2026-2028 жылдарға арналған кенттер мен ауылдық округтердің бюджеті туралы
Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 35-223-VIІI шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, 91-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Мақтаарал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Достық ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 117 618 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 69 900 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 7 000 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 40 718 мың теңге;
2) шығындар – 117 618 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
2. А.Қалыбеков ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 102 750 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 45 050 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 4 000 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 53 700 мың теңге;
2) шығындар – 102 750 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
3. Мырзакент кентінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 155 410 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 144 760 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 мың теңге;

О бюджете поселков и сельских округов на 2026-2028 годы
Решение Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 30 декабря 2025 года № 35-223-VIІI
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с подпунктом 4 пункта 1 статьи 7, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Мактааральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Достык на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 117 618 тысяч тенге;
налоговые поступления – 69 900 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 40 718 тысяч тенге;
2) затраты – 117 618 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет сельского округа А.Калыбеков на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 102 750 тысяч тенге;
налоговые поступления – 45 050 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 53 700 тысяч тенге;
2) затраты – 102 750 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет поселка Мырзакент на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 155 410 тысяч тенге;
налоговые поступления – 144 760 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;