Шығыс Қазақстан облысы Өскемен, Риддер қалаларының кейбір құрамдас бөліктеріне атау беру туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2025 жылғы 4 желтоқсандағы № 301 бірлескен қаулысы және Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2025 жылғы 9 желтоқсандағы № 26/214-VIII шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, 27-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 4-1) тармақшасына сәйкес, Республикалық ономастика комиссиясының 2025 жылғы 16 сәуірдегі және 2025 жылғы 10 қыркүйектегі қорытындылары негізінде, Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Идеологиялық тұрғыдан ескірген құрамдас бөліктер:
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласының:
Стахановская көшесі – Жақсылық Үшкемпіров көшесі;
Красин көшесі – Борис Александров көшесі;
Өтепов көшесі – Оралхан Бөкей көшесі;
Красногвардейская көшесі – Герольд Бельгер көшесі;
Карл Либкнехт көшесі – Борис Керімбаев көшесі;
Колхозная көшесі – Асқартау көшесі;
Роза Люксембург көшесі – Арна көшесі;
Совхозная көшесі – Өркен көшесі;
Чапаев көшесі – Берел көшесі;
Краснодонская көшесі –Арай көшесі;
Краснофлотская көшесі – Мұзтау көшесі;
Өскемен қаласы Меновное ауылындағы:
Совхозный тұйық көшесі – Талас тұйық көшесі;
М. Горький көшесі – Талаптан Ахметжан;
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қаласының:
Үшінші тұрғын ауданы кварталы – Тәуелсіздік шағын ауданы болып қайта аталсын.
2. Атауы жоқ құрамдас бөліктер:
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласының 28 шағын ауданындағы:
№ 1 көше – Атамекен көшесі;
№ 2 көше – Айыртау көшесі;
№ 3 көше – Жартас көшесі;
№ 4 көше – Ақшоқы көшесі;
№ 5 көше – Ботай көшесі;
№ 6 көше – Бәйшешек көшесі;
№ 7 көше – Жайсаң көшесі;
№ 8 көше – Ағажай көшесі;
№ 9 көше – Жаңақоныс көшесі;
№ 10 көше – Жетіген көшесі;
№ 11 көше – Керуенсарай көшесі;
№ 12 көше – Қоңыржон көшесі;
№ 13 көше – Барқытбел көшесі;
№ 14 көше – Арасан көшесі;
№ 15 көше – Жусанды көшесі;
№ 17 көше – Ақсуат көшесі;
№ 20 көше – Қызғалдақ көшесі;
№ 21 көше – Тарбағатай көшесі;
№ 22 көше – Арал көшесі;
№ 23 көше – Балқаш көшесі деп аталсын.
3. "Шығыс Қазақстан облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесі (С.Б. Касенов):
1) осы бірлескен қаулы мен шешімге қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жариялау үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

О наименовании некоторых составных частей городов Усть-Каменогорск, Риддер Восточно-Казахстанской области
Совместные постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 4 декабря 2025 года № 301 и решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2025 года № 26/214-VIII
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 6, пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", на основании заключений Республиканской ономастической комиссии от 16 апреля 2025 года и 10 сентября 2025 года Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ и Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Переименовать идеологически устаревшие составные части:
по городу Усть-Каменогорск Восточно-Казахстанской области:
улицу Стахановскую – улица Жақсылық Үшкемпіров;
улицу Красина – улица Бориса Александрова;
улицу Утепова – улица Оралхан Бөкей;
улицу Красногвардейскую – улица Герольда Бельгера;
улицу Карла Либкнехта – улица Борис Керімбаев;
улицу Колхозную – улица Асқартау;
улицу Розы Люксембург – улица Арна;
улицу Совхозную – улица Өркен;
улицу Чапаева – улица Берел;
улицу Краснодонскую – улица Арай;
улицу Краснофлотскую – улица Мұзтау;
в селе Меновное города Усть-Каменогорск:
переулок Совхозный – в переулок Талас;
улицу М. Горького – улица Талаптан Ахметжан;
по городу Риддер Восточно-Казахстанской области:
квартал Третий жилой район – в микрорайон Тәуелсіздік.
2. Наименовать безымянные составные части:
в 28 микрорайоне города Усть-Каменогорск Восточно-Казахстанской области:
улицу № 1 – улица Атамекен;
улицу № 2 – улица Айыртау;
улицу № 3 – улица Жартас;
улицу № 4 – улица Ақшоқы;
улицу № 5 – улица Ботай;
улицу № 6 – улица Бәйшешек;
улицу № 7 – улица Жайсаң;
улицу № 8 – улица Ағажай;
улицу № 9 – улица Жаңақоныс;
улицу № 10 – улица Жетіген;
улицу № 11 – улица Керуенсарай;
улицу № 12 – улица Қоңыржон;
улицу № 13 – улица Барқытбел;
улицу № 14 – улица Арасан;
улицу № 15 – улица Жусанды;
улицу № 17 – улица Ақсуат;
улицу № 20 – улица Қызғалдақ;
улицу № 21 – улица Тарбағатай;
улицу № 22 – улица Арал;
улицу № 23 – улица Балқаш.
3. Государственному учреждению "Управление культуры Восточно-Казахстанской области" (Касенов С.Б.):
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего совместного постановления и решения направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для опубликования в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы бірлескен қаулы мен шешімнен туындайтын шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бірлескен қаулы мен шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Н. Сақтағанов
Облыстық мәслихат төрағасы Д. Рыпаков

2) принять меры, вытекающих из настоящего постановления и решения.
4. Настоящее совместное постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Аким области Н. Сактаганов
Председатель областного маслихата Д. Рыпаков