2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 31/184-VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2025 жылғы 15 наурыздағы Бюджет кодексінің 85-бабының 2-тармағына, 91-бабының 3-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабы, 1-тармағының 1-тармақшасына сәйкес Төлеби аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Төлеби ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 8 787 708 мың теңге:
салықтық түсімдер – 6 438 710 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 40 516 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 2 308 482 мың теңге;
2)шығындар – 8 787 708 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – - 9 597 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 597 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 9 597 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 9 597 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 9 597 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.

О районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2025 года № 31/184-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с пунктом 2 статьи 85, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 15 марта 2025 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Толебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Толебийского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 787 708 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 438 710 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 40 516 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –0;
поступления трансфертов – 2 308 482 тысяч тенге;
2) затраты – 8 787 708 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 9 597 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 9 597 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета (профицит) – 9 597 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – - 9 597 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 9 597 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0.

2. 2026 жылға салық түсімдерінен облыстық бюджетке әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.
Ауданның жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 171 151 мың теңге сомасында бекітілсін.
2026 жылға ауылдық округтер бюджеттерінің шығыстарында 4-қосымшаға сәйкес жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттердің көлемі ескерілсін.
Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2026 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

2. Установить на 2026 год норматив распределения общей суммы поступления социального налога в размере 50 процентов в областной бюджет.
Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 171 151 тысяч тенге.
Учесть в расходах бюджетов сельских округов на 2026 год объемы нецелевых трансфертов общего характера согласно приложению 4.
Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2026 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 5.

6000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1757168
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
266580
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
266580
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
266580
2
Әлеуметтiк көмек
1320816
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1320816
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
137322
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
14013
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
140087
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
144473
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
884921
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
169772
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
169772
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
101659
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3811
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
46942
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
17000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
360
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
287983
1
Тұрғын үй шаруашылығы
33467
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
28518
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
3000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
15000
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
10518
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
4949
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) жайластыру
4949
2
Коммуналдық шаруашылық
251516
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

6000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1757168
1
Социальное обеспечение
266580
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
266580
005
Государственная адресная социальная помощь
266580
2
Социальная помощь
1320816
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1320816
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
137322
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
14013
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
140087
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
144473
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
884921
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
169772
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
169772
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
101659
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3811
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
46942
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
17000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
360
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
287983
1
Жилищное хозяйство
33467
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
28518
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
3000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
15000
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
10518
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
4949
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4949
2
Коммунальное хозяйство
251516
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

22443
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
97242
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттың қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
96414
015
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
828
02
Қорғаныс
55643
1
Әскери мұқтаждар
47643
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
47643
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
47643
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
8000
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8000
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою
2000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді-мекендерде өрттердің алдын-алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
6000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1796807
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
273633
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
273633
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
273633
2
Әлеуметтiк көмек
1353402
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1353402
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
137322
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
14013
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
140087
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
144689
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
917291
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
169772
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
169772
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
101659
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3811
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер

22443
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
97242
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
96414
015
Капитальные расходы государственного органа
828
02
Оборона
55643
1
Военные нужды
47643
122
Аппарат акима района (города областного значения)
47643
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
47643
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
8000
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8000
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
6000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1796807
1
Социальное обеспечение
273633
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
273633
005
Государственная адресная социальная помощь
273633
2
Социальная помощь
1353402
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1353402
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
137322
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
14013
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
140087
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
144689
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
917291
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
169772
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
169772
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
101659
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3811
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия