Автотұрақтар (паркингтер) санаттарын белгілеу және автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемелерін ұлғайту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 33/7-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т қараңыз.
"Қазақстан Республикасының Салық Кодексі" Қазақстан Республикасының Кодексінің 577 - бабына, 581 - бабының 3 - тармағына сәйкес Риддер қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Риддер қаласында автотұрақтар (паркингтер) санаттары 1-қосымшаға сәйкес белгіленсін және автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемелері 2-қосымшаға сәйкес ұлғайтылсын.
2. Риддер қаласы салықты есептеу кезінде жерлеріне базалық мөлшерлемелері қолданылатын жақын жатқан елді мекен болып айқындалсын.
3. Риддер қалалық маслихатының 2018 жылғы 12 наурыздағы № 19/17-VІ "Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге базалық салық ставкаларын ұлғайту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 5558 болып тіркелген) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Риддер қалалық мәслихатының төрағасы Е. Нужных
Риддер қалалық мәслихаттың
2025 жылғы "19" желтоқсандағы
№ 33/7-VIII шешіміне
1-қосымша
Автотұрақтар (паркингтер) санаттары
№
Автотұрақтар (паркингтер) түрлері
Санаттар
1
Жер үсті шатырмен жабылған автотұрақтар, шатырмен жабылмаған автотұрақтар.
1-санат
2
Басқа мақсатқа арналған ғимараттарға жапсарлай салынған автотұрақтар, басқа мақсаттарға салынған ғимараттарға ішкери салынған автотұрақтар.
2-санат
3
Ғимараттардың жер асты, жертөле, цокольды немесе жерүсті төменгі қабаттарда орналасқан автотұрақтар.
3-санат
Риддер қалалық мәслихаттың
2025 жылғы "19" желтоқсандағы
№ 33/7-VIII шешіміне
2-қосымша
Автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемелері
№
Автотұрақтар санаттары
Автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемелері
Базалық мөлшерлемелердің ұлғаюы
1
1-санат
8,2025
10 есе
2
2-санат
8,2025
9 есе
3
3-санат
8,2025
8 есе

Об установлении категорий автостоянок (паркингов) и увеличении базовых ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)
Решение Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 19 декабря 2025 года № 33/7-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 4.
В соответствии со статьей 577, пунктом 3 статьи 581 Кодекса Республики Казахстан "Налоговый кодекс Республики Казахстан" Риддерский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить категории автостоянок (паркингов) согласно приложению 1 и увеличить базовые ставки налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) в городе Риддере, согласно приложению 2.
2. Определить город Риддер близлежащим населенным пунктом, базовые ставки на земли которого, будут применяться при исчислении налога.
3. Признать утратившим силу решение Риддерского городского маслихата от 12 марта 2018 года № 19/17-VI "Об увеличении базовых ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5558).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Риддерского городского маслихата Е. Нужных
Приложение 1 к решению
Риддерского городского маслихата
№ 33/7-VIII
от "19" декабря 2025 года
Категории автостоянок (паркингов)
№
Типы автостоянок (паркингов)
Категории
1
Надземные автостоянки закрытого типа, автостоянки открытого типа
1 категория
2
Автостоянки, пристраиваемые к зданиям другого назначения, автостоянки, встроенные в здания другого назначения
2 категория
3
Автостоянки, расположенные под зданиями в подземных, подвальных, цокольных или в нижних надземных этажах
3 категория
Приложение 2 к решению
Риддерского городского маслихата
№ 33/7-VIII
от "19" декабря 2025 года
Базовые ставки налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)
№
Категории автостоянок
Базовые ставки налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)
Увеличение базовых ставок
1
1 категория
8,2025
в 10 раз
2
2 категория
8,2025
в 9 раз
3
3 категория
8,2025
в 8 раз