Өскемен қаласында және оның әкімшілігі бағыныстылығына берілген аумақтарда салық салу объектілерінің орналасуын ескеретін аймақтарға бөлу коэффициенттерін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 4130 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т қараңыз.
Қазақстан Республикасының Салық кодексінің 600-бабының 6-тармағына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары-жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 2025 жылғы 17 қазандағы № 517/НҚ "Аймақтандыру коэффициентін есептеу әдістемесін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 215756 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес, Өскемен қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Өскемен қаласында және оның әкімшілік бағыныстылығына берілген аумақтарда салық салу объектілерінің орналасуын ескеретін аймақтарға бөлу коэффициенттері осы қаулыға қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Өскемен қаласының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Өскемен қаласы әкімдігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Өскемен қаласының әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Өскемен қаласының әкімі А. Акышов
"КЕЛІСІЛДІ":
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің мемлекеттік кірістер
Комитетінің Шығыс Қазақстан облысы
бойынша мемлекеттік кірістер Департаментінің
Өскемен қаласы бойынша мемлекеттік
кірістер басқармасының республикалық
мемлекеттік мекеме басшысы
"_____" ___________ 2025 жыл
________________ А. Қайырбек
Өскемен қаласы әкімдігінің
2025 жылғы "30" желтоқсандағы
№ 4130 қаулысына қосымша
Өскемен қаласында және оның әкімшілік бағыныстылығына берілген аумақтарда салық салу объектілерінің орналасуын ескеретін аймақтарға бөлу коэффициенттері
№ р/с
Аумақтық учаскесі
Пәтерлердің салық салынатын құнын есептеу үшін аймаққа бөлу коэффициенті
Жеке үйлерге салық салынатын құнын есептеу үшін аймаққа бөлу коэффициенті
Саяжайлардың салық салынатын құнын есептеу үшін аймаққа бөлу коэффициенті
Гараждардың салық салынатын құнын есептеу үшін аймаққа бөлу коэффициенті
I
Прохладный массивінің оңтүстік-шығысындағы саяжайларды қоспағанда, әуежайдан оңтүстікке қарай саяжай массивінің аумағы. Үлбі өзенінің жағасынан Охотская көшесіне дейінгі Старая Согра массивінің аумағы. Охотская көшесінен солтүстікке қарай Вешний тұйық көшесімен Дружинниктер көшесімен қиылысқа дейін, Целиноградская көшесімен қиылысқа дейін Согринская көшесіне дейін. Согринская көшесімен Новый подхоз, Старый подхоз тұрғын массивіне дейін. Новая Гавань тұрғын үй массиві, саяжай массиві, 10-шы Мельзавод тұрғын үй массивінің маңы

Об утверждении коэффициентов зонирования, учитывающих месторасположение объектов налогообложения в городе Усть-Каменогорске и территории, переданной в его административное подчинение
Постановление акимата города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области от 30 декабря 2025 года № 4130
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего постановления см. в п. 4.
