Шығыс Қазақстан облысының Алтай және Шемонаиха аудандарының әкімшілік-аумақтық құрылысына өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2025 жылғы 13 қазандағы № 257 бірлескен қаулысы және Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2025 жылғы 15 қазандағы № 24/197-VIII шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 4) тармақшасына, 27-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3, 8, және 11-баптарына сәйкес, "Алтай ауданының әкімшілік-аумақтық құрылысына өзгерістер енгізу жөніндегі ұсыныс туралы" Алтай ауданы әкімдігінің 2024 жылғы 4 қыркүйектегі № 376 қаулысы мен Алтай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 4 қыркүйектегі № 19/7-VIII шешімінің, "Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха ауданының әкімшілік-аумақтық құрылысына өзгерістер енгізу туралы" бірлескен Шемонаиха ауданы әкімдігінің 2024 жылғы 25 қыркүйектегі № 326 қаулысы мен Шемонаиха аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 қыркүйектегі № 21/8-VIII шешімінің негізінде Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шығыс Қазақстан облысының әкімшілік-аумақтық құрылысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
Алтай ауданы бойынша:
мынадай елді мекендер:
Соловьево ауылдық округінің Ленинск ауылы;
Малеевск ауылдық округінің Ландман ауылы;
Парыгино ауылдық округінің Кутиха ауылы таратылсын және өзге қоныстар санатына енгізілсін;
таратылған ауылдардың аумағы:
Ленинск қонысы Соловьево ауылдық округінің Подорленок ауылының құрамына;
Ландман қонысы Малеевск ауылдық округінің Малеевск ауылының құрамына;
Кутиха қонысы Парыгино ауылдық округінің Парыгино ауылының құрамына енгізілсін;
Шемонаиха ауданы бойынша:
мынадай елді мекендер:
Усть-Таловка кентінің Заречное ауылы;
Каменев ауылдық округінің Рулиха станциясы таратылсын және өзге қоныстар санатына енгізілсін;
таратылған ауыл мен станция аумағы:
Заречное қонысы шекаралары өзгертіле отырып, Усть-Таловка кентінің құрамына;
Рулиха қонысы шекаралары өзгертіле отырып, Каменев ауылдық округінің Рулиха ауылының құрамына енгізілсін.
2. Осы бірлескен қаулы мен шешім олардың алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Облыс әкімі Н. Сақтағанов
Облыстық мәслихаттың төрағасы Д. Рыпаков

О внесении изменений в административно-территориальное устройство района Алтай и Шемонаихинского района Восточно-Казахстанской области
Совместные постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 13 октября 2025 года № 257 и решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 15 октября 2025 года № 24/197-VIII
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 6, пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 3, 8 и 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", на основании постановления акимата района Алтай от 4 сентября 2024 года № 376 и решения маслихата района Алтай от 4 сентября 2024 года № 19/7-VIII "О предложении по внесению изменений в административно-территориальное устройство района Алтай", совместного постановления акимата Шемонаихинского района от 25 сентября 2024 года № 326 и решения Шемонаихинского районного маслихата от 25 сентября 2024 года № 21/8-VIII "О внесении изменений в административно-территориальное устройство Шемонаихинского района Восточно-Казахстанской области", Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ и Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
Внести в административно-территориальное устройство Восточно-Казахстанской области следующие изменения:
по району Алтай:
упразднить и отнести к категории иные поселения следующие населенные пункты:
село Ленинск Соловьевского сельского округа;
село Ландман Малеевского сельского округа;
село Кутиха Парыгинского сельского округа;
территорию упраздняемых сел включить:
поселение Ленинск в состав села Подорленок Соловьевского сельского округа;
поселение Ландман в состав села Малеевск Малеевского сельского округа;
поселение Кутиха в состав села Парыгино Парыгинского сельского округа;
по Шемонаихинскому району:
упразднить и отнести к категории иные поселения следующие населенные пункты:
село Заречное поселка Усть-Таловка;
станцию Рулиха Каменевского сельского округа;
территорию упраздняемых села и станции включить:
поселение Заречное с изменением границ в состав поселка Усть-Таловка;
поселение Рулиха с изменением границ в состав села Рулиха Каменевского сельского округа;
2. Настоящее совместное постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Аким области Н. Сактаганов
Председатель областного маслихата Д. Рыпаков