"2025 жылға арналған субсидияланатын тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) түрлерінің тізбесін және сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литріне, килограмына) арналған субсидиялар нормаларын бекіту туралы" Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2025 жылғы 2 сәуірдегі № 77 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2025 жылғы 25 тамыздағы № 205 қаулысы
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "2025 жылға арналған субсидияланатын тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) түрлерінің тізбесін және сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литріне, килограмына) арналған субсидиялар нормаларын бекіту туралы" Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2025 жылғы 2 сәуірдегі № 77 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9166-16 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулыға қосымшада:
осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес 185, 759 жолдары жаңа редакцияда жазылсын;
осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес 943-1014-жолдарымен толықтырылсын.
2. Шығыс Қазақстан облысының ауыл шаруашылығы басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жариялау үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы қаулыны ресми жариялағаннан кейін Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің сайтында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Шығыс Қазақстан облысы әкімінің агроөнеркәсіп кешені мәселелері жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Шығыс Қазақстан облысының әкімі Н. Сақтағанов
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы "25" тамыздағы
№ 205 қаулысына
1-қосымша
2025 жылға арналған субсидияланатын тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) түрлерінің тізбесін және сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литріне, килограмына) арналған субсидиялар нормаларын бекіту туралы
№
Виды субсидируемых удобрений
Субсидияланатын тыңайтқыштардың түрлері (%)
Субсидиялар нормасы (теңге)
Өлшем бірлігі (тонна, литр, килограмм)
185
"AminoMax" тыңайтқышы
Азот-7,3%, органикалық заттар-22 %
3571
литр

О внесении изменений и дополнений в постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 2 апреля 2025 года № 77 "Об утверждении перечня субсидируемых видов удобрений (за исключением органических) и норм субсидий на 1 тонну (литр, килограмм) удобрений, приобретенных у продавца удобрений на 2025 год"
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 25 августа 2025 года № 205
Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 2 апреля 2025 года № 77 "Об утверждении перечня субсидируемых видов удобрений (за исключением органических) и норм субсидий на 1 тонну (литр, килограмм) удобрений, приобретенных у продавца удобрений на 2025 год" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9166-16) следующие изменения и дополнения:
в приложении к указанному постановлению:
строки 185, 759 изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
