Өскемен қаласының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 1632 "Өскемен қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы" қаулысына өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 27 қарашадағы № 3733 қаулысы
Өскемен қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Өскемен қаласының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 1632 "Өскемен қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы" қаулысына мынадай өзгерістер және толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Өскемен қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережеде:
2-тармақтың 4) тармақшасы алып тасталсын;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Бөлімнің штат санының лимитін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Өскемен қаласының әкімдігімен бекітіледі.";
15-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) су құбырларын, тазарту құрылыстарын, жылу және электр желілерін және басқа да көлік және инженерлік инфрақұрылымның объектілерін, қаланың байланыс желілерін салуды және пайдалануды ұйымдастыру;";
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) жерлеудің және зираттарды күтіп ұстау ісін ұйымдастырудың үлгілік қағидаларына сәйкес туысы жоқ адамдарды жерлеу және орындарының зираттарын күтіп-ұстауды және оларға қызмет көрсетуді ұйымдастыру, жерлеу жөніндегі істі ұйымдастыру туралы шарт талаптарының сақталуына бақылауды жүзеге асыру;";
40) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"40) тұрғылықты жері бойынша қоғамдық орындарда қылмыстық және әкімшілік жауаптылыққа тартылған адамдарды қоғамдық жұмыстарға тарту түрінде жазаны өтеу үшін белгілі бір біліктілікті талап етпейтін тегін қоғамдық пайдалы жұмыстарды ұйымдастыру;";
42) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"42) қаланың жергілікті атқарушы органының өкілеттіктері шегінде әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттамалар жасау:
Қазақстан Республикасының электр энергетикасы туралы және жылу энергетикасы саласындағы заңнамасын бұзу (жергілікті жылумен жабдықтау жүйесіндегі жылумен жабдықтау субъектілері және жылу энергиясын тұтынушылар бөлігінде);
электр қондырғыларын орнатудың, электр станциялары мен желілерін техникалық пайдаланудың, электр станциялары мен жылу желілерінің жылу-механикалық жабдығын пайдалану кезіндегі қауіпсіздік техникасының, тұтынушылардың электр қондырғыларын техникалық пайдаланудың, электр қондырғыларын пайдалану кезіндегі қауіпсіздік техникасының, тұтынушылардың электр қондырғыларын пайдалану кезіндегі қауіпсіздік техникасының бекітілген қағидаларын бұзу, сондай-ақ энергия тұтынудың белгіленген режимдерін бұзу (жергілікті жылумен жабдықтау жүйесіндегі жылумен жабдықтау субъектілері және жылу энергиясын тұтынушылар бөлігінде);
энергия өндіруші ұйымдардың және жылу өндіруші субъектілердің бекітілген отын қоры нормативтерін күзгі-қысқы кезеңде сақтамауы (жергілікті жылумен жабдықтау жүйесіндегі жылумен жабдықтау субъектілері бөлігінде);
әзірлік паспортын алу мерзімін бұзу (жергілікті жылумен жабдықтау жүйесіндегі жылумен жабдықтау субъектілері бөлігінде);
электр және жылу желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беруге қойылатын талаптарды бұзу (жергілікті жылумен жабдықтау жүйесіндегі жылумен жабдықтау субъектілері бөлігінде);
технологиялық бұзушылықтар туралы ақпаратты беру жөніндегі талаптарды бұзу (жергілікті жылумен жабдықтау жүйесіндегі жылумен жабдықтау субъектілері бөлігінде);
электр станцияларының, жылу энергиясы көздерінің, жылу және электр желілерінің жабдықтарына, ғимараттары мен құрылыс жайларына техникалық қызмет көрсетуді және оларды жөндеуді ұйымдастыру қағидаларын бұзу (жергілікті жылумен жабдықтау жүйесіндегі жылумен жабдықтау субъектілері бөлігінде);
Қазақстан Республикасының жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау саласындағы заңнамасын бұзу (жергілікті жылумен жабдықтау жүйесіндегі жылумен жабдықтау субъектілері және жылу энергиясын тұтынушылар бөлігінде);
жылу желілерін бүлдiру (жергілікті жылумен жабдықтау жүйесіндегі жылумен жабдықтау субъектілерінің, жылу энергиясын тұтынушылардың жылу желілері бөлігінде);
электр және жылу желілері жолдарының күзет аймақтарында жұмыстар жүргiзу (жергілікті жылумен жабдықтау жүйелеріндегі, жылу энергиясын тұтынушылардың жылу желілері жүйелері объектілерінің күзет аймақтары бөлігінде);
