Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің мемлекеттік тапсырмасының құнын белгілеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 93 - н/қ
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 16-бабы 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің мемлекеттік тапсырмасының құнын белгілеу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің Бюджет және қаржылық рәсімдер департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрық қабылданған күнінен бастап бес жұмыс күн ішінде оның көшірмесін электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялауды және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агентігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі аппаратының басшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің төрағасы
А. Саткалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасының
Атом энергиясы жөніндегі
агенттігінің төрағасы
2025 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 93 - н/қ бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің мемлекеттік тапсырмасының құнын белгілеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің мемлекеттік тапсырмасының құнын белгілеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 16-бабы 4-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің мемлекеттік тапсырмасының құнын белгілеу тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік тапсырмалардың, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің және мемлекеттік тапсырмаларды орындауға жауапты заңды тұлғалардың тізбесі Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 93-бабына сәйкес бекітіледі.
3. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік тапсырма – жарғылық капиталына мемлекет қатысатын квазимемлекеттік сектор субъектілеріне және Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын өзге де заңды тұлғаларға жекелеген мемлекеттік қызметтер көрсетуге және басқа да міндеттерді орындауға тапсырыс беру.

Об утверждении Правил установления стоимости государственного задания Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии от 23 декабря 2025 года № 93 - н/қ
В соответствии с пунктом 4 статьи 16 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила установления стоимости государственного задания Агентства Республики Казахстан по атомной энергии.
2. Департаменту бюджета и финансовых процедур Агентства Республики Казахстан по атомной энергии в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня принятия настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по атомной энергии после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Агентства Республики Казахстан по атомной энергии.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан по атомной энергии
А. Саткалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по атомной энергии
от 23 декабря 2025 года № 93 - н/қ
Правила установления стоимости государственного задания Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила установления стоимости государственного задания Агентства Республики Казахстан по атомной энергии (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 16 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и определяют порядок установления стоимости государственного задания Агентства Республики Казахстан по атомной энергии.
2. Перечень государственных заданий, администраторов бюджетных программ и юридических лиц, ответственных за выполнение государственных заданий, утверждается в соответствии со статьей 93 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) государственное задание – заказ субъектам квазигосударственного сектора с участием государства в уставном капитале и иным юридическим лицам, определяемым Правительством Республики Казахстан, на оказание отдельных государственных услуг и выполнение других задач.

2) мемлекеттік тапсырманы орындаушы – Қазақстан Республикасы Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің мемлекеттік тапсырмасын республикалық бюджет қаражаты есебінен орындайтын, жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлға.
2-тарау. Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік тапсырмасының құнын айқындау тәртібі
5. Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік тапсырманың құны мынадай мынадай шығыстармен айқындалады:
1) Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 103112-баптарына, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 138-бабына сәйкес мемлекеттік тапсырманы орындаушының штат кестесінде бекітілген, мемлекеттік тапсырманы тікелей жүзеге асыратын жұмыскерлерге еңбекақы төлеу (лауазымдық жалақы, қосымша ақылар, үстемеақылар, төлемдер, өтемақылар, ұжымдық шарттың талаптарында және (немесе) жұмыс берушінің актілерінде айқындалған сыйлықақылар мен басқа да ынталандырушы төлемдер);
2) ел ішіндегі және одан тыс жерлердегі іссапар шығыстары;
3) тауарлар мен материалдарды сатып алуға арналған шығыстар (шығыс материалдары, қосалқы құралдар мен керек-жарақтар, арнайы киім, арнайы аяқ киім, жеке және ұжымдық қорғау құралдары, санитариялық-тұрмыстық құрылғылар, қосалқы материалдар мен тауар-материалдық қорлар, жинақтауыштар, кеңсе тауарлары);
4) негізгі құралдарды сатып алуға арналған шығыстар;
5) еңбек жағдайлары зиянды (ерекше зиянды) жұмысқа тартылған персоналға сүт және емдік-профилактикалық тағам беруге арналған шығыстар;
6) коммуналдық көрсетілетін қызметтер (суық су, ыстық су, ауыз су, техникалық су, теңіз суы, терең тазарту дистилляты, конденсатты қайтармау, газ, электр энергиясы, жылыту, кәріз, желдету және булы жылу энергиясы, коммуналдық қалдықтарды шығару);
7) байланыстың көрсетілетін қызметтері (қалалық телефон нөмірлері, қалааралық сөйлесулер, интернет желісіне қол жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтер, спутниктік байланыс бойынша көрсетілетін қызметтер, байланыстың өзге де түрлері);
8) жанар-жағармай материалдары;
9) ғимараттарды, құрылыстар мен жабдықтарды ағымдағы жөндеу;
10) зиянды және (немесе) қауіпті заттармен және өндірістік факторлармен жұмыс істейтін персоналды міндетті медициналық қарап-тексеруден өткізуге арналған шығыстар;
11) шалғайдағы объектілердегі жұмыскерлерге медициналық қызмет көрсетуге арналған шығыстар;
12) өзге де шығыстар (жұмыскер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыруға, қызметі үшінші адамға зиян келтіру қаупімен байланысты объектілер иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыруға, міндетті экологиялық сақтандыруға, көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыруға, тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыруға, дезинсекция, дезинфекция, дератизация, санитарлық-эпидемиологиялық қызмет көрсетуге, қауіпті техникалық құрылғылардың өнеркәсіптік қауіпсіздігіне сараптама жүргізуге, аттестаттау үшін экологиялық мониторинг, сертификаттау үшін санитариялық-гигиеналық зерттеулер жүргізу, фармакологиялық және бактериологиялық зертханалардың қызметтері, қорық аймағында байланыстың кабельдік желісін орналастыру бойынша орындар беру, бөгде ұйымдардың қызмет көрсетуіне, күзеттің көрсетілетін қызметтеріне, көлікке техникалық қызмет көрсетуге, көліктің көрсетілетін қызметтеріне (автомобиль көлігін жалға алу), күл-қож қалдықтарын шығару бойынша көрсетілетін қызметтерге, банктік қызметтер көрсетуге, өлшеу құралдарын метрологиялық аттестаттауға, салыстырып тексеруге, калибрлеуге, жұмыскерлердің еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау мәселелері бойынша аттестаттауға, өндірістік объектілерді еңбек жағдайлары бойынша аттестаттауға, мерзімдік көрсетілетін қызметтер мен жұмыстарға, сондай-ақ мемлекеттік тапсырманы жүзеге асыру үшін тікелей қажетті бір жолғы сипаттағы көрсетілетін қызметтер мен жұмыстарға арналған шығыстыр);