В соответствии с пунктом 6 статьи 600 Налогового кодекса Республики Казахстан, приказом Заместителя Премьер-Министра-Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан от 17 октября 2025 года № 517/НҚ "Об утверждении Методики расчета коэффициента зонирования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 215756), акимат города Усть-Каменогорска ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить коэффициенты зонирования, учитывающие месторасположение объектов налогообложения в городе Усть-Каменогорске и территории, переданной в его административное подчинение, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Отдел экономики и бюджетного планирования города Усть-Каменогорска" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе акимата города Усть-Каменогорска после его официального опубликования;
2) принятие мер, вытекающих из настоящего постановления, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Усть-Каменогорска.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Аким города Усть-Каменогорска А. Акышов
"СОГЛАСОВАНО":
Руководитель республиканского
государственного учреждения
"Управление государственных доходов
по городу Усть-Каменогорск Департамента
государственных доходов по Восточно-Казахстанской
области Комитета государственных доходов
Министерства финансов Республики Казахстан"
"____"__________2025 года
_____________________ А. Кайырбек
Приложение к постановлению
акимата города Усть-Каменогорска
от 30 декабря 2025 года № 4130
Коэффициенты зонирования, учитывающие месторасположение объектов налогообложения в городе Усть-Каменогорске и территории, переданной в его административное подчинение
№ п/п
Территория участка
Коэффициент зонирования для расчета налогооблагаемой стоимости квартир
Коэффициент зонирования для расчета налогооблагаемой стоимости частных домов
Коэффициент зонирования для расчета налогооблагаемой стоимости дач
Коэффициент зонирования для расчета налогооблагаемой стоимости гаражей
I
Территория дачного массива южнее аэропорта, за исключением дач, юго-восточнее массива Прохладный. Территория массива Старая Согра от берега реки Ульба до улицы Охотской. С улицы Охотской на север по переулку Вешнему до пересечения с улицей Дружинников, до пересечения с улицей Целиноградской, до улицы Согринской. По улице Согринской до жилого массива Новый подхоз, Старый подхоз. Жилой массив Новая гавань, дачный массив, район жилого массива Мельзавод 10-й

1,45
1,5
0,95
0,95
II
Комендантский түбегінің аумағы. Солтүстік жағынан өнеркәсіптік тораппен шектесетін қала аумағы: Бажов көшесінен өнеркәсіп кәсіпорны аумағының шекарасымен Нұрсұлтан Назарбаев даңғылына дейін, Нұрсұлтан Назарбаев даңғылымен Белинский көшесімен, Михаэлис көшесімен қиылысқа дейін, Алматы көшесіне дейін. Солтүстік-шығыс жағы Шәкәрім даңғылына дейін, Шәкәрім даңғылымен Борис Александров көшесімен қиылысқа дейін, Саратовский тұйық көшесіне, Р. Люксембург көшесіне дейін, көп қабатты құрылысты қоспағанда Тихая көшесіне дейін. Үлбі өзенінің сол жағалауымен Абай даңғылына дейін, оңтүстікке қарай Тракторная көшесімен қиылысқа дейін, өнеркәсіп торабына дейін. Прохладный массивінің аумағы, жеке сектор маңы. 2-ші Паровозный тұйық көшесінің бойымен Деповская көшесіне дейін, 1-ші Паровозный тұйық көшесімен қиылысқа дейін, Элеваторная көшесіне дейін, Грейдерная көшесіне дейін, және Вытяжной тупик көшесіне дейін, Нефтяная көшесімен Западный тұйық көшесіне дейін, Нұрсұлтан Назарбаев даңғылына дейін. Нұрсұлтан Назарбаев даңғылымен Мостовая көшесіне дейін, Сафонов көшесімен Гурьевская көшесіне дейін, Целинный тұйық көшесімен Пограничная көшесіне дейін, Ертіс өзені бойымен. Ертіс өзенінің оң жағалауы бойымен әуежайдың оңтүстігіндегі саяжай массивіне дейін, Прохладный ауданына дейін. Защита тұрғын ауданының, оңтүстік-шығыс жағынан өнеркәсіп торабы аумағы