орталықтандырылған жылумен жабдықтау жүйесінің және (немесе) жергілікті жылумен жабдықтау жүйесінің жылу желілеріне өз бетінше қосылу (жергілікті жылумен жабдықтау жүйелеріндегі және жылу энергиясын тұтынушылардың жылу желілері бөлігінде);
жарық беру мақсатында ауыспалы тоқ тiзбектерiнде пайдаланылуы мүмкiн, қуаты 25 Вт және одан да жоғары электр қыздыру шамдарын пайдалану түрінде энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласында өнімді сату және пайдалану жөніндегі шектеулерді бұзу;
ағаштар мен бұталарды заңсыз кесу, жою немесе зақымдау;";
44) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"44) Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы, мемлекеттік-жекешелік әріптестік саласындағы заңнамасына сәйкес қала жолдарын, көшелерін салу, реконструкциялау, пайдалану, жөндеу және күтіп ұстау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру;";
45) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"45) автомобиль жолдарының (көпiр өткелдерiнiң) учаскелерін мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасын іске асыру үшін, оларды пайдалану тәртібі мен шарттарын, олармен жүрiп өту үшiн мөлшерлемелердің мөлшерiн әзiрлеу;";

О внесении изменений и дополнений в постановление акимата города Усть-Каменогорска от 30 мая 2023 года № 1632 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта автомобильных дорог города Усть-Каменогорска"
Постановление акимата города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области от 27 ноября 2025 года № 3733
Акимат города Усть-Каменогорска ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Усть-Каменогорска от 30 мая 2023 года № 1632 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта автомобильных дорог города Усть-Каменогорска" следующее изменения и дополнения:
в Положении о государственном учреждении "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта автомобильных дорог города Усть-Каменогорска", утвержденном указанным постановлением:
подпункт 4) пункта 2 исключить;
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Лимит штатной численности Отдела утверждается акиматом города Усть-Каменогорска в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в пункте 15:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) организация строительства и эксплуатации водопроводов, очистных сооружений, тепловых и электрических сетей и других объектов транспортной и инженерной инфраструктуры, сетей связи города;";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) организация содержания и обслуживания кладбищ мест захоронений и погребения безродных, осуществление контроля за соблюдением условий договора об организации дела по погребению в соответствии с правилами погребения и организации дела по уходу за могилами;";
подпункт 40) изложить в следующей редакции:
"40) организация бесплатных общественно полезных работ, не требующих определенной квалификации для отбывания наказания в виде привлечения к общественным работам лицами, привлеченными к уголовной и административной ответственности в общественных местах, по месту их жительства;";
подпункт 42) изложить в следующей редакции:
"42) составление протоколов об административных правонарушениях в пределах полномочий местного исполнительного органа города за:
нарушение законодательства Республики Казахстан об электроэнергетике и в области теплоэнергетики (в части субъектов теплоснабжения в местной системе теплоснабжения и потребителей тепловой энергии);
нарушение утвержденных правил устройства электроустановок, технической эксплуатации электрических станций и сетей, техники безопасности при эксплуатации тепломеханического оборудования электростанций и тепловых сетей, технической эксплуатации электроустановок потребителей, техники безопасности при эксплуатации электроустановок, техники безопасности при эксплуатации электроустановок потребителей, а также нарушение установленных режимов энергопотребления (в части субъектов теплоснабжения в местной системе теплоснабжения и потребителей тепловой энергии);
несоблюдение утвержденных нормативов запасов топлива энергопроизводящими организациями и теплопроизводящими субъектами в осенне-зимний период (в части субъектов теплоснабжения в местной системе теплоснабжения);
нарушение срока получения паспорта готовности (в части субъектов теплоснабжения в местной системе теплоснабжения);
