Шығыс Қазақстан облысы су объектілерінің су қорғау аймақтары мен белдеулерін және оларды шаруашылықта пайдалану режимін белгілеу туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2025 жылғы 11 тамыздағы № 194 қаулысы
Қазақстан Республикасы Су кодексінің 27-бабы 1 - тармағының 3) тармақшасына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Шығыс Қазақстан облысының су объектілерінің су қорғау аймақтары мен белдеулері және оларды шаруашылықта пайдалану режимі белгіленсін.
2. "Шығыс Қазақстан облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде жариялау үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Шығыс Қазақстан облысының әкімі Н. Сақтағанов
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және ирригация министрлігі
Су ресурстарын реттеу, қорғау және пайдалану комитетінің
Су ресурстарын реттеу, қорғау және
пайдалану жөніндегі Ертіс бассейндік
инспекциясының басшысы
______________________ М. Жәдігер ұлы
2025 жылғы "___"_______________
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің
2025 жылғы "11" тамыздағы
№ 194 қаулысына
қосымша
Шығыс Қазақстан облысы су объектілерінің су қорғау аймақтары мен белдеулері
Су объектісінің
атауы
Орналасқан жері
Су қорғау
аймағының ауданы (гектар)
Су қорғау
белдеуінің ауданы (гектар)
Су қорғау
аймағының ені (метр)
Су қорғау
белдеуінің ені (метр)
Өскемен қаласы
1
Аблакетка өзені
сол жағалау
"Надежда"
бау-бақша серіктестігі

Об установлении водоохранных зон и полос водных объектов Восточно-Казахстанской области и режима их хозяйственного использования
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 11 августа 2025 года № 194
В соответствии с подпунктом 3 пункта 1 статьи 27 Водного кодекса Республики Казахстан Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить водоохранные зоны и полосы водных объектов Восточно-Казахстанской области и режим их хозяйственного использования согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Восточно-Казахстанской области" обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для опубликования в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе Восточно-Казахстанского областного акимата после его официального опубликования.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Аким Восточно-Казахстанской области Н. Сактаганов
"Согласовано"
Руководитель
Ертисской бассейновой инспекции
по регулированию, охране и
использованию водных ресурсов
комитета по регулированию, охране и
использованию водных ресурсов
министерства водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
_____________________ М. Жәдігер ұлы
"_____" _____________ 2025 года
Приложение
к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "11" августа 2025 года
№ 194
Водоохранные зоны и полосы водных объектов Восточно-Казахстанской области
Наименование
водного объекта
Месторасположение
Площадь водоохранной зоны (гектар)
Площадь водоохранной полосы (гектар)
Ширина водоохранной зоны (метр)
Ширина водоохранной полосы (метр)
город Усть-Каменогорск
1
река Аблакетка
левый берег
садоводческое товарищество "Надежда"