1,95
1,7
1,1
1,4
III
Охотская (Согринская) көшелерінің Вешний тұйық көшесіне дейін, Егоров көшесіне дейін, Дмитрий Менделеев көшесіне дейінгі шекарада Новая Согра тұрғын ауданының аумағы. Мирный кентінің солтүстік-батысындағы саяжай массивінің аумағы. Мирный кентінің оңтүстік-батысындағы саяжай массивінің аумағы. Ертіс өзенінің оң жағалауында Аблакетка тұрғын массивінің оңтүстігіндегі саяжай массивінің аумағы, "Өскемен конденсатор зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің аумағы. Әуежай және Кирзавод аудандарындағы тұрғын үй массивтерінің аумағы
1,6
1,3
1,15
1,0
IV
Мирный тұрғын массивінің аумағы және "Востокмашзавод" акционерлік қоғамының аумағы. Нұрсұлтан Назарбаев даңғылының бойымен Гагарин бульварымен қиылысқа дейін, Металлургтер паркінің бойымен, оның аумағын қоспағанда, Виноградов көшесіне дейін, Белинский көшесімен қиылысқа дейін, Михаэлис көшесімен Алматы көшесіне дейін, 30-шы Гвардиялық Дивизия көшесіне, Карбышев көшесіне дейін, Ертіс өзенінің оң жағалауымен Ақтөбе көшесіне дейін, саяжай массиві бойымен Дружба көшесіне дейін, Целинная көшесіне дейін, Сафонов көшесіне дейін, Лопатинский тұйық көшесімен Нұрсұлтан Назарбаев даңғылына дейін. Красин тұрғын массиві, гараж кооперативтері. Аблакетка тұрғын массивінің солтүстік-шығыс бөлігінің Северная көшесінің шегіндегі аумағы, Лесхоз маңындағы саяжай массивтері
1,9

1,45
1,5
0,95
0,95
II
Территория полуострова Комендантский. Территория города, граничащая с северной стороны с промышленным узлом: от улицы Бажова по границе территории промышленного предприятия до проспекта Нурсултана Назарбаева, по проспекту Нурсултана Назарбаева до пересечения с улицей Белинского, с улицей Михаэлиса, до улицы Алматинской. Северо-восточная сторона до проспекта Шәкәрім, по проспекту Шәкәрім до пересечения с улицей Бориса Александрова, до переулка Саратовского, улицы Р. Люксембург, до улицы Тихой, исключая многоэтажную застройку. По левому берегу реки Ульба до проспекта Абая, на юг до пересечения с улицей Тракторной, до промышленного узла. Территория массива Прохладный, район частного сектора. Вдоль переулка 2-ой Паровозный, до улицы Деповской, до пересечения с переулком 1-ый Паровозный, до улицы Элеваторной, до улицы Грейдерной, до улицы Вытяжной тупик, по улице Нефтяной до переулка Западный, до проспекта Нурсултана Назарбаева. По проспекту Нурсултана Назарбаева до улицы Мостовой, по улице Сафонова до улицы Гурьевской, по переулку Целинный до улицы Пограничной по реке Иртыш. Вдоль правого берега реки Иртыш до дачного массива южнее аэропорта, до района Прохладный. Территория жилого района Защита, промышленного узла с юго-восточной стороны
1,95
1,7
1,1
1,4
III
Территория района Новая Согра в границах улиц Охотская (Согринская) до переулка Вешнего, до улицы Егорова, до улицы Дмитрия Менделеева. Территория дачного массива северо-западнее поселка Мирный. Территория дачного массива юго-западнее поселка Мирный. Территория дачного массива на правом берегу реки Иртыш южнее жилого массива Аблакетка, территория товарищества с ограниченной ответственностью "Усть-Каменогорский конденсаторный завод". Территория жилых массивов в районах аэропорта, Кирзавода
1,6
1,3
1,15
1,0
