекса Республики Казахстан "Налоговый кодекс Республики Казахстан", решением Риддерского городского маслихата от 24 ноября 2020 года № 49/3-VI "Об утверждении проекта (схемы) зонирования земель города Риддера" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7904), Риддерский городской маслихат РЕШИЛ:
1. На земли населенных пунктов города Риддера, базовую ставку земельного налога, установленную статьей 577 Кодекса Республики Казахстан "Налоговый кодекс Республики Казахстан":
1) на земли города Риддера:
по зоне 1 - повысить на 50 %;
по зоне 2 - повысить на 10 %;
по зоне 3 - повысить на 30 %;
по зоне 4 - повысить на 35 %;
по зоне 5 - повысить на 10 %;
по зоне 6 – повысить на 20 %;
по зонам 7 и 8 – базовую ставку земельного налога, оставить без применения корректировки;
2) на земли поселка Ульба, села Ульбастрой, села Лениногорский лесхоз города Риддера:
по зоне 1 - повысить на 50 %;
по зоне 2 - повысить на 50 %;
по зоне 3 - повысить на 10 %;
по зоне 4 - повысить на 10 %;
3) на земли села Поперечное города Риддера:
по зоне 1 - повысить на 10 %;
4) на земли села Пригородное города Риддера:
по зоне 1 - повысить на 20 %;
5) на земли села Лесное города Риддера:
по зоне 1 - повысить на 40 %.
На земли села Бутаково, села Верхняя Хариузовка, села Коноваловка, села Ливино города Риддера базовую ставку земельного налога, оставить без применения корректировки.
2. На земли промышленности, расположенные вне населенных пунктов в границах административного подчинения города Риддера, базовую ставку земельного налога, установленную статьей 578 Кодекса Республики Казахстан "Налоговый кодекс Республики Казахстан":
1) на земли города Риддера:
по зоне 3 - повысить на 20 %;
по зоне 6 - повысить на 20 %.
3. Признать утратившими силу некоторые решения Риддерского городского маслихата:
1) от 30 ноября 2020 года №49/5-VI "О корректировке базовых ставок земельного налога" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных актов под №7964);

2) 2022 жылғы 31 тамыздағы №17/2-VІI "Риддер қалалық мәслихатының 2020 жылғы 30 қарашадағы № 49/5-VI "Жер салығының базалық мөлшерлемелерін түзету туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 29415 нөмірімен тіркелген).
4. Осы шешім 2027 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Риддер қалалық мәслихатының төрағасы Е. Нужных

2) от 31 августа 2022 года №17/2-VII "О внесении изменений в решение Риддерского городского маслихата от 30 ноября 2020 года № 49/5-VI "О корректировке базовых ставок земельного налога" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных актов под №29415);
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2027 года.
Председатель Риддерского городского маслихата Е. Нужных