2) исполнитель государственного задания – юридическое лицо с участием государства в уставном капитале, выполняющее государственное задание Агентства Республики Казахстан по атомной энергии за счет средств республиканского бюджета.
Глава 2. Порядок определения стоимости государственного задания Агентства Республики Казахстан по атомной энергии в области ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности.
5. Стоимость государственного задания Агентства Республики Казахстан по атомной энергии, в области ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности определяется следующими расходами:
1) оплата труда работникам (должностной оклад, доплаты, надбавки, выплаты, компенсации, премии и другие стимулирующие выплаты, определенные условиями коллективного договора и (или) актами работодателя), непосредственно осуществляющим государственное задание, в соответствии со статьями 103-112 Трудового кодекса Республики Казахстан, статьей 138 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", утвержденным штатным расписанием исполнителя государственного задания;
2) командировочные расходы внутри и за пределы страны;
3) расходы на приобретение товаров и материалов (расходные материалы, запасные инструменты и принадлежности, специальная одежда, специальная обувь, средства индивидуальной и коллективной защиты, санитарно-бытовые устройства, вспомогательные материалы и товарно-материальные запасы, комплектующие, канцелярские товары);
4) расходы на приобретение основных средств;
5) расходы на выдачу молока и лечебно-профилактического питания персоналу, задействованному в работе с вредными (особо вредными) условиями труда;
6) коммунальные услуги (холодная вода, горячая вода, питьевая вода, техническая вода, морская вода, дистиллят глубокой очистки, невозврат конденсата, газ, электрическая энергия, отопление, канализация, вентиляция и тепловая энергия с паром, вывоз коммунальных отходов);
7) услуги связи (городские телефонные номера, междугородние переговоры, услуги доступа к сети интернет, услуги спутниковой связи, прочие виды связи);
8) горюче-смазочные материалы;
9) текущий ремонт зданий, сооружений и оборудования;
10) расходы на проведение обязательных медицинских осмотров персонала, работающего с вредными и (или) опасными веществами и производственными факторами;
11) расходы на медицинское обслуживание работников на удаленных объектах;
12) прочие расходы (расходы на обязательное страхование работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей, обязательное страхование гражданско-правовой ответственности владельцев объектов, деятельность которых связана с опасностью причинения вреда третьим лицам, обязательное экологическое страхование, обязательное страхование гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств, обязательное страхование гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами, дезинсекцию, дезинфекцию, дератизацию, санитарно-эпидемиологическое обслуживание, проведение экспертизы промышленной безопасности опасных технических устройств, экологического мониторинга, санитарно-гигиенических исследований для аттестации, услуги фармакологических и бактериалогических лабораторий, предоставление мест в заповедной зоне по размещению кабельной линии связи, услуги сторонних организаций, охранные услуги, техническое обслуживание транспорта, транспортные услуги (аренда автомобильного транспорта), услуги по вывозу золошлаковых отходов, банковские услуги, проведение метрологической аттестации, поверки, калибровки средств измерений, аттестации по вопросам безопасности и охраны труда работников, аттестации производственных объектов по условиям труда, периодические услуги и работы, а также услуги и работы разового характера непосредственно необходимые для осуществления государственного задания);

13) Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар, әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына аударымдар, бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары;
14) салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, оның ішінде әлеуметтік салық, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес қосылған құн салығы.
6. Шығыстар құжаттармен (есептеулермен, кемінде үш баға (коммерциялық) ұсыныстарымен не шарттармен, негізгі құралдардың нақты болуы, шығарылған және тозған жылдары ақпаратпен, ағымдағы қаржы жылындағы ақаулық актісімен және ағымдағы жөндеу жөніндегі сметалық құжаттамамен) негізделіп, расталады.
3-тарау. Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің уранға қатысты қазақстандық кадрлар мен өндірушілерді қолдау саласындағы мемлекеттік тапсырмасының құнын белгілеу тәртібі
4. Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің уранға қатысты қазақстандық кадрлар мен өндірушілерді қолдау саласындағы мемлекеттік тапсырмасының құны мынадай шығыстармен белгіленеді:
1) мемлекеттік тапсырманы орындаушының штат кестесімен бекітілген, мемлекеттік тапсырманы тікелей жүзеге асыратын жұмыскерлерге еңбекақы төлеу (лауазымдық жалақы; зиянды және (немесе) қауіпті еңбек жағдайлары, ауыр еңбек жағдайлары үшін қосымша ақылар, сыныптылығы үшін жүргізушілерге үстемеақылар, экологиялық төлемдер, үстеме жұмыс уақытында, демалыс және (немесе) мереке күндері, түнгі уақытта, бос болған кезеңде жұмыс істегені үшін ақы төлеу, Қазақстан Республикасының Еңбек және өзге де заңнамасында көзделген өтемақы төлемдері, сондай-ақ ұжымдық шарттың талаптарында және (немесе) жұмыс берушінің актілерінде айқындалған);
2) ел ішіндегі іссапар шығыстары;
3) орындаушыда офистік үй-жай болмаған жағдайда офистік үй-жайды жалға алу шығыстары;
4) басқа да шығыстар (аударма қызметтерін, мемлекеттік сатып алу веб-порталын пайдалану (оған қол жеткізу) бойынша көрсетілетін қызметтерге арналған шығыстар);
5) Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар, әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына аударымдар, бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары;
6) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, оның ішінде әлеуметтік салық, қосылған құн салығы;

13) социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования, отчисления в фонд социального медицинского страхования, обязательные профессиональные пенсионные взносы в единый накопительный пенсионный фонд, обязательные пенсионные взносы работодателя в единый накопительный пенсионный фонд;
14) налоги и другие обязательные платежи в бюджет, в том числе социальный налог, налог на добавленную стоимость в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
6. Расходы обосновываются и подтверждаются документами (расчетами, ценовыми (коммерческими) предложениями не менее трех либо договорами, информацией о фактическом наличии, годах выпуска и износа основных средств, дефектным актом и сметной документацией по текущему ремонту за текущий финансовый год).
Глава 3. Порядок установления стоимости государственного задания Агентства Республики Казахстан по атомной энергии в области поддержки казахстанских кадров и производителей в отношении урана
4. Стоимость государственного задания Агентства Республики Казахстан по атомной энергии в области поддержки казахстанских кадров и производителей в отношении урана устанавливается следующими расходами:
1) оплата труда работникам (должностной оклад, доплаты за вредные и (или) опасные условия труда, тяжелые условия труда, надбавки водителям за классность, экологические выплаты, оплата за работу в сверхурочное время, выходные и (или) праздничные дни, в ночное время, в период простоя, компенсационные выплаты, предусмотренные трудовым и иным законодательством Республики Казахстан, а также определенное условиями коллективного договора и (или) актами работодателя), непосредственно осуществляющими государственное задание, утвержденным штатным расписанием исполнителя государственного задания;
2) командировочные расходы внутри страны;
3) расходы на аренду офисного помещения при отсутствии у исполнителя офисного помещения в собственности;
4) прочие расходы (расходы на переводческие услуги, услуги по использованию (доступу) веб-портала государственных закупок);
5) социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования, отчисления в фонд социального медицинского страхования, обязательные пенсионные взносы работодателя в единый накопительный пенсионный фонд;
6) налоги и другие обязательные платежи в бюджет, в том числе социальный налог, налог на добавленную стоимость в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)";

7) мемлекеттік тапсырманы орындауға тиісті коммуналдық қызметтердің үлесі.
5. Шығыстар құжаттармен (есептеулермен, кемінде үш баға (коммерциялық) ұсыныстарымен не шарттармен) негізделеді және расталады.

7) доля коммунальных услуг, приходящиеся на выполнение государственного задания.
5. Расходы обосновываются и подтверждаются документами (расчетами, ценовыми (коммерческими) предложениями не менее трех либо договорами