IV
Территория жилого массива Мирный и территория акционерного общества "Востокмашзавод". Вдоль проспекта Нурсултана Назарбаева до пересечения с бульваром Гагарина, вдоль парка Металлургов, исключая его территорию, до улицы Виноградова, до пересечения с улицей Белинского, по улице Михаэлиса до улицы Алматинской, до улицы 30-й Гвардейской Дивизии, улицы Карбышева, вдоль правого берега реки Иртыш до улицы Актюбинской, вдоль дачного массива до улицы Дружбы, до улицы Целинной, до улицы Сафонова, по переулку Лопатинский до проспекта Нурсултана Назарбаева. Территория жилого массива Красина, гаражные кооперативы. Территория северо-восточной части жилого массива Аблакетка в пределах улицы Северной, дачные массивы в районе Лесхоза
1,9

1,65
1,15
1,35
V
Ертіс өзенінің сол жағалауы аумағы Иртышская көшесі Қаныш Сәтпаев даңғылымен қиылысқа дейін 14-тұрғын ауданға дейінгі шекараларда, Металлург кентінің шекарасы бойымен Прииртышская көшесіне дейін, Ертіс өзенінің сол жағалауымен. Согринская көшесі, Егоров көшесі, Дмитрий Менделеев көшесіне дейін, Вешний тұйық көшесіне дейінгі шекараларда қаланың солтүстік-шығыс бөлігіндегі өнеркәсіп кәсіпорындары мен саяжай массивінің аумағы. Мыза көшесінен Үлбі өзенінің жағалауына дейінгі шекараларда Шмелев лог тұрғын массивінің аумағы. Деповская көшесінен 1-ші Паровозный тұйық көшесіне дейін, Нефтяная көшесіне дейінгі шекараларда темір жолдың оңтүстік жағындағы өнеркәсіп объектілерінің аумағы. Ертіс өзенінің оң жағалауынан Лесозавод массивінің шығысындағы саяжай массивіне дейінгі Лесозавод тұрғын массивінің аумағы
1,9
1,8
1,1
1,25
VI
"Өскемен арматура зауыты" акционерлік қоғамы маңыдағы өндірістік объектілердің аумағы, Загородный кенті, Старая Согра массивінің солтүстік-батысындағы саяжай массиві. 14-тұрғын ауданның (ЖМК маңы), 23-тұрғын ауданның тұрғын массивтерінің аумағы, саяжай массивтері. Северная көшесінің шекараларында Аблакетка тұрғын массивінің, Ертіс өзенінің оң жағалауына дейінгі саяжай массивінің аумағы
1,85
1,45
1,05
1,1
VII
Саяжай массивін қоспағанда Ертіс өзенінің сол жағалауына дейінгі Металлург кентінің және Үлбі кентінің аумағы, Солтүстік өнеркәсіп торабының аумағы
1,7
1,45
1,0
1,15
VIII
Е.П. Славский атындағы жағалаудан А. Протозанов көшесіне дейін, Мыза көшесіне дейінгі шекараларда Стрелка шағын ауданының қаланың орталық бөлігінің аумағы. Новаторлар көшесімен, Қабанбай батыр көшесімен, Ертіс өзенінің оң жағалауы бойымен Е.П. Славский атындағы жағалауға дейін. Спорт сарайы маңындағы қаланың орталық бөлігі, Абай даңғылынан Космическая көшесіне дейін, Шәкәрім даңғылынан Борис Александров көшесіне дейін, Үлбі өзенінің сол жағалауына дейінгі аумақ. Жағалау бойымен Астана көшесіне дейін, Студенттер қалашығының аумағы
2,00
1,75
1,1
1,45
Өскемен қаласының елді мекендері
Меновное ауылы
I
солтүстігінде Максим Горький көшесінің бойымен Шоссейный шолақ көшесіне дейін, шығысында көтерме-тарату орталығы бойымен Жібек жолы көшесіне қарай, оңтүстігінде Юбилейная көшесінің бойымен, батысында Меновное ауылын айналып өтетін автомобиль жолына дейін, Конечный шолақ көшесі бойымен
1,6
1,7
1,05
0,85
II
аймақтың солтүстік бөлігі Ертіс өзенінің саласымен, шығыс және оңтүстік бөлігі Ярославская көшесінің бойымен, батыс бөлігі "Восход" бау-бақша серіктестігі бойымен шектеседі
1,6
1,7
1,05
0,85
III
солтүстігінде Ертіс өзенінің бойымен, шығысында қоғамдық-іскерлік құрылыс бойымен, оңтүстік және оңтүстік-батыс бөлігі құрылыс бойымен, солтүстік-батысында "Восход" бау-бақша серіктестігінің бойымен
1,6
1,7
