2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 31/184-VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2025 жылғы 15 наурыздағы Бюджет кодексінің 85-бабының 2-тармағына, 91-бабының 3-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабы, 1-тармағының 1-тармақшасына сәйкес Төлеби аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Төлеби ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 9 409 399 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 388 713 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 40 516 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 40 000 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 2 940 170 мың теңге;
2) шығындар – 10 319 045 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 9 597 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 597 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 900 049 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 900 049 мың теңге:
қарыздар түсімдері –0;
қарыздарды өтеу – 9 597 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 909 646 мың теңге.

О районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2025 года № 31/184-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с пунктом 2 статьи 85, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 15 марта 2025 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Толебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Толебийского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 409 399 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 388 713 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 40 516 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 40 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 940 170 тысяч тенге;
2) затраты – 10 319 045 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 9 597 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 9 597 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 900 049 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 900 049 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 9 597 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 909 646 тысяч тенге.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 05.03.2026 № 34/209-VIII (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026 жылға салық түсімдерінен облыстық бюджетке әлеуметтік салықтан 61,2 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 05.03.2026 № 34/209-VIII (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Сноска. Пункт 1 в редакции решения Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 05.03.2026 № 34/209-VIII (вводится в действие 01.01.2026).
2. Установить на 2026 год норматив распределения общей суммы поступления социального налога в размере 61,2 процентов в областной бюджет.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 05.03.2026 № 34/209-VIII (вводится в действие 01.01.2026).

3. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Н.Қойбағаров
Төлеби аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
24 желтоқсандағы №31/184-VIII
шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған аудан бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 05.03.2026 № 34/209-VIII (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1. Кірістер

3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата Н.Койбагаров
Приложение 1 к решению
Толебийского районного
маслихата от 24 декабря
2025 года №31/184-VIII
Районный бюджет на 2026 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 05.03.2026 № 34/209-VIII (вводится в действие 01.01.2026).
Сумма в тысяч тенге
Категория
Наименование
Класс
Подкласс
1.Доходы

86762
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85662
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1100
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
124989
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
102333
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
213
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
22443
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
97242
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттың қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
96414
015
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
828
02
Қорғаныс
55643
1
Әскери мұқтаждар
47643
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
47643
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
47643
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
8000
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8000
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою
2000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді-мекендерде өрттердің алдын-алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
6000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1796807
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
273633
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
273633
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
273633
2
Әлеуметтiк көмек
1353402
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1353402
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
137322
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
14013
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
140087
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
144689
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну

86762
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
85662
007
Капитальные расходы государственного органа
1100
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
124989
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
102333
013
Капитальные расходы государственного органа
213
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
22443
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
97242
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
96414
015
Капитальные расходы государственного органа
828
02
Оборона
55643
1
Военные нужды
47643
122
Аппарат акима района (города областного значения)
47643
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
47643
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
8000
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8000
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
6000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1796807
1
Социальное обеспечение
273633
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
273633
005
Государственная адресная социальная помощь
273633
2
Социальная помощь
1353402
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1353402
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
137322
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
14013
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
140087
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
144689
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью