Өскемен қаласының қоғамдық көлігінде (таксиден басқа) азаматтардың жекелеген санаттарына жолақы төлеу бойынша жеңілдіктер белгілеу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 26 тамыздағы № 2647 қаулысы және Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2025 жылғы 26 тамыздағы № 37/10-VIII бірлескен шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бірлескен қаулы мен шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т қараңыз.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Заңының 13-бабына сәйкес, Өскемен қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Өскемен қалалық маслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Өскемен қаласының қоғамдық көлігінде (таксиден басқа) азаматтардың мынадай санаттарына жолақы төлеу бойынша жеңілдіктер белгіленсін:
1) 70 жастан асқан азаматтарға – тариф құнынан 55 %;
2) 7 жастан 18 жасқа дейінгі балаларға, Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне, Өскемен қаласының Құрметті азаматтарына – тегін жол жүру;
3) бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға, көру қабілеті бойынша екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға, "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар, 80 жастан асқан азаматтарға – трамваймен тегін жол жүру.
2. Қаржыландыру көзі болып жергілікті бюджет анықталсын.
3. Осы бірлескен қаулы мен шешім 2025 жылғы 1 қыркүйектен бастап қолданысқа енгізілетін 7 жастан 18 жасқа дейінгі балаларға арналған жеңілдіктерді қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Өскемен қаласының әкімі А. Акышов
Өскемен қалалық маслихатының төрағасы А. Светаш

Об установлении льгот по оплате проезда отдельным категориям граждан на общественном транспорте (кроме такси) города Усть-Каменогорска
Совместное постановление акимата города Усть-Каменогорска от 26 августа 2025 года № 2647 и решение Усть-Каменогорского городского маслихата от 26 августа 2025 года № 37/10-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего совместного постановления и решения см. в п. 3.
В соответствии со статьей 13 Закона Республики Казахстан "О транспорте в Республике Казахстан" акимат города Усть-Каменогорска ПОСТАНОВЛЯЕТ и Усть-Каменогорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить льготы по оплате проезда на общественном транспорте (кроме такси) города Усть-Каменогорска следующим категориям граждан:
1) гражданам старше 70 лет – 55 % от стоимости тарифа;
2) детям в возрасте от 7 до 18 лет, участникам Великой Отечественной войны, ветеранам боевых действий на территории других государств, Почетным гражданам города Усть-Каменогорска – бесплатный проезд;
3) лицам с инвалидностью первой группы, лицам с инвалидностью второй группы по зрению, многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, гражданам старше 80 лет – бесплатный проезд на трамвае.
2. Определить источником финансирования местный бюджет.
3. Настоящее совместное постановление и решение вводится в действие после дня его первого официального опубликования, за исключением льгот для детей в возрасте от 7 до 18 лет, которые вводятся в действие с 1 сентября 2025 года.
Аким города Усть-Каменогорска А. Акышов
Председатель Усть-Каменогорского городского маслихата А. Светаш