1,05
0,85
Ново-Троицкое ауылы
I

1,65
1,15
1,35
V
Территория левого берега реки Иртыш в границах улицы Иртышской до пересечения с проспектом Каныша Сатпаева до 14 жилого района, вдоль границы поселка Металлург до улицы Прииртышской, по левому берегу реки Иртыш. Территория промышленных предприятий, дачного массива в северо-восточной части города в границах улицы Согринской, улицы Егорова, до улицы Дмитрия Менделеева, до переулка Вешнего. Территория жилого массива Шмелев лог в границах улицы Мызы до побережья реки Ульба. Территория промышленных объектов с южной стороны от железной дороги в границах улицы Деповской до 1-го Паровозного переулка, до улицы Нефтяной. Территория жилого массива Лесозавод от правого берега реки Иртыш до дачного массива восточнее массива Лесозавод
1,9
1,8
1,1
1,25
VI
Территория производственных объектов в районе акционерного общества "Усть-Каменогорский арматурный завод", поселок Загородный, дачный массив северо-западнее массива Старая Согра. Территория жилого массива 14 жилого района (район КШТ), 23-жилого района, дачные массивы. Территория жилого массива Аблакетка в границах улицы Северной, дачного массива до правого берега реки Иртыш
1,85
1,45
1,05
1,1
VII
Территория поселка Металлург, поселка Ульбинский, до левого берега реки Иртыш, исключая дачный массив, территория Северного промышленного узла
1,7
1,45
1,0
1,15
VIII
Территория центральной части города микрорайона Стрелка в границах набережной имени Е.П. Славского до улицы А. Протозанова, до улицы Мызы. По улице Новаторов, по улице Кабанбая батыра, вдоль правого берега реки Иртыш до набережной имени Е.П. Славского. Центральная часть города в районе Дворца Спорта, территория от проспекта Абая до улицы Космической, от проспекта Шәкәрім до улицы Бориса Александрова, до левого берега реки Ульба. Вдоль берега до улицы Астаны, территория Студенческого городка
2,00
1,75
1,1
1,45
Населенные пункты города Усть-Каменогорска
село Меновное
I
на севере вдоль улицы Максима Горького до переулка Шоссейного, на востоке вдоль оптово-распределительного центра в сторону улицы Жибек жолы, на юге вдоль улицы Юбилейной, на западе до автомобильной дороги в объезд села Меновное, вдоль переулка Конечный
1,6
1,7
1,05
0,85
II
северная часть зоны граничит с протокой реки Иртыш, восточная и южная часть вдоль улицы Ярославской, западная часть вдоль садоводческого товарищества "Восход"
1,6
1,7
1,05
0,85
II
на севере вдоль реки Иртыш, на востоке вдоль общественно-деловой застройки, южная и юго-западная часть вдоль застройки, на северо-западе вдоль садоводческого товарищества "Восход"
1,6
1,7
1,05
0,85
село Ново-Троицкое
I

солтүстігінде және солтүстік-батысында "Муравей-2", "Залив-1" бау-бақша серіктестіктері, шығыс бөлігінде Өскемен су қоймасының бойымен, оңтүстігінде орман-саябақ аймағы, батысында тауарлы ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізуге арналған аумақ
1,05
1,25
0,8
0,8
Ново-Явленка ауылы
I
солтүстігінде және солтүстік-шығысында Ертіс өзенінің бойымен, шығысында шаруа қожалықтарының жерлерімен шектеседі, оңтүстігінде және оңтүстік-батысында 28-тұрғын ауданының бойымен, батысында тоған балық шаруашылығы аумағының бойымен
0,9
1,45
1,0
0,8
II
солтүстігінде және батысында шаруа қожалықтарының бойымен, солтүстік- шығысында Ново-Явленка ауылының шекарасымен, оңтүстігінде Прудхоз ауылының бойымен
0,9
1,45
1,0
0,8
Ново-Ахмирово ауылы
I
солтүстігінде "Звездный" бау-бақша серіктестігінің аумағы, шығысында "Подснежник-2" бау-бақша серіктестігінің аумағы, оңтүстігінде № 1 әскери қалашық, батысында тұрғын үй құрылысы