дополнить строками 943-1014, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Управлению сельского хозяйства Восточно-Казахстанской области в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для опубликования в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на сайте акимата Восточно-Казахстанской области после официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Восточно-Казахстанской области по вопросам агропромышленного комплекса.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Восточно-Казахстанской области Н. Сактаганов
Приложение 1 к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "25" августа 2025 года № 205
Перечень субсидируемых видов удобрений (за исключением органических) и нормы субсидий на 1 тонну (литр, килограмм) удобрений, приобретенных у продавца удобрений на 2025 год
№
Виды субсидируемых удобрений
Содержание действующих веществ в удобрении (%)
Норма субсидий (тенге)
Единица измерения (тонна, литр, килограмм)
185
Удобрение "AminoMax"
Азот – 7,3%, Органические вещества – 22 %
3571
литр

N – 2%; P2O5 – 40%; K2O – 27%; Mg – 1,2%; S – 4%; В – 0,025%; Fe – 0,01%; Cu – 0,01%; Zn – 0,01%; Mn – 0,01%; Mo – 0,005%; Co – 0,001%
966
БОРОГУМ агрохимикаты
Натрий тұздары – 3%; B-9%
2405
литр
967
Агрохимикат БОРОГУМ қосымша маркалы Mo
Гумин қышқылдарының натрий тұздары – 3%; B – 7%; Mo-3%; S-0,05%; Co-0,002%; Cu – 0,01%; Zn-0,01%; Mn-0,04%; Ni-0,002%
5130
968
Агрохимикат БОРОГУМ ЭКСТРА маркалы кешенді
Гумин қышқылдарының натрий тұздары – 1%; B – 4%; Mo-0,05%; S-0,17%; Co-0,005%; Cu – 0,2%; Zn-0,01%; Mn-0,02%; Ni-0,001%; Fe-0,05%
2434
969
Агрохимикат ГУМИ марка ГУМИ-20
N-1%; P2O5-1,5%; K2O-2%; гумин қышқылдары натрий тұздары-60%
921
970
Аммофос маркасы 12-52
N-12, P2O5-52
100 000
тонна
971
Аммофос маркасы 12-52
N-12, P-52
972
БИГУС
25 г / л гумин қышқылы бойынша калий тұздары (фульв қышқылдары, флавоноидтар,фитостеролдар, каротиноидтар, амин қышқылдары, витаминдер, гуминдер, липидтер, наноөлшемді көміртек)
1 000
литр
973
Суда еритін NPK тыңайтқыш маркасы 13:40: 13 + МЭ
N-13, P-40, K-13, B-0,02, Сu-0,005, Mn-0,05, Zn-0,01, Fe-0,07, Mo-0,004
98215
тонна
974
"Гумилайн" маркалы БИНОМ микро тыңайтқыш
гумин қышқылдары кемінде-60%; фульв қышқылдары кемінде-15%; MgO-5 г/л; Zn-3 г/л; Mo-1 г/л; Cu-2 г/л; Mn-0,5 г / л; B-0,5 г / л; Fe-0,5 г / л; Co-0,05 г / л
2232
литр
975
"Ынталандыру" Биномымен Микро Тыңайтқыш
N-15 г/л; P-15 г / л; K-15 г/л; СОНДЫҚТАН 120 г/л үшін; MgO-16 г/л; Zn-25,1 г/л; Mo-және 2,6 г/л; Cu-20,1 г/л; Mn-6,5 г/л; B-шамамен 1,9 г/л болғанда; Fe-және 2,6 г/л; L-аминқышқылдары-100 г / л
976
"ГИСИНАР БОР" микро тыңайтқышы
жабысқақ (проп-2-ани қышқылының полимері проп-2-аниамидпен натрий тұзы), B - 150г/л (11%), N - 50г/л (3,7%)
3121
977
Минералды тыңайтқыш БИНОМ "NPK 10:40: 10"
N-100 г / л; P-400 г / л; K-100 г / л; SO-65 г / л; MgO-35 г / л; Zn-0,25 г / л; Mo-0,05 г / л; Cu-0,17 г / л; Mn-0,51 г/л; B-0,9 г/л; Fe-0,85 г/л; Co-0,05 г / л; витаминдер (PP, C, B1, B6) 4ppm, Архидон қышқылы ppm
1313
978
"Амино кешені" маркалы БИНОМ микроэлементтері бар минералды тыңайтқыш
