Шардара ауданы әкімдігінің 2024 жылғы 14 қазандағы № 256 "Мемлекеттік мекемелердің ережелерін бекіту туралы" қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Түркістан облысы Шардара ауданы әкiмдiгiнiң 2025 жылғы 30 қыркүйектегі № 253 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 37-бабына сәйкес Шардара ауданы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шардара ауданы әкімдігінің 2024 жылғы 14 қазандағы №256 "Мемлекеттік мекемелердің ережелерін бекіту туралы" қаулысымен бекітілген 21-қосымшасының 15 функциялары бөлігі төмендегі тармақтармен толықтырылсын:
- уәкілетті органмен келісу бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында бекітілген тәртіппен театр, музыка өнері және кино өнері, кітапхана және музей ісі, мәдени-демалыс қызметі саласында ауданның мемлекеттік мәдениет ұйымдарын құрады, қайта ұйымдастырады, таратады;
- театр, музыка өнері және кино өнері, кітапхана және музей ісі, мәдени-демалыс қызметі саласында ауданның мемлекеттік мәдениет ұйымдарының қызметін қолдайды және үйлестіреді;
- мәдени құндылықтарды есепке алу, қорғау және пайдалану жөніндегі жұмысты ұйымдастырады;
- ауданның сауықтық мәдени-бұқаралық іс-шараларын, сондай-ақ әуесқой шығармашылық бірлестіктер арасында байқаулар, фестивальдер және конкурстар өткізуді жүзеге асырады;
- ауданның мемлекеттік мәдениет ұйымдарын аттестаттаудан өткізеді;
- өз құзыреті шегінде мәдениет саласындағы коммуналдық меншікті басқаруды жүзеге асырады;
- ауданның мәдени мақсаттағы объектілерінің құрылысы, реконструкциясы және жөнделуі бойынша тапсырысшы болады;
- мемлекеттік мәдениет ұйымдарын қолдайды және материалдық-техникалық қамтамасыз етуде жәрдем көрсетеді;
- ауданның мемлекеттік кітапханаларының біріне "Орталық" мәртебесін береді;
- жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіліктерді жүзеге асырады.
2. Осы қаулының қабылдануына байланысты, тиісті жұмыстарды жүргізу "Шардара аудандық мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесіне /Е.Айдаров/ тапсырылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Е.Каратуновқа жүктелсін.
Аудан әкімінің міндетін атқарушы Б.Туребеков

О внесении дополнении в постановление акимата Шардаринского района от 14 октября 2024 года № 256 "Об утверждении положений государственных учреждений"
Постановление акимата Шардаринского района Туркестанской области от 30 сентября 2025 года № 253
В соответствии со статьей 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Шардаринского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Дополнить пункт 15 приложении 21,утвержденного постановлением акимата Шардаринского района от 14 октября 2024 года №256 "Об утверждении положений государственных учреждений", следующими функциями:
- создает, реорганизует, ликвидирует государственные организации культуры района в сфере театрального, музыкального искусства и киноискусства, библиотечного и музейного дела, культурно-досуговой деятельности в установленном законодательством Республика Казахстан порядке по согласованию с уполномоченным органом;
- поддерживает и координирует деятельность государственных организаций культуры района в сфере театрального, музыкального искусства и киноискусства, библиотечного и музейного дела, культурно-досуговой деятельности;
- организует работу по учету, охране и использованию культурных ценностей;
- осуществляет проведение зрелищных культурно-массовых мероприятий района, а также смотров, конкурсов, фестивалей и конкурсов среди любительских творческих объединений;
- проводит аттестацию государственных организаций культуры района;
- в пределах своей компетенции осуществляет управление коммунальной собственностью вобласти культуры;
- выступает заказчиком по строительству, реконструкции и ремонту объектов культурного назначения района;
- поддерживает и оказывает содействие в материально-техническом обеспечении государственных организаций культуры;
- присваивает одной из государственных библиотек района статус "Центральная";
- осуществляет в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.
2. В связи с принятием настоящего постановления возложить соответствующую работу на государственное учреждение "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта" /Е.Айдаров/.
3.Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Е.Каратунова.
Исполняющий обязонности акима района Б.Туребеков