1,5
1,1
0,95
0,95
II
солтүстігінде "Звездный" бау-бақша серіктестігінің аумағы, шығысында және оңтүстік-шығысында Ново-Ахмирово ауылының аумағы және әскери қалашық, оңтүстігінде тұрғын үй құрылысы аумағы
1,5
1,1
0,95
0,95
Ахмирово ауылы
I
Ғайса Аязбаев көшесінен бастап Мелиораторлар көшесінің бойымен, солтүстігінде және солтүстік-шығысында "Экология", "Родничок", "Заря", "Изумруд" бау-бақша серіктестіктерінің бойымен, оңтүстігінде және оңтүстік-батысында Қ. Қондыбаев көшесінің бойымен Т. Нұқаев көшесіне дейін, одан әрі Молодежная көшесінің бойымен
1,05
1,35
1,05
0,8
II
Молодежная көшесінің бойымен, солтүстік-шығыс шекарасы Қ. Қондыбаев көшесінің бойымен, шығысында I көтерілу сорғы станциясының бойымен өтеді, оңтүстігінде және оңтүстік-шығысында Ш. Қалдаяқов көшесі өтеді, батысында және оңтүстік-батысында Молодежная және Игілік көшелерінің бойымен
1,05
1,35
1,05
0,8
III
солтүстігінде Ғайса Аязбаев көшесінің бойымен, солтүстік-шығысында Қ. Қондыбаев, Ш. Қалдаяқов көшелерінің бойымен, шығысында "Ветеран-Инвестор", "Витязь", "Рябинушка" бау-бақша серіктестіктерінің бойымен, оңтүстігінде және оңтүстік-батысында "Звездный" бау-бақша серіктестігі бойымен, батысында Ново-Ахмирово ауылына баратын жол бойымен Ш. Қалдаяқов көшесіне дейін
1,05
1,35
1,05
0,8
Самсоновка ауылы
I
солтүстік, одан әрі шығыс және оңтүстік бөлігінде орман саябақтарымен, батысында Тарғын және Самар ауылдарына баратын жол бойымен шектеседі
0,9
1,2
1,05
0,8
II
аймақтың солтүстік бөлігі Аблакетка өзені арнасының бойымен, сондай-ақ орман саябағының аумағымен, шығыс және оңтүстік бөлігі тұрғын үй құрылысы бойымен, батыс бөлігі "Мелиоратор" бау-бақша серіктестігінің бойымен және Аблакетка өзенінің бойымен өтеді
0,9
1,2
1,05
0,8
Прудхоз ауылы
I
солтүстігінде тоған шаруашылығының өзі тікелей орналасқан, солтүстік-шығысында Ново-Явленка ауылының бойымен, шығысында 28-тұрғын ауданының бойымен, оңтүстігінде шаруа қожалықтарының бойымен
1,0

на севере и северо-западе садоводческие товарищества "Муравей-2", "Залив-1", по восточной части вдоль Усть-Каменогорского водохранилища, на юге лесопарковая зона, на западе территория для ведения товарного сельскохозяйственного производства
1,05
1,25
0,8
0,8
село Ново-Явленка
I
на севере и северо-востоке вдоль реки Иртыш, на востоке граничит с землями крестьянских хозяйств, на юге и юго-западе вдоль 28 жилого района, на западе вдоль территории прудового рыбного хозяйства
0,9
1,45
1,0
0,8
II
на севере и западе вдоль крестьянских хозяйств, на северо-востоке по границе села Ново-Явленка, на юге вдоль села Прудхоз
0,9
1,45
1,0
0,8
село Ново-Ахмирово
I
на севере территория садоводческого товарищества "Звездный", на востоке территория садоводческого товарищества "Подснежник-2", на юге военный городок № 1, на западе жилая застройка
1,5
1,1
0,95
0,95
II
на севере территория садоводческого товарищества "Звездный", на востоке и юго-востоке территория села Ново-Ахмирово и военный городок, на юге территория жилой застройки
1,5
1,1
0,95
0,95
село Ахмирово
I
от улицы Гайсы Аязбаева, вдоль улицы Мелиораторов, на севере и северо-востоке вдоль садоводческих товариществ "Экология", "Родничок", "Заря", "Изумруд", на юге и юго-западе вдоль улицы К. Кондыбаева до улицы Т. Нукаева, далее вдоль улицы Молодежной
1,05
1,35
1,05
0,8
II
вдоль улицы Молодежной, северо-восточная граница проходит вдоль улицы К. Кондыбаева, на востоке вдоль насосной станции I подъема, на юге и юго-востоке проходит улица Ш. Калдаякова, на западе и юго-западе вдоль улиц Молодежной и Игілік