N-55 г / л; P2O5 және 25 г / л; K2O-25 г/л; SO3 -, және 60 г/л; MgO*-15 г / л; Zn*-15 г/ л; Mo-5 г/л; Cu*-7 г / л; Mn*-8,5 г/ л; B*-6 г / л; Fe*-20 г/ л; Co*-0,5 г/л; L-Аминқышқылдары 250 г / л
3911
979
"Бор-Молибден (в-Мо)" маркалы Бином микроэлементтері бар минералды тыңайтқыш
N-55 г/л; Mo-6,4 г/л; B-120 г / л; фульват-гумат кешені-10%
2036
980
Пекацид
Р2О5-60; К2О-20
893
килограмм
981
"Silver Mix" сұйық кешенді микро тыңайтқышы
Күміс (Ag) -0,3±0,1; Азот (N) -0,46±0,1; Бор (B) -0,33±0,1; Мыс (Cu) -0,45±0,1; Мырыш (Zn) -0,8±0,3; Марганец (Mn) -0,8±0,2; Молибден (Mo) -0,1±0,04; Кобальт (Co)-0,03±0,01

N – 2%; P2O5 – 40%; K2O – 27%; Mg – 1,2%; S – 4%; В – 0,025%; Fe – 0,01%; Cu – 0,01%; Zn – 0,01%; Mn – 0,01%; Mo – 0,005%; Co – 0,001%
966
Агрохимикат БОРОГУМ
Гуминовых кислот натриевые соли – 3%; B – 9%
2405
литр
967
Агрохимикат БОРОГУМ ЭКСТРА марка Mo
Гуминовых кислот натриевые соли – 3%; B – 7%; Mo – 3%; S – 0,05%; Co – 0,002%; Cu – 0,01%; Zn – 0,01%; Mn – 0,04%; Ni – 0,002%
5130
968
Агрохимикат БОРОГУМ ЭКСТРА марка Комплексный
Гуминовых кислот натриевые соли – 1%; B – 4%; Mo – 0,05%; S – 0,17%; Co – 0,005%; Cu – 0,2%; Zn – 0,01%; Mn – 0,02%; Ni – 0,001%; Fe – 0,05%
2434
969
Агрохимикат ГУМИ марка ГУМИ-20
N – 1%; P2O5 – 1,5%; K2O – 2%; Гуминовых кислот натриевые соли – 60%
921
970
Аммофос марка 12-52
N-12, P2O5-52
100 000
тонна
971
Аммофос марка 12-52
N-12, P-52
972
БИГУС
25 г/л по кислоте гуминовых кислот калиевые соли (фульвовые кислоты, флавоноиды, фитостерины,каротиноиды, аминокислоты, витамины, гумины, липиды, наноразмерный углерод)
1 000
литр
973
Водорастворимое NPK удобрение марка 13:40:13+МЭ
N-13, P-40, K-13, B-0,02, Сu-0,005, Mn-0,05, Zn-0,01, Fe-0,07, Mo-0,004
98215
тонна
974
Микроудобрение БИНОМ марки "Гумилайн"
гуминовые кислоты не менее-60%; фульвовые кислоты не менее-15%; MgO-5 г/л; Zn-3 г/л; Mo-1 г/л; Cu-2 г/л; Mn-0,5 г/л; B-0,5 г/л; Fe-0,5 г/л; Co-0,05 г/л
2232
литр
975
Микроудобрение Бином "Стимул"
N-15 г/л; P-15 г/л; K-15 г/л; SO-120 г/л; MgO-16 г/л; Zn-25,1 г/л; Mo-2,6 г/л; Cu-20,1 г/л; Mn-6,5 г/л; B-1,9 г/л; Fe-2,6 г/л; L-аминокислоты-100 г/л
976
Микроудобрение "ГИСИНАР БОР"
прилипатель (полимер проп-2-еновой кислоты с проп-2- енамидом натриевая соль), B - 150г/л (11%), N - 50г/л (3,7%)
3121
977
Минеральное удобрение БИНОМ "NPK 10:40:10"
N-100 г/л; P-400 г/л; K-100 г/л; SO-65 г/л; MgO-35 г/л; Zn-0,25 г/л; Mo-0,05 г/л; Cu-0,17 г/л; Mn-0,51 г/л; B-0,9 г/л; Fe-0,85 г/л; Co-0,05 г/л; Витамины (PP, C, B1, B6) 4ppm, Архидоновая кислота ppm
1313
978
Минеральное удобрение с микроэлементами БИНОМ марки "Амино Комплекс"
N-55 г/л; P2O5-25 г/л; K2O-25 г/л; SO3-60 г/л; MgO*-15 г/л; Zn*-15 г/л; Mo-5 г/л; Cu*-7 г/л; Mn*-8,5 г/л; B*-6 г/л; Fe*-20 г/л; Co*-0,5 г/л; L-Аминокислоты 250 г/л
3911
979
Минеральное удобрение с микроэлементами Бином марки "Бор-Молибден (В-Мо)"
N-55 г/л; Mo-6,4 г/л; B-120 г/л; фульватно-гуматный комплекс-10%
2036
980
Пекацид
Р2О5-60; К2О-20
893
килограмм
981
Жидкое комплексное микроудобрение "Silver Mix"
Серебро (Ag)-0,3±0,1; Азот (N)-0,46±0,1; Бор (B)-0,33±0,1; Медь (Cu)-0,45±0,1; Цинк (Zn)-0,8±0,3; Марганец (Mn)-0,8±0,2; Молибден (Mo)-0,1±0,04; Кобальт (Co)-0,03±0,01