нарушение требований к выдаче технических условий на подключение к электрическим и тепловым сетям (в части субъектов теплоснабжения в местной системе теплоснабжения);
нарушение требований о предоставлении информации о технологических нарушениях (в части субъектов теплоснабжения в местной системе теплоснабжения);
нарушение правил организации технического обслуживания и ремонта оборудования, зданий и сооружений электростанций, источников тепловой энергии, тепловых и электрических сетей (в части субъектов теплоснабжения в местной системе теплоснабжения);
нарушение законодательства Республики Казахстан в области поддержки использования возобновляемых источников энергии (в части субъектов теплоснабжения в местной системе теплоснабжения и потребителей тепловой энергии);
повреждение тепловых сетей (в части тепловых сетей субъектов теплоснабжения в местной системе теплоснабжения, потребителей тепловой энергии);
производство работ в охранных зонах линий электрических и тепловых сетей (в части охранных зон тепловых сетей в местных системах теплоснабжения, потребителей тепловой энергии);
самовольное подключение к тепловым сетям централизованной системы теплоснабжения и (или) местной системы теплоснабжения (в части тепловых сетей в местных системах теплоснабжения и потребителей тепловой энергии);
нарушение ограничений по продаже и использованию продукции в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, совершенное в виде использования электрических ламп накаливания мощностью 25 Вт и выше, которые могут быть использованы в цепях переменного тока в целях освещения;
незаконную порубку, уничтожение или повреждение деревьев и кустарников;";
подпункт 44) изложить в следующей редакции:
"44) организация работ по строительству, реконструкции, эксплуатации, ремонту и содержанию дорог, улиц города в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках, в области государственно-частного партнерства;";
подпункт 45) изложить в следующей редакции:
"45) разработка предложений по передаче участков автомобильных дорог (мостовых переходов) для реализации проекта государственно-частного партнерства, порядка и условий их эксплуатации, размера ставок за проезд по ним;";

мынадай мазмұндағы 47-1), 47-2), 47-3), 47-4) тармақшалармен толықтырылсын:
"47-1) мүгедектігі бар адамдарға қызмет көрсетуге бағдарланған мекемелер орналасқан жерлерде, сондай-ақ адамдар көп жүретін жерлерде ілеспе дыбыс және жарық сигналдары бар арнаулы бағдаршамдарды, жол белгілерін және нұсқағыштарды, дыбыс және жарық құрылғыларымен жабдықталған жаяу жүргіншілер өткелдерін орнатуды қамтамасыз етеді;
47-2) электрқуаттау станцияларын орналастыру туралы шешім қабылдайды;
47-3) балалардың ойын алаңдарына арналған жабдықтың қауіпсіз пайдаланылуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
47-4) әлеуметтік маңызы бар бағыттар бойынша жолаушылар мен багажды тасымалдаудың тарифтерін есептеу;".
2. "Өскемен қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Өскемен қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін, сондай-ақ осы қаулыдан туындайтын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін Өскемен қаласы әкімінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Өскемен қаласының әкімі А. Акышов

дополнить подпунктами 47-1), 47-2), 47-3), 47-4) следующего содержания:
"47-1) обеспечивает в местах расположения учреждений, ориентированных на обслуживание лиц с инвалидностью, а также в наиболее людных местах установление специальных светофоров с синхронными звуковыми и световыми сигналами, дорожных знаков и указателей, пешеходных переходов, обустроенных звуковыми и световыми устройствами;
47-2) принимает решение о размещении электрозарядных станций;
47-3) осуществляет государственный контроль за безопасной эксплуатацией оборудования для детских игровых площадок;
47-4) расчет тарифа на перевозку пассажиров и багажа по социально-значимым маршрутам;".
2. Государственному учреждению "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта автомобильных дорог города Усть-Каменогорска" обеспечить размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Усть-Каменогорска после его официального опубликования, а также принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением данного постановления возложить на курирующего заместителя акима города Усть-Каменогорска.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Усть-Каменогорска А. Акышов