1,05
1,35
1,05
0,8
III
на севере вдоль улицы Гайсы Аязбаева, на северо-востоке по улице К. Кондыбаева, Ш. Калдаякова, на востоке вдоль садоводческих товариществ "Ветеран-Инвестор", "Витязь", "Рябинушка", на юге и юго-западе вдоль садоводческого товарищества "Звездный", на западе вдоль дороги на село Ново-Ахмирово до улицы Ш. Калдаякова
1,05
1,35
1,05
0,8
село Самсоновка
I
с северной, далее по восточной и южной части граничит с лесопарками, на западе вдоль дороги на села Таргын и Самарское
0,9
1,2
1,05
0,8
II
северная часть зоны вдоль протоки реки Аблакетка, а также с территорией лесопарка, восточная и южная часть вдоль жилой застройки, западная вдоль садоводческого товарищества "Мелиоратор" и проходит вдоль реки Аблакетка
0,9
1,2
1,05
0,8
село Прудхоз
I
на севере расположено непосредственно само прудовое хозяйство, на северо-востоке вдоль села Ново-Явленка, на востоке вдоль 28-жилого района, на юге вдоль крестьянских хозяйств
1,0

1,15
0,9
0,8
Радужное тұрғын массиві
I
солтүстігінде қоғамдық-іскерлік құрылыс, тұрғын үй құрылысы, шығысында шекара Бобровская көшесінің бойымен өтеді, оңтүстігінде өнеркәсіптік-өндірістік және коммуналдық-қойма кәсіпорындарының аумағы, батыс бөлігі орман саябақтары бойымен өтеді және Солнечное ауылымен шектеседі
0,91
0,91
0,91
0,91
28-тұрғын ауданы
I
28-тұрғын ауданының шекарасын 1, 2-ші құрылыс кезегі және 3-ші құрылыс кезегі арасын Ғайса Аязбаев атындағы көше бөледі, шығысында, оңтүстігінде және батысында шаруа қожалығын жүргізуге арналған жерлер бойымен
0,91
0,91
0,91
0,91
Комсомольское тұрғын массиві
I
солтүстікте "Надежда" және "Урожай" бау-бақша серіктестіктерінің аумағы бойымен, шығыс бөлігінен батыс бөлігіне дейін аумақ орман саябақтарымен шектеседі
0,75
0,75
0,75
0,75
II
"Вега", "Лесовод", "Лесное", "Красинец", "Надежда", "Пенсионер", "Урожай", "Эталон", "Эдельвейс" бау-бақша серіктестіктерінің аумағы
0,75
0,75
0,75
0,75
Жыланды тұрғын массиві
I
солтүстік және солтүстік-шығысында Ертіс өзенінің бойымен, оңтүстік-шығыс бөлігі орман саябағына іргелес, оңтүстігінде "Медик-1", "Медик-2", "Медик-3" бау-бақша серіктестіктерінің бойымен, оңтүстік-батыс және бүкіл батыс бөлігі А. Куленов атындағы 16-тұрғын ауданымен шектеседі
1,17
1,17
1,17
1,17

1,15
0,9
0,8
жилой массив Радужное
I
на севере общественно-деловая застройка, застройка жилыми домами, на востоке граница проходит вдоль улицы Бобровская, на юге территория промышленно-производственных и коммунально-складских предприятий, западная часть вдоль лесопарков и граничит с селом Солнечное
0,91
0,91
0,91
0,91
28-жилой район
I
границу 28-жилого района между 1, 2 очередью строительства и 3-очередью строительства разделяет улица имени Гайсы Аязбаева, на востоке, юге и западе вдоль земель для ведения крестьянского хозяйства
0,91
0,91
0,91
0,91
жилой массив Комсомольское
I
на севере вдоль территории садоводческих товариществ "Надежда" и "Урожай", начиная с восточной части до западной части территория граничит с лесопарками
0,75
0,75
0,75
0,75
II
территория садоводческих товариществ "Вега", "Лесовод", "Лесное", "Красинец", "Надежда", "Пенсионер", "Урожай", "Эталон", "Эдельвейс"
0,75
0,75
0,75
0,75
жилой массив Жыланды
I
на севере и северо-востоке вдоль реки Иртыш, юго-восточная часть прилегает к лесопарку, на юге вдоль садоводческих товариществ "Медик-1", "Медик-2", "Медик-3", юго-западная и вся западная часть граничит с 16-жилым районом имени А. Куленова
1,17
1,17
1,17
1,17