Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесiн айқындау туралы
Түркістан облысы Төлеби ауданы әкiмдiгiнiң 2025 жылғы 2 желтоқсандағы № 486 қаулысы
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 18-бабының 2) тармағы мен 139-бабының 9-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына сәйкес, Төлеби ауданы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі осы қаулының қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Айқындалған азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі Төлеби аудандық мәслихаттың кезекті сессиясына бекітуге ұсынылсын.
3. Төлеби ауданы әкiмдiгiнiң "Төлеби ауданы бойынша азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру және мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін анықтау туралы" 2022 жылғы 11 сәуірдегі №144 қаулысының (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 25 мамырда № 28209 болып тiркелген) күші жойылды деп танылсын.
4. "Төлеби ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау осы салаға жетекшілік ететін аудан әкімінің орынбасарына жүктелсін.
6. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілсін.
Аудан әкімінің міндетін уақытша атқарушы Б.Жанғазиев
Төлеби ауданының әкімдігі
2025 жылғы "__"
желтоқсандағы
№ ____ қаулысына қосымша
Төлеби ауданы бойынша азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін спорт және мәдениет саласындағы мамандар лауазымының тізбесі
1. Спорт саласындағы мамандардың лауазымдары:
1) Аудандық маңызы бар ММ және МҚК басшысы
2) Оқу жұмысы жөніндегі орынбасары
3) Тәрбие ісі жөніндегі орынбасары
4) Шаруашылық ісі жөніндегі орынбасары
5) Қаржыгер
6) Бас есепші
7) Есепші
8) Мемлекеттік сатып алу маманы
9) Тәрбиеші
10) Нұсқаушы, нұсқаушы-спортшы, әдіскер
11) Барлық мамандықтағы дәрігер
12) (Мамандандырылған) медициналық бике/аға
13) Диеталық бике
14) Психолог
15) Жаттықтырушы

Об определении перечня должностей специалистов в области культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Постановление акимата Толебийского района Туркестанской области от 2 декабря 2025 года № 486
В соответствии с пунктом 2) и пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан и статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Толебийского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Представить на утверждение на очередную сессию Толебийского районного маслихата перечень должностей специалистов в области культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности.
3. Признать утратившим силу постановление акимата Толебийского района от 11 апреля 2022 года №144 "Об определении перечня должностей специалистов в области социального обеспечения и культуры, являющихся гражданскими служащими по Толебийскому району и работающих в сельских населенных пунктах" (зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 мая 2022 года № 28209).
4. Государственному учреждению "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Толебийского района " принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района, курирующего данную отрасль.
6. Настоящее постановление ввести в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Временно исполняющий обязанности акима района Б. Жангазиев
Приложение
к постановлению № _____
на "____"________ 2025 года
Акимата Толебийского района
Перечень должностей специалистов в области спорта и культуры, являющихся гражданскими служащими по Толебийскому району и работающих в сельских населенных пунктах
1. Должности специалистов в области спорта:
1) Руководитель ГУ и ГКУ районного значения
2) Заместитель руководителя ГУ и ГКУ районного значения
3) Заместитель директора по хозяйственной работе
4) Главный бухгалтер
5) Бухгалтер
6) Специалист по государственным закупкам
7) Воспитатель
8) Инструктор, инструктор-спортсмен, методист
9) Врач всех специальностей
10) (Специализированная) медицинская сестра / старший
11) Диетическая сестра
12) Психолог
13) Тренер
14) Старший тренер-преподаватель районного значения
15) Заместитель по учебной работе

16) Аудандық маңызы бар аға жаттықтырушы-оқытушы
17) Бөлім менгерушісі
18) Іс жүргізуші
2. Мәдениет саласындағы мамандардың лауазымдары:
1)мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысы;
2)мәдени ұйымдастырушы (негізгі қызметтер);
3)кітапхана филиал меңгерушісі, кітапханашы
4)барлық атаудағы суретшілер (негізгі қызметтер);
5)барлық атаудағы әдістемеші (негізгі қызметтер);
6)музыкалық жетекші;
7)режиссер;
8)хореограф;
9)ұжым (үйірме) басшысы;

16) Заместитель по воспитательной работе
17) Заведующий отделом
18) Делопроизводитель
2. Должности специалистов в области культуры:
1) Руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
2) Культурный организатор (основные услуги);
3) Библиотекарь;
4) Художники всех наименований (основные услуги);
5) Библиограф;
6) Методист всех наименований (основные услуги);
7) Музыкальный руководитель;
8) Режиссер;
9) Хореограф;
10) Руководитель коллектива (кружка)